Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Kdo posílil líp? Zimní přestupy Sparty a Slavie pod lupou

30. leden 2024
Sdílejte:
Pomůže Solbakken Spartě k titulu a jak bude vypadat rotace v jejím středu zálohy? Sednou si v útoku Kuchta a Tuci? Potřebovala Slavia nového brankáře? Nechytila se při hledání druhého Juráska do pasti? A kdo v její sestavě ovládne levou stranu? Analytici Vojtěch Mrklas a Tomáš Daníček rozebírají zimní přestupy.
Vojtěch Mrklas a Tomáš Daníček, hosté 34. dílu Football Club podcastuFoto: Tomáš Cetkovský

Fotbalové jaro ve Fortuna lize může být pořádné drama. O titul se porvou Sparta se Slavií a jejich jackpot by mohl být v téhle sezoně pohádkový – ve hře je až přímá účast ve skupinové fázi Ligy mistrů (přečtěte si, za jakých podmínek může Česko dosáhnout na přímou účast v Lize mistrů). I proto se od zimního přestupového období očekávalo, že do toho oba pražské kluby pořádně šlápnou a posílí přesně tam, kde je nejvíc tlačí pata.

Jak se to v praxi pražským S povedlo a co přesně čekat od zimních posil rozebírají hosti dalšího dílu Football Club podcastu, které spojuje láska k analýzám, datům a taktickým rozborům – Vojtěch MrklasTomáš Daníček, jejichž rozbory a postřehy můžete číst na sociální síti X na účtech Priskeho křídelníkCzech Football a také na našem webu.

První část podcastu je věnovaná výhradně Spartě a Slavii, jejich kádrům, herním stylům i očekáváním, co se herního projevu týče. V dalších deseti minutách stihneme v rychlosti projet i aktuální dění ve zbytku první ligy. Přejeme příjemný poslech.

Hlavní témata podcastu:

0:46 – Představení hostů.

1:44 – Zimní přestupy Sparty a Slavie vzhledem k nadějím na titul.

4:20 – Posily Sparty: co čekat od Solbakkena a Tuciho?

12:19 – Jak a proč se proměnily přestupové strategie Sparty a Slavie?

23:55 – Sejk, Karabec a další odchovanci na rozcestí.

31:35 – Slávistické posily pod lupou. Diouf vs. Zmrzlý. Čeká je základ?

38:16 – Není hledání druhého Juráska pro Slavii past?

40:47 – Staněk vs. Mandous: jak se s novým brankářem změní hra Slavie?

49:06 – Kdo bude v reprezentaci brankářská jednička na Euru?

51:40 – Přetlak v útoku Slavie? Koho a jak bude trenér Trpišovský využívat?

58:22 – Letem světem zbytek ligy: Svědík do Plzně? Boleslav jako štika ligy? Je Radek Kováč pravým mužem pro Liberec? Můžou se České Budějovice zachránit? A jaké mladé hráče mimo top 3 týmy v lize sledovat?

FC podcasty najdete na:

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Club podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s