Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Komentář Jana Podroužka: Kalendář nenafoukneme, na kluby čekají další velké investice

14. únor 2024
Sdílejte:
I když to mnozí majitelé klubů nechtějí slyšet, tak jednoduše platí, že elitní fotbal si žádá stále větší investice. V zimě se prostě hrát bude a jestli má fotbal vypadat dobře, i když mrzne a nasněží, tak se bez dalších peněz do rozvoje neobejdeme. Příjmy lize teď rostou, je třeba je dobře využít.
Dnes si povíme něco o trávnících i o tom, jak fungují ligové kluby.Foto: Profimedia

Nejlepší kluby v Evropě odehrály v minulé sezoně kolem šedesáti zápasů. Vítěz Ligy mistrů, FA Cupu a Premier League Manchester City 61. Nejvytíženější český tým, Slavia, se dostala na 52. A pokud vezmeme v úvahu nikoliv jen mužstva, ale konkrétně hráče, připočítejme jim k tomu reprezentační starty. A máte za sezonu o dalších šest, osm startů víc, a ještě víc, když je sudý rok a na konci vší té mašinérie čeká velký turnaj.

Termínová listina se za poslední roky maximálně napíná. Pro top Evropu už v ní opravdu přestává být místo na vymýšlení, a to ještě přibydou dva skupinové, chcete-li ligové zápasy v Lize mistrů a v Evropské lize od příštího ročníku (2024/25). Víc už to snad vážně nejde.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.