Jan Podroužek

Od roku 2010 působil v deníku Sport, z toho poslední tři roky jako vedoucí fotbalové sekce. Na jaře 2023 ale přišla nabídka z říše snů. Šéf budějovického Dynama Vladimír Koubek nabídl dlouholetému novináři funkci ve sportovním úseku klubu. A Jan Podroužek ji přijal. Teď je z něj tedy sportovní manažer Dynama.

Komentář Jana Podroužka: Kalendář nenafoukneme, na kluby čekají další velké investice

I když to mnozí majitelé klubů nechtějí slyšet, tak jednoduše platí, že elitní fotbal si žádá stále větší investice. V zimě se prostě hrát bude a jestli má fotbal vypadat dobře, i když mrzne a nasněží, tak se bez dalších peněz do rozvoje neobejdeme. Příjmy lize teď rostou, je třeba je dobře využít.

Komentář

Křetínský mi do práce ve Sportu nikdy nemluvil. Zajíc je svoboda, říká Vacek

Má jasné názory, které mnohé dráždí. Jan Vacek letos odešel ze Sportu a je jednou z tváří úspěšného podcastu Kudy běží zajíc. V rozhovoru s FC vysvětluje, proč z deníku odešel a proč ho práce pro Zajíce víc baví. Ptáme se i na to, zda Daniel Křetínský zasahuje do práce novinářů, nebo jestli je Vacek sparťan.

Rozhovor

Podroužek o vizích pro Dynamo i vztahu s Trpišovským. Proč nečte kritiky?

Jedna z hlavních událostí přestupového léta se neudála na hřišti. Novinář Jan Podroužek se stal sportovním manažerem Dynama České Budějovice. O fotbale už nemluví v médiích, ale dělá ho v praxi. O nové životní kapitole, vztahu s Jindřichem Trpišovským i svých funkcionářských vizích mluví v rozhovoru s Football Clubem.

Rozhovor

Novinář Podroužek do vedení Dynama? Majitel klubu to nepopřel

Tohle může být jeden z nejzajímavějších přestupů českého fotbalového léta. Vedení českobudějovického Dynama vyjednává podle webu Budějcká drbna s novinářem Janem Podroužkem, který je šéfem fotbalové sekce deníku Sport.

Zprávy

První český prales. Proč druhá liga nikoho nezajímá?

V pátek se po zimní pauze znovu rozehraje druhá liga. Je první v hierarchii profesionálních lig – viděno odzdola. Jaký je její současný stav, atraktivita a naplňuje svoji roli v systému českých fotbalových soutěží? A co a jak zlepšit?

Levej vingl

Lék proti zdržování? Čistý čas ve fotbale očima expertů

V české lize je míč ve hře necelou polovinu hracího času. Byl by s čistým časem fotbal svižnější a zmizelo by simulování? Ptáme se těch, kteří k tomu mají co říct.

Anketa

Zaslouží UEFA pochvalu za tři poháry? Konferenční liga očima expertů

Je Evropská konferenční liga navíc, nebo dává smysl? Mají s ní české kluby větší šanci na úspěch? A zatraktivnila UEFA Evropskou ligu, kterou teď hraje o třetinu klubů méně? Zeptali jsme se fotbalistů, novinářů a datového analytika.

Anketa
Popup se zavře za 8s