Podroužek o vizích pro Dynamo i vztahu s Trpišovským. Proč nečte kritiky?

14. září 2023
Sdílejte:
Jedna z hlavních událostí přestupového léta se neudála na hřišti. Novinář Jan Podroužek se stal sportovním manažerem Dynama České Budějovice. O fotbale už nemluví v médiích, ale dělá ho v praxi. O nové životní kapitole, vztahu s Jindřichem Trpišovským i svých funkcionářských vizích mluví v rozhovoru s Football Clubem.
Jan Podroužek při focení pro podcast Podry a Vacíno. Teď už fotbal dělá z jiné strany.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Od roku 2010 působil v deníku Sport, z toho poslední tři roky jako vedoucí fotbalové sekce. Na jaře ale přišla nabídka z říše snů. Šéf budějovického Dynama Vladimír Koubek nabídl dlouholetému novináři funkci ve sportovním úseku klubu. A Jan Podroužek ji přijal. V obsáhlém rozhovoru pro Football Club popsal nejen zásadní kariérní změnu, ale i své fotbalové vize či důvody, proč do klubu přivedl matadory Jiřího Skaláka a Zdeňka Ondráška. Řeč ale přišla i na kontroverzní knihu o Jindřichu Trpišovském, na které se ještě coby redaktor Sportu autorsky podílel.

S respondentem se známe řadu let a jsme bývalí kolegové, proto si v rozhovoru tykáme.

Už dva měsíce nejsi sportovní novinář, ale sportovní manažer fotbalového klubu. Začnu nejpitomější otázkou, jakou můžu v téhle branži položit. Jak ti to zní?

Upřímně jsem si to ještě pořádně neuvědomil. Práce je hodně a jsem jí naprosto pohlcený. Zatím jsem neměl čas se zastavit a nějak nad sebou přemýšlet. Přišla příležitost dělat práci, jakou jsem vždycky dělat chtěl. Vážím si toho a chci být co nejprospěšnější pro svoje nejbližší okolí, což je v tomto případě Dynamo. To je moje jediná motivace. Být součástí soukolí, které bude úspěšné a ty tomu ze své pozice pomůžeš.

Neměl jsi přece jen pochybnosti? Máš rodinu, dobrou pozici v médiích, stálý příjem, určitou jistotu. Neprolétlo ti hlavou: Co když si nabiju hubu, co když mě za čtvrt roku vyhodí?

Když přišla finální nabídka, tak už jsem příliš neváhal. Během celého procesu námluv, které trvaly několik týdnů, mi samozřejmě všechny tyhle věci hlavou prolétly. Řešil jsem hlavně rodinu, aby mi doma schválili, že budu část týdne 160 kilometrů od domova. Svoji pozici v práci ani tak ne. Vidina téhle změny, která beze zbytku naplňuje moje představy o povolání, co jsem jednou chtěl dělat, byla mnohem silnější než jakékoliv obavy.

Do klubu tě přivedl majitel Vladimír Koubek. Ten se přitom s tvými předchůdci, fotbalisty Martinem Vozábalem a Tomášem Sivokem, nerozešel zrovna v dobrém. Nebojíš se něčeho podobného?

Související články

Kritizuje europoslance Turka, pole by předělil podle dánského vzoru. „Jiný“ fotbalista Adam Gabriel

Adam Gabriel je originál. Není moc fotbalistů, kteří se zajímají o životní prostředí a nebojí se o tom mluvit. Stejně jako třeba o svých názorech na politického skokana poslední doby.

Zelená je tráva

Video: Vítězný gól Němců rozzlobil Maďary. Ptáme se: měl rozhodčí pískat faul?

Německo – Maďarsko 2:0. První gól dali Němci po situaci, proti které Maďaři protestovali u rozhodčího Makkelieho. Ten si však stál za svým a nerozporoval ho ani VAR, který vše zkoumal. Prohlédněte si Musialův gól a dejte vědět, jak vidíte spornou situaci.

Euro 2024

Glosář Luďka Mádla: Kéž by to byl jen špatný sen…

Tohle nebyla smolná prohra, ale krutá srážka s realitou, hodnotí úvodní vystoupení Česka na mistrovství Evropy reportér Luděk Mádl.

Glosář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.