Zažijte Fotbal jinak! Vstupenky na akci FC v prodeji zde

Podroužek o vizích pro Dynamo i vztahu s Trpišovským. Proč nečte kritiky?

14. září 2023
Sdílejte:
Jedna z hlavních událostí přestupového léta se neudála na hřišti. Novinář Jan Podroužek se stal sportovním manažerem Dynama České Budějovice. O fotbale už nemluví v médiích, ale dělá ho v praxi. O nové životní kapitole, vztahu s Jindřichem Trpišovským i svých funkcionářských vizích mluví v rozhovoru s Football Clubem.
Jan Podroužek při focení pro podcast Podry a Vacíno. Teď už fotbal dělá z jiné strany.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Od roku 2010 působil v deníku Sport, z toho poslední tři roky jako vedoucí fotbalové sekce. Na jaře ale přišla nabídka z říše snů. Šéf budějovického Dynama Vladimír Koubek nabídl dlouholetému novináři funkci ve sportovním úseku klubu. A Jan Podroužek ji přijal. V obsáhlém rozhovoru pro Football Club popsal nejen zásadní kariérní změnu, ale i své fotbalové vize či důvody, proč do klubu přivedl matadory Jiřího Skaláka a Zdeňka Ondráška. Řeč ale přišla i na kontroverzní knihu o Jindřichu Trpišovském, na které se ještě coby redaktor Sportu autorsky podílel.

S respondentem se známe řadu let a jsme bývalí kolegové, proto si v rozhovoru tykáme.

Už dva měsíce nejsi sportovní novinář, ale sportovní manažer fotbalového klubu. Začnu nejpitomější otázkou, jakou můžu v téhle branži položit. Jak ti to zní?

Upřímně jsem si to ještě pořádně neuvědomil. Práce je hodně a jsem jí naprosto pohlcený. Zatím jsem neměl čas se zastavit a nějak nad sebou přemýšlet. Přišla příležitost dělat práci, jakou jsem vždycky dělat chtěl. Vážím si toho a chci být co nejprospěšnější pro svoje nejbližší okolí, což je v tomto případě Dynamo. To je moje jediná motivace. Být součástí soukolí, které bude úspěšné a ty tomu ze své pozice pomůžeš.

Neměl jsi přece jen pochybnosti? Máš rodinu, dobrou pozici v médiích, stálý příjem, určitou jistotu. Neprolétlo ti hlavou: Co když si nabiju hubu, co když mě za čtvrt roku vyhodí?

Když přišla finální nabídka, tak už jsem příliš neváhal. Během celého procesu námluv, které trvaly několik týdnů, mi samozřejmě všechny tyhle věci hlavou prolétly. Řešil jsem hlavně rodinu, aby mi doma schválili, že budu část týdne 160 kilometrů od domova. Svoji pozici v práci ani tak ne. Vidina téhle změny, která beze zbytku naplňuje moje představy o povolání, co jsem jednou chtěl dělat, byla mnohem silnější než jakékoliv obavy.

Do klubu tě přivedl majitel Vladimír Koubek. Ten se přitom s tvými předchůdci, fotbalisty Martinem Vozábalem a Tomášem Sivokem, nerozešel zrovna v dobrém. Nebojíš se něčeho podobného?

Související články

Zažijte fotbal jinak. Další event Football Clubu je tady!

Football Club pořádá další společenskou akci, tentokrát s názvem Fotbal jinak. Co má s fotbalem společného architektura, muzika, investice nebo pohádky? Adam Gebrian, Jan P. Muchow, Martin Hosták a Zdeněk Folprecht vás přesvědčí, že mnohem víc, než byste si možná mysleli. Bude se také promítat film o fotbalové kultuře v různých koutech světa a nebude chybět ani raut.

Zábava

Bude se hrát, nebo jen běhat? Zápas podzimu očima expertů

Oba vedou ligu se stejným počtem bodů, oba kluby vstoupily vítězně do Evropské ligy. V neděli na sebe narazí poprvé v této sezoně. Má tohle derby favorita? A s čím do něj Brian Priske a Jindřich Trpišovský půjdou? Ptáme se fotbalových znalců.

Derby

Cesta za snem startuje. Češky hrají o vyšší ligu i Euro

Muži odehráli už tři ročníky, ženám startuje premiérová Liga národů. Češky jsou ve druhé ze tří lig a když se dostanou výš, budou mít lepší vyhlídky na premiérový postup na velký turnaj.

Ženský fotbal
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.