Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Křetínský mi do práce ve Sportu nikdy nemluvil. Zajíc je svoboda, říká Vacek

30. listopad 2023
Sdílejte:
Má jasné názory, které mnohé dráždí. Jan Vacek letos odešel ze Sportu a je jednou z tváří úspěšného podcastu Kudy běží zajíc. V rozhovoru s FC vysvětluje, proč z deníku odešel a proč ho práce pro Zajíce víc baví. Ptáme se i na to, zda Daniel Křetínský zasahuje do práce novinářů, nebo jestli je Vacek sparťan.
Jan VacekFoto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Mluvíme spolu v pondělí nedlouho po reprezentační pauze, vrátil se klubový fotbalu, těšil jste se na něj, byl jste někde na stadionu?

Tentokrát ne, byl to jeden z mála víkendů, kdy jsem na fotbale vůbec nebyl, protože jsem řešil nějaké osobní věci a vůbec jsem nestíhal. V televizi jsem toho ale viděl dost, pouštěl jsem si i zápasy ze záznamu. Jinak ale musím říct, že i když nejsem nějaký velký fanoušek reprezentačního fotbalu a vždycky jsem repre pauzy spíš protrpěl, tak tentokrát mě v uvozovkách bavila tím, co se kolem reprezentace dělo, byť to nebylo nic moc pozitivního. Z novinářského pohledu to bylo zajímavé období.

Hodně se v poslední době řešilo, že jste v podcastu Kudy běží zajíc výrazně kritizovali reprezentaci a trenéra Šilhavého. Někdo vám na Twitteru psal, zda byste jim to byli schopní říct i přímo, vy jste psal, že kdykoli a kdekoli a že v Zajíci zástupce reprezentace, případně FAČR, moc rádi přivítáte. Zvali jste je do vašeho pořadu?

Zvali a zveme je opakovaně znovu. Nebudu říkat, které lidi konkrétně, ale bylo jich víc, které jsme oslovovali. Snažíme se o to dál, chceme, aby se to uskutečnilo. Jsme sami zvědaví, zda k tomu dojde. Jak už jsem psal na Twitteru, jsme připraveni na přímou konfrontaci v rámci Zajíce. Věřím, že se k něčemu dostaneme, ale jsou na to třeba dvě strany.

To znamená, že lidé z okolí reprezentace nemají zájem?

Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.