Křetínský mi do práce ve Sportu nikdy nemluvil. Zajíc je svoboda, říká Vacek

30. listopad 2023
Sdílejte:
Má jasné názory, které mnohé dráždí. Jan Vacek letos odešel ze Sportu a je jednou z tváří úspěšného podcastu Kudy běží zajíc. V rozhovoru s FC vysvětluje, proč z deníku odešel a proč ho práce pro Zajíce víc baví. Ptáme se i na to, zda Daniel Křetínský zasahuje do práce novinářů, nebo jestli je Vacek sparťan.
Jan VacekFoto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Mluvíme spolu v pondělí nedlouho po reprezentační pauze, vrátil se klubový fotbalu, těšil jste se na něj, byl jste někde na stadionu?

Tentokrát ne, byl to jeden z mála víkendů, kdy jsem na fotbale vůbec nebyl, protože jsem řešil nějaké osobní věci a vůbec jsem nestíhal. V televizi jsem toho ale viděl dost, pouštěl jsem si i zápasy ze záznamu. Jinak ale musím říct, že i když nejsem nějaký velký fanoušek reprezentačního fotbalu a vždycky jsem repre pauzy spíš protrpěl, tak tentokrát mě v uvozovkách bavila tím, co se kolem reprezentace dělo, byť to nebylo nic moc pozitivního. Z novinářského pohledu to bylo zajímavé období.

Hodně se v poslední době řešilo, že jste v podcastu Kudy běží zajíc výrazně kritizovali reprezentaci a trenéra Šilhavého. Někdo vám na Twitteru psal, zda byste jim to byli schopní říct i přímo, vy jste psal, že kdykoli a kdekoli a že v Zajíci zástupce reprezentace, případně FAČR, moc rádi přivítáte. Zvali jste je do vašeho pořadu?

Zvali a zveme je opakovaně znovu. Nebudu říkat, které lidi konkrétně, ale bylo jich víc, které jsme oslovovali. Snažíme se o to dál, chceme, aby se to uskutečnilo. Jsme sami zvědaví, zda k tomu dojde. Jak už jsem psal na Twitteru, jsme připraveni na přímou konfrontaci v rámci Zajíce. Věřím, že se k něčemu dostaneme, ale jsou na to třeba dvě strany.

To znamená, že lidé z okolí reprezentace nemají zájem?

Související články

Příští reprezentační stoper? Liberec ho má půjčeného ze Slavie

Denis Halinský. To jméno si dobře zapamatujte. Podle fotbalového analytika Tomáše Daníčka tenhle 21letý střední obránce roste pro reprezentaci.

Liberec

Sázkařské tipy: Gólové hody v Edenu i Pardubicích. A spanilá jízda dalších favoritů

Favoriti budou v závěru tohoto týdne vítězit od Prahy až po Ružomberok. Nouze by podle našich analýz neměla být ani o větší počet gólů.

Sázkařský koutek

Tykač, Kania a přijdou další. Proč se jim vyplatí fotbalový klub?

Slavia, Liberec, nejnověji Mladá Boleslav a České Budějovice, ale nápadníci jsou i v Hradci Králové či Olomouci. Vysvětlíme vám, proč zájem roste.

Peníze
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.