Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

Rekordní zájem o ligu? Jak kde, ukazuje rozbor návštěvnosti podle klubů

05. únor 2024
Sdílejte:
Zatímco Slavia se Spartou měly nejvyšší podzimní návštěvnost za posledních víc než 50 let, na Liberec chodilo nejmíň lidí od vzniku samostatné české ligy. A nejde o jedinou brzdu v jinak mimořádné sezoně.
Eden byl na podzim podle návštěvnosti vítězem české ligy. Tahle fotka je ze zářijového derby.Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Fortuna liga se už v sobotu opět rozjede. Mezi její velká témata patří i zvýšený divácký zájem, v návštěvnosti může dojít v řadě ohledů k „přepsání dějin“. Podzimní část první ligy, co se počtu lidí na stadionech týká, patřila k nejvýraznějším sezonám v české historii. Zároveň ale neplatí, že by se všude třásli jen na rekordy pozitivní. Jsou i kluby, kde naopak mají nejhorší čísla v novodobé historii.

Abychom v tom udělali pořádek, připravili jsme velký souhrn, jak podzimní část tuzemské fotbalové ligy z pohledu fanouškovského zájmu dopadla v kontextu s dalšími sezonami. Zatímco návštěvnost v Edenu, na Letné, v Hradci nebo v Teplicích vyletěla vzhůru, v Liberci, Jablonci nebo Českých Budějovicích fotbal dál netáhne. A zhoršenou meziroční bilanci hlásí po podzimu třeba i Plzeň.

Aby srovnání bylo relevantní, bereme vždy v potaz (pokud není zmíněno jinak) podzimní návštěvnost. Údaje jsme čerpali z webů CSfotbal.czFortunaliga.cz.

Související články

„Už nejsme malá země.“ Slovenské sebevědomí zvedl nečekaný hrdina

Slováci už se nepovažují za outsidery. Velkou zásluhu na tom má italský trenér Francesco Calzona. Máme pro vás pohled na novou éru tamější reprezentace přímo ze Slovenska od reportéra Lukáše Vráblíka.

Cesta na Euro

Koller mě dost urážel, vzpomíná na bundesligové souboje Gabriel

Petr Gabriel se pro deník Sport rozpovídal o své kariéře. Překvapivé vzpomínky přitom odvyprávěl na duely proti Janu Kollerovi.

Bundesliga

Anglie, Francie, nebo třeba Španělsko. Pokud Česko postoupí, půjde na favority

Pokud Česko zvládne středeční zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, dostane vítěze skupin B, C, nebo D. Lehcí soupeři to každopádně nejsou.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.