Koupit předplatné webu

V Kataru počítejte s dlouhými zápasy, rozhodčí poslouchají Collinu

21. listopad 2022
Sdílejte:
Za první tři zápasy na MS v Kataru se už hrála téměř hodina v nastavení. Průměr tak vychází na deset minut za poločas. Kromě mimořádných událostí za tím je i Pierluigi Collina.
Pierluigi Collina chce vidět hodně fotbalu.Foto: Beautiful landscape / Shutterstock

Íránec Mehdi Taremi proměnil penaltu proti Anglii v čase 90+13. Davy Klaassen dal druhý gól Nizozemska do sítě Senegalu v čase 90+9.

Nastavených minut v Kataru uvidíme hodně, je to trend, jehož dodržování od svých rozhodčích požaduje Pierluigi Collina, šéf sudích v rámci FIFA.

„Čas ztracený při oslavách gólů, střídáních, zraněních nebo vyloučeních by se měl vždy dohnat,“ uvedl Collina už před šampionátem.

„Nechceme, aby v poločase bylo pouze 42 nebo 43 minut aktivní hry, to je nepřijatelné,“ pokračoval.

V běžných zápasech na šampionátu tak lze podle něj očekávat nastavení na sedm až devět minut.

Extrémním i v tomto novém nastavení byl zápas Anglie s Íránem (6:2), kde se v první půli hrálo 15 minut navíc a ve druhé 14. V obou případech zatím ale byly mimořádné okolnosti.

V prvním poločase to bylo vážné zranění hlavy íránského brankáře Alireze Beiranvanda, ve druhém zase rozhodčí delší čas řešil penaltu pro Írán, ze které pak Taremi ve 13. minutě nastavení skóroval.

Íránci sice od Anglie dostali debakl, ale pro některé fanoušky jsou i tak za hrdiny dne. Na podporu protestů ve své zemi nezpívali hymnu, která má ideologicky blízko k současnému vládnoucímu režimu.


Zdroj info: Kicker, dpa


Související články

Jak tohle může být penalta? Sporná situace z Paříže pod lupou

Hráči Newcastlu, který trápí velká marodka, ze všech zbytků sil bránili jednobrankové vedení na půdě PSG. V úplném závěru ale dostali gól z penalty za ruku, která by se v české lize nebo v Premier League velmi pravděpodobně nepískala. Proč ji nařídil jeden z nejlepších sudích na světě v Lize mistrů?

Pravidla

Proč bude stát Durosinmi balík? Střed(a) Zdeňka Folprechta

Slavia ho měla na dosah za z dnešního pohledu směšnou částku. Proč plzeňského střelce nakonec nepřivedla? A proč ho chtějí dobré zahraniční kluby i přes aktuální zranění? Odpovídá Zdeněk Folprecht ve svém pravidelném sloupku.

Střed(a)

TV práva na ligu chtěly tři firmy. Nadstavba bude i v dalších letech

Zástupci ligových klubů dnes na Ligovém gremiu LFA schválili výsledky tendru na nejdůležitější audiovizuální práva.

Zprávy
Popup se zavře za 8s