Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

V Kataru počítejte s dlouhými zápasy, rozhodčí poslouchají Collinu

21. listopad 2022
Za první tři zápasy na MS v Kataru se už hrála téměř hodina v nastavení. Průměr tak vychází na deset minut za poločas. Kromě mimořádných událostí za tím je i Pierluigi Collina.
Pierluigi Collina chce vidět hodně fotbalu.Foto: Beautiful landscape / Shutterstock

Íránec Mehdi Taremi proměnil penaltu proti Anglii v čase 90+13. Davy Klaassen dal druhý gól Nizozemska do sítě Senegalu v čase 90+9.

Nastavených minut v Kataru uvidíme hodně, je to trend, jehož dodržování od svých rozhodčích požaduje Pierluigi Collina, šéf sudích v rámci FIFA.

„Čas ztracený při oslavách gólů, střídáních, zraněních nebo vyloučeních by se měl vždy dohnat,“ uvedl Collina už před šampionátem.

„Nechceme, aby v poločase bylo pouze 42 nebo 43 minut aktivní hry, to je nepřijatelné,“ pokračoval.

V běžných zápasech na šampionátu tak lze podle něj očekávat nastavení na sedm až devět minut.

Extrémním i v tomto novém nastavení byl zápas Anglie s Íránem (6:2), kde se v první půli hrálo 15 minut navíc a ve druhé 14. V obou případech zatím ale byly mimořádné okolnosti.

V prvním poločase to bylo vážné zranění hlavy íránského brankáře Alireze Beiranvanda, ve druhém zase rozhodčí delší čas řešil penaltu pro Írán, ze které pak Taremi ve 13. minutě nastavení skóroval.

Íránci sice od Anglie dostali debakl, ale pro některé fanoušky jsou i tak za hrdiny dne. Na podporu protestů ve své zemi nezpívali hymnu, která má ideologicky blízko k současnému vládnoucímu režimu.

Zdroj info: Kicker, dpa