V Kataru počítejte s dlouhými zápasy, rozhodčí poslouchají Collinu

21. listopad 2022
Sdílejte:
Za první tři zápasy na MS v Kataru se už hrála téměř hodina v nastavení. Průměr tak vychází na deset minut za poločas. Kromě mimořádných událostí za tím je i Pierluigi Collina.
Pierluigi Collina chce vidět hodně fotbalu.Foto: Beautiful landscape / Shutterstock

Íránec Mehdi Taremi proměnil penaltu proti Anglii v čase 90+13. Davy Klaassen dal druhý gól Nizozemska do sítě Senegalu v čase 90+9.

Nastavených minut v Kataru uvidíme hodně, je to trend, jehož dodržování od svých rozhodčích požaduje Pierluigi Collina, šéf sudích v rámci FIFA.

„Čas ztracený při oslavách gólů, střídáních, zraněních nebo vyloučeních by se měl vždy dohnat,“ uvedl Collina už před šampionátem.

„Nechceme, aby v poločase bylo pouze 42 nebo 43 minut aktivní hry, to je nepřijatelné,“ pokračoval.

V běžných zápasech na šampionátu tak lze podle něj očekávat nastavení na sedm až devět minut.

Extrémním i v tomto novém nastavení byl zápas Anglie s Íránem (6:2), kde se v první půli hrálo 15 minut navíc a ve druhé 14. V obou případech zatím ale byly mimořádné okolnosti.

V prvním poločase to bylo vážné zranění hlavy íránského brankáře Alireze Beiranvanda, ve druhém zase rozhodčí delší čas řešil penaltu pro Írán, ze které pak Taremi ve 13. minutě nastavení skóroval.

Íránci sice od Anglie dostali debakl, ale pro některé fanoušky jsou i tak za hrdiny dne. Na podporu protestů ve své zemi nezpívali hymnu, která má ideologicky blízko k současnému vládnoucímu režimu.


Zdroj info: Kicker, dpa


Související články

Kdo postoupí ze skupiny? Jako první se v Kataru řeší skóre

Pomalu se blíží rozhodující zápasy ve skupinách na MS 2022. Vysvětlíme vám, co rozhoduje o postupu v případě, že mají týmy stejný počet bodů.

MS Katar

Rváč i génius. Zpráva o nejlepších dnech Maradony

Maradonova show na jeho nejpovedenějším turnaji ohromí i ty, které fotbal nezajímá. Autor textu strávil s jedním z nejlepších fotbalistů všech dob jeden večer a rozhodně nelitoval.

Diego Maradona

FIFA ničí fotbal, říkají novináři Mádl a Tůma

Je chyba, že se mistrovství světa koná v Kataru? Jak moc by se měli fotbalisté zapojovat do společenského aktivismu? V novém díle podcastu diskutují šéfreportér sportu na Seznam Zprávách Luděk Mádl a ředitel Football Clubu Ondřej Tůma.

MS Katar
Popup se zavře za 8s