Íránec Mehdi Taremi proměnil penaltu proti Anglii v čase 90+13. Davy Klaassen dal druhý gól Nizozemska do sítě Senegalu v čase 90+9.
Nastavených minut v Kataru uvidíme hodně, je to trend, jehož dodržování od svých rozhodčích požaduje Pierluigi Collina, šéf sudích v rámci FIFA.
„Čas ztracený při oslavách gólů, střídáních, zraněních nebo vyloučeních by se měl vždy dohnat,“ uvedl Collina už před šampionátem.
„Nechceme, aby v poločase bylo pouze 42 nebo 43 minut aktivní hry, to je nepřijatelné,“ pokračoval.
V běžných zápasech na šampionátu tak lze podle něj očekávat nastavení na sedm až devět minut.
Extrémním i v tomto novém nastavení byl zápas Anglie s Íránem (6:2), kde se v první půli hrálo 15 minut navíc a ve druhé 14. V obou případech zatím ale byly mimořádné okolnosti.
V prvním poločase to bylo vážné zranění hlavy íránského brankáře Alireze Beiranvanda, ve druhém zase rozhodčí delší čas řešil penaltu pro Írán, ze které pak Taremi ve 13. minutě nastavení skóroval.
Íránci sice od Anglie dostali debakl, ale pro některé fanoušky jsou i tak za hrdiny dne. Na podporu protestů ve své zemi nezpívali hymnu, která má ideologicky blízko k současnému vládnoucímu režimu.
Zdroj info: Kicker, dpa
Český fotbal je jako dům z karet. Na pozadí války Jaroslava Tvrdíka s Petrem Fouskem se řeší úroveň Haškovy práce, propadák lvíčat, nekryté prémie i stadion plný Ukrajinců.
V Anglii jsme během víkendových druholigových mačů zřejmě viděli nejhorší zakončení sezony. Ebou Adams se stal okamžitě terčem žertíků na sociálních sítích, ale i vlastních spoluhráčů.
Čeští reprezentanti byli po zápase s Ukrajinou zklamaní z malé podpory fanoušků. Je ale opravdu na místě, aby si stěžovali právě oni? Diváky do ochozů nedostanete jen tím, že nastoupíte na trávník.