Asijští šampioni jdou na věc. Katar to myslí vážně i na hřišti

Aktualizováno
20. listopad 2022
Sdílejte:
Vyhrávají peníze zápasy? Katar ukazuje, že když se s nimi správně naloží, tak ano. Ovládl asijské mistrovství, kde jeho reprezentace na nenávist odpovídala góly. Bude to ale stačit i na důstojné působení na mundialu? Zvlášť když tým vedený trenérem z barcelonské La Masie bude pod obrovským domácím tlakem?
Rok 2019. Katařani jsou mistři Asie. Ve finále porazili Japonsko 3:1.Foto: Profimedia

Pro Katar s jeho zásobami plynu a pevně vládnoucí monarchií nebyly peníze nikdy problém. Podíl v Barclays, Deutsche Bank, Harrods, Siemensu nebo Volkswagenu? Žádný problém. Vlastnictví Paris Saint-Germain? Žádný problém. Mistrovství světa? Žádný problém a dá se na to rovnou astronomických 220 miliard dolarů, což zároveň zrychlí rozvoj Dauhá.

Je toho jen velmi málo, co by si katarské peníze nemohly koupit. Ale sportovní úspěch? Jak může domácí reprezentace uspět?

Pro Katar začne mistrovství světa zostra. V zahajovacím zápase bude tlak enormní, zvedne se opona a celý svět se bude dívat. V sázce bude národní hrdost, na stadionu Al Bayt poblíž města Al Khor bude přítomen i katarský emír Tamím bin Hamad Ál Thání. A Ekvádor navíc představuje zrádného soupeře. Žádné velké jméno, ale těžký úvod rozhodně. Trenér Brazílie Tite označil Ekvádor za černého koně turnaje.

Co si Katar, aktuální asijský šampion, čistě fotbalově připravil?

Související články

Kritizuje europoslance Turka, pole by předělil podle dánského vzoru. „Jiný“ fotbalista Adam Gabriel

Adam Gabriel je originál. Není moc fotbalistů, kteří se zajímají o životní prostředí a nebojí se o tom mluvit. Stejně jako třeba o svých názorech na politického skokana poslední doby.

Zelená je tráva

Video: Vítězný gól Němců rozzlobil Maďary. Ptáme se: měl rozhodčí pískat faul?

Německo – Maďarsko 2:0. První gól dali Němci po situaci, proti které Maďaři protestovali u rozhodčího Makkelieho. Ten si však stál za svým a nerozporoval ho ani VAR, který vše zkoumal. Prohlédněte si Musialův gól a dejte vědět, jak vidíte spornou situaci.

Euro 2024

Glosář Luďka Mádla: Kéž by to byl jen špatný sen…

Tohle nebyla smolná prohra, ale krutá srážka s realitou, hodnotí úvodní vystoupení Česka na mistrovství Evropy reportér Luděk Mádl.

Glosář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.