Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Asijští šampioni jdou na věc. Katar to myslí vážně i na hřišti

Aktualizováno
20. listopad 2022
Sdílejte:
Vyhrávají peníze zápasy? Katar ukazuje, že když se s nimi správně naloží, tak ano. Ovládl asijské mistrovství, kde jeho reprezentace na nenávist odpovídala góly. Bude to ale stačit i na důstojné působení na mundialu? Zvlášť když tým vedený trenérem z barcelonské La Masie bude pod obrovským domácím tlakem?
Rok 2019. Katařani jsou mistři Asie. Ve finále porazili Japonsko 3:1.Foto: Profimedia

Pro Katar s jeho zásobami plynu a pevně vládnoucí monarchií nebyly peníze nikdy problém. Podíl v Barclays, Deutsche Bank, Harrods, Siemensu nebo Volkswagenu? Žádný problém. Vlastnictví Paris Saint-Germain? Žádný problém. Mistrovství světa? Žádný problém a dá se na to rovnou astronomických 220 miliard dolarů, což zároveň zrychlí rozvoj Dauhá.

Je toho jen velmi málo, co by si katarské peníze nemohly koupit. Ale sportovní úspěch? Jak může domácí reprezentace uspět?

Pro Katar začne mistrovství světa zostra. V zahajovacím zápase bude tlak enormní, zvedne se opona a celý svět se bude dívat. V sázce bude národní hrdost, na stadionu Al Bayt poblíž města Al Khor bude přítomen i katarský emír Tamím bin Hamad Ál Thání. A Ekvádor navíc představuje zrádného soupeře. Žádné velké jméno, ale těžký úvod rozhodně. Trenér Brazílie Tite označil Ekvádor za černého koně turnaje.

Co si Katar, aktuální asijský šampion, čistě fotbalově připravil?

Související články

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie

Žádný šprým, Sparta má zase velký tým. Nasajte euforii z Letné i ze sítí

Sparta - Galatasaray 4:1 a zasloužený postup do osmifinále. Letná vybuchla nadšením, stejně tak sociální sítě. Projděte si ty nejlepší reakce z twitteru.

Sparta
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.