Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Proč chybí Češi v Kataru? Šilhavého tým nemá jasný plán jako Dánsko nebo Wales

28. listopad 2022
Sdílejte:
Češi se nedostali do Kataru i proto, že nemají pevné herní základy. Jaké jsou možnosti, když hrajete s jasně daným stylem, ukazují Dánsko a Wales. Tedy země s podobným potenciálem jako Česko, se kterými by se reprezentace měla porovnávat.
Reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý.Foto: Mikolaj Barbanell / Shutterstock

Od největšího úspěchu české reprezentace pod Jaroslavem Šilhavým, kterým bylo čtvrtfinále Eura 2020, už uplynulo dost času a také mnoho nepříznivých výsledků.

Mezi hlavní důvody neúspěšné kvalifikace na mistrovství světa 2022 patří fakt, že reprezentaci chyběla jasně definovaná identita. Před Eurem 2020 se zdál být charakteristickým znakem vysoký presink, kterým jsme mimo jiné v březnu 2021 v Edenu zaskočili Belgii. Už na kontinentálním mistrovství, které se hrálo loni, se však v mnoha utkáních vytratil.

Související články

Rebelství i zásady. FC St. Pauli je originál, třeba dresy si dělá sám

Děláme fotbal jinak než ostatní. To je jedno z hesel hamburského klubu FC St. Pauli. V příští sezoně si to bude moct vyzkoušet znovu v Bundeslize, kam se vrací po třinácti letech. Čím obohatí německou nejvyšší soutěž?

Zelená je tráva

Další stanice Liga mistrů. Jsme nejlepší v Česku, užívá si Priske titul

Zatímco si Brian Priske užívá úspěch, který se naposledy ve Spartě podařil ještě Ivanu Haškovi, Jindřich Trpišovský ví, že zapsal neúspěch.

Česká liga

Glosář Luďka Mádla: Další stanice Liga mistrů. Priske Spartu pořád zlepšuje

Obhajobě titulu položila Sparta lepší základy v prvních poločasech, jejím fanouškům pokazil oslavy tvrdý zákrok policie a Zlín už se možná v lize kalibrované čáry nedočká.

Glosář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.