Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Proč chybí Češi v Kataru? Šilhavého tým nemá jasný plán jako Dánsko nebo Wales

28. listopad 2022
Sdílejte:
Češi se nedostali do Kataru i proto, že nemají pevné herní základy. Jaké jsou možnosti, když hrajete s jasně daným stylem, ukazují Dánsko a Wales. Tedy země s podobným potenciálem jako Česko, se kterými by se reprezentace měla porovnávat.
Reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý.Foto: Mikolaj Barbanell / Shutterstock

Od největšího úspěchu české reprezentace pod Jaroslavem Šilhavým, kterým bylo čtvrtfinále Eura 2020, už uplynulo dost času a také mnoho nepříznivých výsledků.

Mezi hlavní důvody neúspěšné kvalifikace na mistrovství světa 2022 patří fakt, že reprezentaci chyběla jasně definovaná identita. Před Eurem 2020 se zdál být charakteristickým znakem vysoký presink, kterým jsme mimo jiné v březnu 2021 v Edenu zaskočili Belgii. Už na kontinentálním mistrovství, které se hrálo loni, se však v mnoha utkáních vytratil.

Související články

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.