Glosa: Pásky pro Vízka

18. únor 2023
Sdílejte:
Ligoví kapitáni, nasaďte duhové pásky One Love!
Foto: Profimedia

„Do přírody to prostě nějak nepasuje,“ řekla včera v Událostech a komentářích česká fotbalová legenda Ladislav Vízek. Shrnula tak svůj postoj ke coming outu Jakuba Jankta ze začátku tohoto týdne.

Předtím Vízek přidal, že homosexuály může brát kdekdo jako zženštilé, že si Jankto měl se svým vyoutováním počkat na dobu, až nebude ve Spartě a v reprezentaci a že Vízka samotného kdysi vykolejilo, když na něj na Spartě křičeli, že je buzerant.

Tenhle slovní guláš je hodně nechutný, i když Vízek na druhou stranu uvádí, že Jankto je frajer, když měl odvahu se k homosexualitě přihlásit v době, kdy je na vrcholu sil a musí kromě podpory počítat i s nesnášenlivými ohlasy.

I kdyby ale Vízek tahle slova myslel upřímně jako podporu pro současného českého reprezentanta, tak veškerou tuhle snahu ve zbytku svého komentáře zabil. Že homosexuálové nepatří do přírody, je vyjádření vedoucí přesně k opaku, k nesnášenlivosti. K ukazování si na ty nenormální.

Homosexualita je ale normální, přirozená a ano, od přírody. Někdo je na holky, někdo na kluky, někdo na obojí. A bylo by fajn, kdyby tento názor byl hlasitěji slyšet i přímo z fotbalového prostředí. Pojďte s námi hrát, ať milujete kohokoli!

Je škoda, že ligoví kapitáni nevyběhnou s páskami One Love, jak to oznámil účet LFA na Twitteru. Bohužel nejde o oficiální účet řídícího ligového orgánu, ale o účet parodický. Bylo by hezké se inspirovat.

Související články

Video: Frajeřinka nevyšla. Originálně zahozená penalta v La Lize

Mohla z toho být paráda, je z toho šaráda. Fotbalistům Raya Vallecana nevyšla rozehraná penalta.

Zábava

Olayinkova hlava je minimálně na čtyřzápasovou stopku. První liga s Jakubem Podaným

Kdo si zaslouží anticenu za největší pitomost předchozího víkendu? Jak blízko má Sparta k titulu poté, co smazala náskok Slavie? A skončí Pavel Hapal už teď v Baníku? Aktuální ligové otázky po 24. kole zodpovídáme s Jakubem Podaným.

První liga

Hloupost nás připravila o důležité body. Víkendová liga očima trenérů

Macík si dal do rukavic magnety a Petera Olayinku s Martinem Fillem čekají nepříjemné pohovory, když jejich týmy poztrácely body po jejich zkratech. Vítězem víkendu v boji o titul je Sparta, v boji o sestup to jsou Pardubice. Jak dění na ligových trávnících viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s