Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Glosa: Pásky pro Vízka

18. únor 2023
Sdílejte:
Ligoví kapitáni, nasaďte duhové pásky One Love!
Foto: Profimedia

„Do přírody to prostě nějak nepasuje,“ řekla včera v Událostech a komentářích česká fotbalová legenda Ladislav Vízek. Shrnula tak svůj postoj ke coming outu Jakuba Jankta ze začátku tohoto týdne.

Předtím Vízek přidal, že homosexuály může brát kdekdo jako zženštilé, že si Jankto měl se svým vyoutováním počkat na dobu, až nebude ve Spartě a v reprezentaci a že Vízka samotného kdysi vykolejilo, když na něj na Spartě křičeli, že je buzerant.

Tenhle slovní guláš je hodně nechutný, i když Vízek na druhou stranu uvádí, že Jankto je frajer, když měl odvahu se k homosexualitě přihlásit v době, kdy je na vrcholu sil a musí kromě podpory počítat i s nesnášenlivými ohlasy.

I kdyby ale Vízek tahle slova myslel upřímně jako podporu pro současného českého reprezentanta, tak veškerou tuhle snahu ve zbytku svého komentáře zabil. Že homosexuálové nepatří do přírody, je vyjádření vedoucí přesně k opaku, k nesnášenlivosti. K ukazování si na ty nenormální.

Homosexualita je ale normální, přirozená a ano, od přírody. Někdo je na holky, někdo na kluky, někdo na obojí. A bylo by fajn, kdyby tento názor byl hlasitěji slyšet i přímo z fotbalového prostředí. Pojďte s námi hrát, ať milujete kohokoli!

Je škoda, že ligoví kapitáni nevyběhnou s páskami One Love, jak to oznámil účet LFA na Twitteru. Bohužel nejde o oficiální účet řídícího ligového orgánu, ale o účet parodický. Bylo by hezké se inspirovat.

Související články

Krásné zápasy teprve přijdou. Start ligy očima trenérů

Sparta herně nepřesvědčila, ale brala tři body. Slavia herně nepřesvědčila a má jen bod. Baník prohrál v Ďolíčku a Plzeň s i z Prahy naopak odvezla tři body. A Jan Kliment dal rovnou možná gól sezony. Začala liga, takhle zápasy zhodnotili trenéři.

Česká liga

Friisova Sparta. Jak moc bude jiná?

Sparta platí daně za úspěchy. A začátek téhle sezony může být rozhodující v tom, jak moc to bude bolet. Musí se zákonitě proměnit a už se to děje. Navíc v době, kdy má celý klub po složité letní přípravě práce jako na kostele. Na co všechno je třeba dávat pozor?

Sparta

Horké francouzské léto skončilo. Kluby už se nemusí bát bankrotu

Nová sezona francouzské Ligue 1 začíná za čtyři týdny. Bez Mbappého, Aubameyanga, Ben Yeddera nebo Lenyho Yora. A zároveň s pořádně utáhnutými opasky u většiny klubů. Ještě pár dnů zpátky totiž neměla prodaná televizní práva na období 2024 až 2029. Nakonec se to povedlo, ale...

Ligue 1
Popup se zavře za 8s