Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Glosa: Pásky pro Vízka

18. únor 2023
Sdílejte:
Ligoví kapitáni, nasaďte duhové pásky One Love!
Foto: Profimedia

„Do přírody to prostě nějak nepasuje,“ řekla včera v Událostech a komentářích česká fotbalová legenda Ladislav Vízek. Shrnula tak svůj postoj ke coming outu Jakuba Jankta ze začátku tohoto týdne.

Předtím Vízek přidal, že homosexuály může brát kdekdo jako zženštilé, že si Jankto měl se svým vyoutováním počkat na dobu, až nebude ve Spartě a v reprezentaci a že Vízka samotného kdysi vykolejilo, když na něj na Spartě křičeli, že je buzerant.

Tenhle slovní guláš je hodně nechutný, i když Vízek na druhou stranu uvádí, že Jankto je frajer, když měl odvahu se k homosexualitě přihlásit v době, kdy je na vrcholu sil a musí kromě podpory počítat i s nesnášenlivými ohlasy.

I kdyby ale Vízek tahle slova myslel upřímně jako podporu pro současného českého reprezentanta, tak veškerou tuhle snahu ve zbytku svého komentáře zabil. Že homosexuálové nepatří do přírody, je vyjádření vedoucí přesně k opaku, k nesnášenlivosti. K ukazování si na ty nenormální.

Homosexualita je ale normální, přirozená a ano, od přírody. Někdo je na holky, někdo na kluky, někdo na obojí. A bylo by fajn, kdyby tento názor byl hlasitěji slyšet i přímo z fotbalového prostředí. Pojďte s námi hrát, ať milujete kohokoli!

Je škoda, že ligoví kapitáni nevyběhnou s páskami One Love, jak to oznámil účet LFA na Twitteru. Bohužel nejde o oficiální účet řídícího ligového orgánu, ale o účet parodický. Bylo by hezké se inspirovat.

Související články

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie

Žádný šprým, Sparta má zase velký tým. Nasajte euforii z Letné i ze sítí

Sparta - Galatasaray 4:1 a zasloužený postup do osmifinále. Letná vybuchla nadšením, stejně tak sociální sítě. Projděte si ty nejlepší reakce z twitteru.

Sparta
Popup se zavře za 8s