Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Sparta propustila trenéra, nevyhrál tři zápasy v řadě

05. květen 2023
Sdílejte:
Martin Masaryk skončil na lavičce A-týmu žen AC Sparta Praha poté, co se týmu nepovedl vstup do nadstavby a má už jen teoretickou šanci na zisk titulu.
Martin Masaryk už není trenérem ženského týmu Sparty.Foto: AC Sparta Praha

„Vzhledem k neuspokojivým výsledkům týmu žen, který v posledních třech utkáních získal pouze jeden bod se vedení klubu dohodlo na ukončení spolupráce s hlavním trenérem a celým jeho realizačním týmem,“ uvedla Sparta ve zprávě na svém webu.

Sparta po vyhraném domácím derby z konce března, které se hrálo před rekordní ligovou návštěvou 5734 diváků, vyhrála základní část 1. ligy žen a do nadstavby šla po 14 zápasech s dvoubodovým náskokem na obhájkyně ze Slavie.

Od té doby ale letenský tým v nadstavbě další domácí derby se Slavií prohrál (0:1), remizoval doma s Libercem (2:2) a naposledy padl na Slovácku (1:2). Naopak Slavia třikrát vyhrála a má teď na druhou Spartu šestibodový náskok a do konce ligy zbývají už jen tři zápasy včetně derby, které se bude hrát u sešívaných.

Slávistky tak jsou kousek od úspěšné obhajoby a celkově od devátého českého titulu (Sparta jich má 21). Oba týmy se také ještě střetnou ve finále českého poháru, vítězství v něm rovněž obhajuje Slavia.

Na třetí místo má Sparta v lize náskok sedmi bodů. Třetí je Liberec o skóre před Slováckem a ve zbytku ligy se mezi nimi dá čekat zajímavá přetahovaná o bronz. Jde přitom o hodně, když ještě třetí tým jde do předkola Ligy mistryň, jediného evropského poháru v ženském fotbale.

Martin Masaryk vedl ženy Sparty od léta 2020. Tehdy do ní přišel jako čtyřnásobný vítěz slovenské ženské ligy se Slovanem Bratislava. Hned první sezona 2020/21 byla během jeho angažmá tou nejúspěšnější, kdy sparťanky slavily mistrovský titul. V sezoně 2021/22 skončily fotbalistky Sparty na druhém místě v lize i v poháru.

Po Masarykovi tým přebírá Anton Mišovec. Zkušený sedmapadesátiletý trenér měl se svým novým realizačním týmem na starosti už čtvrteční trénink. Mišovec doposud vykonával funkci šéftrenéra sparťanské dívčí akademie.


Naše číslo 24

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme přes 160 stran unikátního čtení.

To chci!

Související články

Historická sezona s výraznou českou stopou. Hložek a spol. jsou nedocenění

Zatímco Leverkusen zlomil další rekord, Bayern oznámil konec trenéra Tuchela a DFL se vzdala bezprostředních ambicí na námluvy s investorem. To všechno v týdnu, kdy všichni adepti prohlásili, že do Evropy se jim zas tak moc nechce a český fanoušek dál ignoruje, jak historické sezony jsou jeho rodáci součástí!

Die Liga

Prvenství o řidítka. Byla dřív Slavia, nebo Sparta?

Slavia, Sparta, nebo někdo jiný? Kdo byl prvním fotbalovým klubem? Pojďme si před velkým pražským derby připomenout, jak pražská S vlastně vznikla. Povyprávíme vám nejen o tom, ale i o síle klubové historie a proč je důležité se jí zabývat.

Historie

Jak vybrat ideální fotbalové kopačky: Průvodce pro každého hráče

Výběr ideálních fotbalových kopaček je klíčovým faktorem, který může ovlivnit výkon hráče na hřišti. Správný pár kopaček nejenže zvyšuje komfort a výkon, ale také snižuje riziko zranění. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat nejlepší kopačky pro vaše potřeby a jaké faktory byste měli při výběru zvážit.

Popup se zavře za 8s