Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Slavia dobyla Letnou, Piták dostal červenou. Ženské derby ve fotkách

24. duben 2023
Sdílejte:
Velmi důležitý víkend má za sebou ženská liga. Slavii se povedla odveta za nedávnou prohru na Letné a gólem v nastavení ji tentokrát vyloupila. Projděte si zápas, který sešívaným dal velkou šanci na úspěšnou obhajobu, ve fotkách.
Momentka z nedělního derby na Letné, ve kterém uspěla Slavia.Foto: AC Sparta Praha

Slávistky vyhrály v neděli na Letné 1:0 gólem Terezy Kožárové z nastavení a vedou 1. ligu žen s náskokem čtyř bodů právě před Spartou, která má zápas k dobru.

Zatímco mužská liga se k nadstavbě teprve blíží, v té ženské už se týmy rozdělily na dvě skupiny. V mistrovské hrají o titul Slavia se Spartou, nikdo jiný zatím v Česku ligu nevyhrál. Třetí Liberec, který teď o víkendu porazil doma Slovácko 2:0, ztrácí na Slavii jedenáct bodů a na Spartu sedm.

Letenský tým má na Slavii zápas s Libercem k dobru, a pokud by vyhrál, byl by teď rozdíl jednobodový. Slavii zbývají do konce ligy čtyři zápasy, Spartě pět. V příštím kole hraje Slavia v sobotu 29. dubna doma s Libercem a Sparta jede na Slovácko. Ve středu 3. května pak Sparta doma dohrává zápas s Libercem.

Poslední ligové derby v této sezoně nás čeká v předposledním kole 13. května a doma bude Slavia. Zatím je bilance v největším českém zápase vyrovnaná – 2:2, 1:0 a teď 0:1. Pojďte si to poslední derby prohlédnout hezky zblízka…

To nejlepší ze zápasu si můžete projít také ve videu:


Související články

Rebelství i zásady. FC St. Pauli je originál, třeba dresy si dělá sám

Děláme fotbal jinak než ostatní. To je jedno z hesel hamburského klubu FC St. Pauli. V příští sezoně si to bude moct vyzkoušet znovu v Bundeslize, kam se vrací po třinácti letech. Čím obohatí německou nejvyšší soutěž?

Zelená je tráva

Další stanice Liga mistrů. Jsme nejlepší v Česku, užívá si Priske titul

Zatímco si Brian Priske užívá úspěch, který se naposledy ve Spartě podařil ještě Ivanu Haškovi, Jindřich Trpišovský ví, že zapsal neúspěch.

Česká liga

Glosář Luďka Mádla: Další stanice Liga mistrů. Priske Spartu pořád zlepšuje

Obhajobě titulu položila Sparta lepší základy v prvních poločasech, jejím fanouškům pokazil oslavy tvrdý zákrok policie a Zlín už se možná v lize kalibrované čáry nedočká.

Glosář
Popup se zavře za 8s