Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Slavia má nového šéfa. Syrovátku střídá Říha

04. duben 2023
Sdílejte:
Právník Martin Říha nově povede Slavii. Do klubového managementu přichází i další nováčci.
Oslava titulu v roce 2020. S Jindřichem Trpišovským se objímá Tomáš Syrovátka, který nově už není výkonným ředitelem Slavie.Foto: Profimedia

Slavia má od dneška nového výkonného ředitele (CEO). Tomáše Syrovátku, který na této funkci byl od konce roku 2018, střídá Martin Říha dosavadní sportovně-technický ředitel a generální sekretář SK Slavie Praha. Na Říhu přechází i funkce prvního místopředsedy představenstva, bude tak pomyslnou dvojkou ve Slavii za předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem, Syrovátka zůstane členem představenstva.

Říha je v představenstvu klubu od konce loňského roku a celkově ve Slavii působí tři roky. Absolvent právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, na které nárazově přednáší, dříve vedl legislativně-právní oddělení Fotbalové asociace České republiky a absolvoval prestižní UEFA Football law Programme.

„Nesmírně si vážím možnosti stát v čele nejstaršího profesionálního klubu v České republice. Pevně věřím, že společně s celým červenobílým týmem navážeme na slavné historické i novodobé úspěchy. Pro mě i moji rodinu znamená Slavia vše,“ řekl Říha.

Martin Říha, nový CEO SlavieFoto: Martin Malý

Bývalý investigativní novinář Tomáš Syrovátka nastoupil do Edenu v roce 2015. Tehdy jako manažer odpovědný za marketing a komunikaci s novináři a fanoušky. Od dubna 2016 se pak posunul do pozice místopředsedy představenstva klubu.

„Tomáš byl mým klíčovým spolupracovníkem při záchraně klubu a v mimořádně úspěšné éře Slavie v posledních letech. Patří mu poděkování akcionářů a všech červenobílých fanoušků. Respektuji jeho rozhodnutí, ale těším se na další spolupráci v představenstvu SKS,“ říká Tvrdík.

Naše číslo 24

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme více jak 160 stran unikátního fotbalového čtení.

   To chci!

   „Jsem nesmírně vděčný za to, že mi Jaroslav Tvrdík před víc než sedmi lety dal příležitost být u záchrany a následného historického rozkvětu mého milovaného klubu. A že jsem měl tu čest stát po jeho boku. Po víc než sedmi letech nonstop práce jsem se rozhodl zvolnit a věnovat se kromě klubu i svojí rodině a zdraví. Jako člen představenstva ale budu i nadále žít s klubem mého srdce. Navíc mám radost z toho, že mé místo přebírá Martin, kterého jsem pomohl do klubu přivést,“ uvedl Syrovátka.

   Slavia hlásí také další nové lidi ve vedení. Na pozici komerční ředitelky přichází Kateřina Vavrlová. Jejím nejbližším spolupracovníkem bude tiskový mluvčí Michal Býček z pozice ředitele marketingu. Jeho tým si ponechá všechny své stávající aktivity včetně sportovní komunikace. Zcela novou pozicí pak je strategická komunikace, jejímž ředitelem bude expert na vztahy s veřejností Jakub Splavec.

   „Několik let jsme určovali tempo, trendy i směr, jakým se má český fotbal ubírat. Nyní jsme v pozici, kdy k našim cílům vede daleko větší konkurenční boj. Ať už na hřišti, v hledišti nebo v rámci mimosportovních aktivit. Naším cílem je značku SKS dále posunout ve všech směrech. Věřím, že Martin i nové tváře jsou pro to správnou volbou,“ říká Tvrdík.

   Odpoledne u nás na webu najdete exkluzivní rozhovor s novým slávistickým výkonným ředitelem Martinem Říhou.


   Související články

   Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

   Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

   Video

   Počítáme koeficient: Český šampion do Ligy mistrů už za rok? Šance je

   České kluby v pohárové Evropě řádí. Koeficientové šílenství, nový formát Ligy mistrů a šance Slavie na přímý postup do ní už v příští sezoně. To vše shrnul Luděk Mádl v průvodci, který původně vyšel na stránkách jeho projektu Je to kulatý.

   Koeficienty

   Půl miliarda ročně za ligu? Výsledky tendru na vysílací práva přehledně

   Česká liga už definitivně ví, kdo ji bude příštích pět let vysílat. Kolik za to O2 TV zaplatí? Co lize přinese dalšího kromě peněz? Proč dosud kluby v Česku dostávaly třikrát méně? A bude se liga dál jmenovat po Fortuně? Odpovídáme ve shrnujícím průvodci.

   Peníze
   Popup se zavře za 8s