Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Policejní vrtulník za 138 tisíc. Účet za hlídání fotbalových zápasů

22. březen 2023
Sdílejte:
Na třech zápasech 20. kola české ligy bylo téměř tisíc policistů. Kolegové z deníku Sport zjišťovali proč a kolik to stálo.
Foto: Profimedia

Nová čísla do debaty o zajištění fotbalových zápasů dodal deník Sport. Ten u policie zjišťoval počty nasazených policistů a techniky a také náklady a důvody zvýšeného policejního dohledu, a to konkrétně u třech zápasů 20. kola Fortuna ligy: Teplice – Slavia, Brno – Baník a Budějovice – Bohemians.

Na zmíněných třech zápasech bylo dohromady téměř tisíc policistů. S trochou nadsázky se dá říct, že kdo měl v sobotu 18. února na Moravě uniformu, byl v Brně na fotbale, píše Sport. Policie nasadila 479 policistů, 15 zvířat a 58 dopravních prostředků. Sešívané v Teplicích hlídalo 287 policistů, duel Bohemians v Budějovicích 192. Samotný zápas přitom na Střeleckém ostrově sledovalo 1974 diváků.

Jihomoravští policisté se odvolávají na vysokou rizikovost zápasu týmů s velkou fanouškovskou základnou, ti severočeští píšou o „zkušenostech a poznatcích získaných policií o chování fanoušků SK Slavia Praha, kteří jsou při výjezdech a utkání agresivní a vyvolávají konflikty.“ A jihočeští policisté argumentují tím, že fanoušci Dynama o týden dřív cestou do Plzně poškodili vlak.

Deník Sport se ptal i na náklady spojené s policejním dozorem nad fotbalovými zápasy. Krajská policejní ředitelství sdělila jen dílčí částky a deníku Sport například sdělila, že benzinu se v Teplicích projezdilo za 19 050 korun. Vrtulník, který v Budějovicích podle policie pomohl s monitoringem osob a vozidel, létal nad jihočeským krajským městem skoro 2,5 hodiny za 138 043 korun. Nad Brnem je to podle policie výrazně levnější – účet za 5 hodin 45 minut nasazení měl dělat 44 530 korun.

Naše číslo 24

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme přes 160 stran unikátního čtení.

To chci!

Související články

Historická sezona s výraznou českou stopou. Hložek a spol. jsou nedocenění

Zatímco Leverkusen zlomil další rekord, Bayern oznámil konec trenéra Tuchela a DFL se vzdala bezprostředních ambicí na námluvy s investorem. To všechno v týdnu, kdy všichni adepti prohlásili, že do Evropy se jim zas tak moc nechce a český fanoušek dál ignoruje, jak historické sezony jsou jeho rodáci součástí!

Die Liga

Prvenství o řidítka. Byla dřív Slavia, nebo Sparta?

Slavia, Sparta, nebo někdo jiný? Kdo byl prvním fotbalovým klubem? Pojďme si před velkým pražským derby připomenout, jak pražská S vlastně vznikla. Povyprávíme vám nejen o tom, ale i o síle klubové historie a proč je důležité se jí zabývat.

Historie

Jak vybrat ideální fotbalové kopačky: Průvodce pro každého hráče

Výběr ideálních fotbalových kopaček je klíčovým faktorem, který může ovlivnit výkon hráče na hřišti. Správný pár kopaček nejenže zvyšuje komfort a výkon, ale také snižuje riziko zranění. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat nejlepší kopačky pro vaše potřeby a jaké faktory byste měli při výběru zvážit.

Popup se zavře za 8s