Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Video: Prezidentský pád. Vládce Severního Kypru neustál hlavičku

09. březen 2023
Sdílejte:
Strašák každého politika se zhmotnil Ersinu Tatarovi. Dvaašedesátiletý prezident Severního Kypru se chtěl prezentovat jako zdatný vládce, skončil ale na zemi. A byly u toho kamery…
Spadnu, vstanu. Ersin Tatar na ilustračním snímku z roku 2021.Foto: Alpersmaz / Shutterstock

Sociální sítě na Kypru, v Turecku a určitě i v Řecku se baví pádem severokyperského prezidenta Ersina Tatara při fotbale se studenty na školním dvorku.

Nejdřív je na videu pro Tatara lichotivá akce, pak to jde z kopce. Na druhou stranu se dá ocenit prezidentské nasazení.

Poté, co se záběry staly hitem sociálních sítí, reagoval prezident Tatar jako z příručky politického marketingu.

„Některé zpravodajské weby zveřejnily můj pád. Nechme to být, budu hrát s mladými lidmi znovu, znovu spadnu, znovu vstanu!“

Ersin Tatar vyhrál prezidentské volby na Severním Kypru v říjnu 2020, předtím byl tento spojenec tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana premiérem.

Kypr je rozdělený po řeckém puči a následné turecké vojenské invazi v roce 1974. V severní části ostrova se nachází Tureckem uznaná Severokyperská turecká republika, Kyperská republika je od roku 2004 členem Evropské unie. Tatar se zasazuje o dva státy na Kypru.

A když už teď máte i trochu kontextu, tak pojďme na video.


Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Club podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s