Video: Prezidentský pád. Vládce Severního Kypru neustál hlavičku

09. březen 2023
Sdílejte:
Strašák každého politika se zhmotnil Ersinu Tatarovi. Dvaašedesátiletý prezident Severního Kypru se chtěl prezentovat jako zdatný vládce, skončil ale na zemi. A byly u toho kamery…
Spadnu, vstanu. Ersin Tatar na ilustračním snímku z roku 2021.Foto: Alpersmaz / Shutterstock

Sociální sítě na Kypru, v Turecku a určitě i v Řecku se baví pádem severokyperského prezidenta Ersina Tatara při fotbale se studenty na školním dvorku.

Nejdřív je na videu pro Tatara lichotivá akce, pak to jde z kopce. Na druhou stranu se dá ocenit prezidentské nasazení.

Poté, co se záběry staly hitem sociálních sítí, reagoval prezident Tatar jako z příručky politického marketingu.

„Některé zpravodajské weby zveřejnily můj pád. Nechme to být, budu hrát s mladými lidmi znovu, znovu spadnu, znovu vstanu!“

Ersin Tatar vyhrál prezidentské volby na Severním Kypru v říjnu 2020, předtím byl tento spojenec tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana premiérem.

Kypr je rozdělený po řeckém puči a následné turecké vojenské invazi v roce 1974. V severní části ostrova se nachází Tureckem uznaná Severokyperská turecká republika, Kyperská republika je od roku 2004 členem Evropské unie. Tatar se zasazuje o dva státy na Kypru.

A když už teď máte i trochu kontextu, tak pojďme na video.


Související články

Video: Frajeřinka nevyšla. Originálně zahozená penalta v La Lize

Mohla z toho být paráda, je z toho šaráda. Fotbalistům Raya Vallecana nevyšla rozehraná penalta.

Zábava

Olayinkova hlava je minimálně na čtyřzápasovou stopku. První liga s Jakubem Podaným

Kdo si zaslouží anticenu za největší pitomost předchozího víkendu? Jak blízko má Sparta k titulu poté, co smazala náskok Slavie? A skončí Pavel Hapal už teď v Baníku? Aktuální ligové otázky po 24. kole zodpovídáme s Jakubem Podaným.

První liga

Hloupost nás připravila o důležité body. Víkendová liga očima trenérů

Macík si dal do rukavic magnety a Petera Olayinku s Martinem Fillem čekají nepříjemné pohovory, když jejich týmy poztrácely body po jejich zkratech. Vítězem víkendu v boji o titul je Sparta, v boji o sestup to jsou Pardubice. Jak dění na ligových trávnících viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s