Sociální sítě na Kypru, v Turecku a určitě i v Řecku se baví pádem severokyperského prezidenta Ersina Tatara při fotbale se studenty na školním dvorku.
Nejdřív je na videu pro Tatara lichotivá akce, pak to jde z kopce. Na druhou stranu se dá ocenit prezidentské nasazení.
Poté, co se záběry staly hitem sociálních sítí, reagoval prezident Tatar jako z příručky politického marketingu.
„Některé zpravodajské weby zveřejnily můj pád. Nechme to být, budu hrát s mladými lidmi znovu, znovu spadnu, znovu vstanu!“
Ersin Tatar vyhrál prezidentské volby na Severním Kypru v říjnu 2020, předtím byl tento spojenec tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana premiérem.
Kypr je rozdělený po řeckém puči a následné turecké vojenské invazi v roce 1974. V severní části ostrova se nachází Tureckem uznaná Severokyperská turecká republika, Kyperská republika je od roku 2004 členem Evropské unie. Tatar se zasazuje o dva státy na Kypru.
A když už teď máte i trochu kontextu, tak pojďme na video.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?