Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Video: Zachránil soupeři život, teď byl oceněn

01. březen 2023
Sdílejte:
Hra pokračovala, ale gruzínský obránce Luka Lochošvili na to nedbal. Viděl, že je jeden z hráčů soupeře ve velkých problémech a běžel mu pomoct.
Oceněný Luka Lochošvili v dresu italského Cremonese.Foto: Profimedia

Gruzínský fotbalista Luka Lochošvili získal ocenění FIFA Fair Play za svou reakci během zápasu rakouské Bundesligy, kdy loni v únoru možná zachránil život jednomu ze soupeřů.

Lochošvili, tehdy hráč Wolfsbergeru, jednal rozhodně poté, co byl hráč Austrie Vídeň Georg Teigl po srážce v bezvědomí a se zapadlým jazykem. Díky Lochošviliho zákroku, který okamžitě za protihráčem běžel, přivolal pomoc a sám začal Teiglovi aktivně pomáhat, se 32letý Rakušan z bezvědomí už na hřišti probral a plně se zotavil.

„Je to pro mě obrovská pocta a mám z ní velkou radost, ale ještě větší radost mám z toho, že se mi podařilo Georgovi zachránit život. Ve fotbale je nejdůležitější fair play a respekt,“ řekl Lochošvilli při slavnostním ceremoniálu v Paříži.

„Moc ti děkuji, Luko, za tvou rychlou reakci, tvůj zásah mi dost možná zachránil život,“ byl mezi gratulanty i Teigl.

Lochošvili, který loni v srpnu podepsal smlouvu s týmem Serie A Cremonese, byl jedním ze tří finalistů na zisk ceny fair play za minulý. Útočník Bayernu Mnichov Sadio Mané byl nominován za to, že se v zápase německé Bundesligy proti VfL Bochum okamžitě přiznal rozhodčímu, že vstřelil gól rukou. Finalistou se stala také hvězda FrancieRealu Madrid Eduardo Camavinga. Po zápase reprezentací do 21 let Francie a Ukrajiny vstoupil do šatny soupeře, aby jeho hráče podpořil v souvislosti s konfliktem v jejich zemi.

Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s