Video: Zachránil soupeři život, teď byl oceněn

01. březen 2023
Sdílejte:
Hra pokračovala, ale gruzínský obránce Luka Lochošvili na to nedbal. Viděl, že je jeden z hráčů soupeře ve velkých problémech a běžel mu pomoct.
Oceněný Luka Lochošvili v dresu italského Cremonese.Foto: Profimedia

Gruzínský fotbalista Luka Lochošvili získal ocenění FIFA Fair Play za svou reakci během zápasu rakouské Bundesligy, kdy loni v únoru možná zachránil život jednomu ze soupeřů.

Lochošvili, tehdy hráč Wolfsbergeru, jednal rozhodně poté, co byl hráč Austrie Vídeň Georg Teigl po srážce v bezvědomí a se zapadlým jazykem. Díky Lochošviliho zákroku, který okamžitě za protihráčem běžel, přivolal pomoc a sám začal Teiglovi aktivně pomáhat, se 32letý Rakušan z bezvědomí už na hřišti probral a plně se zotavil.

„Je to pro mě obrovská pocta a mám z ní velkou radost, ale ještě větší radost mám z toho, že se mi podařilo Georgovi zachránit život. Ve fotbale je nejdůležitější fair play a respekt,“ řekl Lochošvilli při slavnostním ceremoniálu v Paříži.

„Moc ti děkuji, Luko, za tvou rychlou reakci, tvůj zásah mi dost možná zachránil život,“ byl mezi gratulanty i Teigl.

Lochošvili, který loni v srpnu podepsal smlouvu s týmem Serie A Cremonese, byl jedním ze tří finalistů na zisk ceny fair play za minulý. Útočník Bayernu Mnichov Sadio Mané byl nominován za to, že se v zápase německé Bundesligy proti VfL Bochum okamžitě přiznal rozhodčímu, že vstřelil gól rukou. Finalistou se stala také hvězda FrancieRealu Madrid Eduardo Camavinga. Po zápase reprezentací do 21 let Francie a Ukrajiny vstoupil do šatny soupeře, aby jeho hráče podpořil v souvislosti s konfliktem v jejich zemi.

Související články

Video: Frajeřinka nevyšla. Originálně zahozená penalta v La Lize

Mohla z toho být paráda, je z toho šaráda. Fotbalistům Raya Vallecana nevyšla rozehraná penalta.

Zábava

Olayinkova hlava je minimálně na čtyřzápasovou stopku. První liga s Jakubem Podaným

Kdo si zaslouží anticenu za největší pitomost předchozího víkendu? Jak blízko má Sparta k titulu poté, co smazala náskok Slavie? A skončí Pavel Hapal už teď v Baníku? Aktuální ligové otázky po 24. kole zodpovídáme s Jakubem Podaným.

První liga

Hloupost nás připravila o důležité body. Víkendová liga očima trenérů

Macík si dal do rukavic magnety a Petera Olayinku s Martinem Fillem čekají nepříjemné pohovory, když jejich týmy poztrácely body po jejich zkratech. Vítězem víkendu v boji o titul je Sparta, v boji o sestup to jsou Pardubice. Jak dění na ligových trávnících viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s