Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Video: Zachránil soupeři život, teď byl oceněn

01. březen 2023
Sdílejte:
Hra pokračovala, ale gruzínský obránce Luka Lochošvili na to nedbal. Viděl, že je jeden z hráčů soupeře ve velkých problémech a běžel mu pomoct.
Oceněný Luka Lochošvili v dresu italského Cremonese.Foto: Profimedia

Gruzínský fotbalista Luka Lochošvili získal ocenění FIFA Fair Play za svou reakci během zápasu rakouské Bundesligy, kdy loni v únoru možná zachránil život jednomu ze soupeřů.

Lochošvili, tehdy hráč Wolfsbergeru, jednal rozhodně poté, co byl hráč Austrie Vídeň Georg Teigl po srážce v bezvědomí a se zapadlým jazykem. Díky Lochošviliho zákroku, který okamžitě za protihráčem běžel, přivolal pomoc a sám začal Teiglovi aktivně pomáhat, se 32letý Rakušan z bezvědomí už na hřišti probral a plně se zotavil.

„Je to pro mě obrovská pocta a mám z ní velkou radost, ale ještě větší radost mám z toho, že se mi podařilo Georgovi zachránit život. Ve fotbale je nejdůležitější fair play a respekt,“ řekl Lochošvilli při slavnostním ceremoniálu v Paříži.

„Moc ti děkuji, Luko, za tvou rychlou reakci, tvůj zásah mi dost možná zachránil život,“ byl mezi gratulanty i Teigl.

Lochošvili, který loni v srpnu podepsal smlouvu s týmem Serie A Cremonese, byl jedním ze tří finalistů na zisk ceny fair play za minulý. Útočník Bayernu Mnichov Sadio Mané byl nominován za to, že se v zápase německé Bundesligy proti VfL Bochum okamžitě přiznal rozhodčímu, že vstřelil gól rukou. Finalistou se stala také hvězda FrancieRealu Madrid Eduardo Camavinga. Po zápase reprezentací do 21 let Francie a Ukrajiny vstoupil do šatny soupeře, aby jeho hráče podpořil v souvislosti s konfliktem v jejich zemi.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s