Proč hraje za Poláky Angličan? Matty Cash má polskou matku

04. prosinec 2022
Sdílejte:
Jméno pravého polského beka okamžitě zaujme. Matty Cash. Co dělá v reprezentaci našich severních sousedů 25letý pravý bek Aston Villy?
Matty Cash v polském dresu.Foto: Dziurek / Shutterstock

Polské občanství má Matty Cash od října loňského roku. Jeho matka Barbara je totiž původem Polka. A Gareth Southgate, trenér Anglie, o Cashe zájem neměl, i když ho v posledních letech pravidelně sledoval.

Rodák z města Slough, který je autem asi hodinu na západ od Londýna, tak využil vábení z Polska a už před rokem mu pomohl v klíčové baráži o MS se Švédskem (2:0).

Cesta Cashových předků z Polska do Anglie začala ob generaci. Rodiče Barbary Tomaszewski, Cashovo matky, se do Anglie dostali po druhé světové válce. Vzali se tam.

Barbara byla první ze tří dětí. Potkala a provdala se za Stuarta Cashe, bývalého hráče Chesterfieldu, Brentfordu a Wycombe Wanderers.

Matty Cash k Polsku dřív žádný zvláštní vztah neměl, neuměl tak řeč. The Athletic v jeho profilu ale píše, že se k učení polštiny postavil čelem, tak jako ke každé výzvě, které ve své kariéře čelil. Mateřštinu své nové země se učí třeba poslechem při cestách autem na trénink.

V polské reprezentaci už stihl odehrát 10 zápasů (jedenáctý hraje s Francií) včetně všech na MS v Kataru. V červnu dal v Lize národů Nizozemsku také svůj premiérový a zatím jediný reprezentační gól.


Související články

Video: Dal gól z půlky a nevěděl kde slavit. Ve Skotsku si vzpomněli na Schicka

Jak završit domácí vítězství? V 98. minutě. Od půlící čáry. Slabší nohou. Anglický útočník Hearts Stephen Humphrys si řekl o potlesk.

Zábava

Zemřel František Cipro. Muž, který Slavii vrátil titul

Ve věku 75 let zemřel František Cipro.

Slavia

Kdo vyhraje Ligu mistrů? A odejde Guardiola ze City bez ní?

Už příští týden se opět rozjedou evropské poháry. Liga mistrů jde rovnou na osmifinále, které nabízí i přímé střety gigantů. Ve speciální situaci je Manchester City, který touží královskou soutěž konečně vyhrát, ale má plnou hlavu jiných starostí. Kdo podle vás Ligu mistrů letos vyhraje?

Otázka týdne
Popup se zavře za 8s