Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Video: Legendární trenér skončil v slzách. Gól v nastavení zopakoval historii

12. červen 2023
Sdílejte:
Claudio Ranieri bude pro většinu fotbalové veřejnosti navždy tím, kdo přivedl Leicester v roce 2016 k senzačnímu titulu. Sochu mu ale klidně mohou postavit i na Sardinii…
Claudio Ranieri oslavuje s hráči po úspěšném play-off o Serii A.Foto: Profimedia

V roce 1988 usedl Claudio Ranieri poprvé na lavičku Cagliari. Klub z hlavního města Sardinie v té době působil až v Serii C, ale díky Ranierimu dokázal vybojovat postup do nejvyšší soutěže hned během prvních dvou sezon.

O 34 let později, v prosinci loňského roku, se Ital na Sardinii vrátil a měl jediný úkol: dostat Cagliari zpátky do Serie A.

Klub přebíral na 14. místě v tabulce, základní část sezony ale dokázal zakončit na pátém, zaručujícím postupové play-off.

Ve finále play-off si Cagliari poradilo s Bari, když odvetu rozhodl Leonardo Pavoletti jediným gólem utkání až v 94. minutě.

Mise Claudia Ranieriho tak byla splněna v posledním možném okamžiku. Kdyby totiž Pavoletti gól nedal, šlo by po remíze 1:1 na Sardinii dál Bari (protože by se uplatnilo pravidlo o postupu výše postaveného týmu v konečné tabulce Serie B). Cagliari tak doplnilo Frosinone a Janov, oba týmy postoupily přímo z prvních dvou pozic v tabulce.

Vítězný gól

Ani gól v nastavení a slzy trenérského sympaťáka však nebyly tím hlavním, co zaujalo uživatele sociálních sítích. Třeba na Twitteru jste dnes mnohem častěji mohli narazit na tuhle fanynku domácího Bari.

Související články

Dostal do Česka mládežnické kempy Realu. City se s ním nemůžou rovnat, říká

Tomáš Klečka v Česku a na Slovensku už dlouhá léta organizuje dětské kempy. Nyní na malé fotbalisty a jejich rodiče cílí spoluprací s Realem Madrid. Které značky mají ve fotbalovém světě největší hodnotu a jak si dnes vede tuzemský mládežnický fotbal?

Rozhovor

Video: Bořilova pata v ofsajdu? Ptáme se: Měl gól Slavie platit?

Sporný moment v Edenu pomohl Slavii k vyrovnání. Fanoušci se nyní na sociálních sítích přou, jestli byl kapitán sešívaných Jan Bořil v ofsajdu. Jak to vidíte vy?

Česká liga

Co čeká Liberec s Kaniou? A proč by Evropa v příští sezoně mohla klubu ublížit?

Nový majitel Liberce Ondřej Kania může do českého fotbalu přinést svěží vítr. Bude jeho projekt úspěšný? V čem se musí Severočeši z posledních sezon poučit? Jaké jsou vhodné posily? A jak moc by současný kádr přebudoval pravděpodobný budoucí trenér Radoslav Kováč? Poslechněte si další epizodu Football Club podcastu.

Podcast
Popup se zavře za 8s