Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Legendární trenér skončil v slzách. Gól v nastavení zopakoval historii

12. červen 2023
Sdílejte:
Claudio Ranieri bude pro většinu fotbalové veřejnosti navždy tím, kdo přivedl Leicester v roce 2016 k senzačnímu titulu. Sochu mu ale klidně mohou postavit i na Sardinii…
Claudio Ranieri oslavuje s hráči po úspěšném play-off o Serii A.Foto: Profimedia

V roce 1988 usedl Claudio Ranieri poprvé na lavičku Cagliari. Klub z hlavního města Sardinie v té době působil až v Serii C, ale díky Ranierimu dokázal vybojovat postup do nejvyšší soutěže hned během prvních dvou sezon.

O 34 let později, v prosinci loňského roku, se Ital na Sardinii vrátil a měl jediný úkol: dostat Cagliari zpátky do Serie A.

Klub přebíral na 14. místě v tabulce, základní část sezony ale dokázal zakončit na pátém, zaručujícím postupové play-off.

Ve finále play-off si Cagliari poradilo s Bari, když odvetu rozhodl Leonardo Pavoletti jediným gólem utkání až v 94. minutě.

Mise Claudia Ranieriho tak byla splněna v posledním možném okamžiku. Kdyby totiž Pavoletti gól nedal, šlo by po remíze 1:1 na Sardinii dál Bari (protože by se uplatnilo pravidlo o postupu výše postaveného týmu v konečné tabulce Serie B). Cagliari tak doplnilo Frosinone a Janov, oba týmy postoupily přímo z prvních dvou pozic v tabulce.

Vítězný gól

Ani gól v nastavení a slzy trenérského sympaťáka však nebyly tím hlavním, co zaujalo uživatele sociálních sítích. Třeba na Twitteru jste dnes mnohem častěji mohli narazit na tuhle fanynku domácího Bari.

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s