V roce 1988 usedl Claudio Ranieri poprvé na lavičku Cagliari. Klub z hlavního města Sardinie v té době působil až v Serii C, ale díky Ranierimu dokázal vybojovat postup do nejvyšší soutěže hned během prvních dvou sezon.
O 34 let později, v prosinci loňského roku, se Ital na Sardinii vrátil a měl jediný úkol: dostat Cagliari zpátky do Serie A.
Klub přebíral na 14. místě v tabulce, základní část sezony ale dokázal zakončit na pátém, zaručujícím postupové play-off.
Ve finále play-off si Cagliari poradilo s Bari, když odvetu rozhodl Leonardo Pavoletti jediným gólem utkání až v 94. minutě.
Mise Claudia Ranieriho tak byla splněna v posledním možném okamžiku. Kdyby totiž Pavoletti gól nedal, šlo by po remíze 1:1 na Sardinii dál Bari (protože by se uplatnilo pravidlo o postupu výše postaveného týmu v konečné tabulce Serie B). Cagliari tak doplnilo Frosinone a Janov, oba týmy postoupily přímo z prvních dvou pozic v tabulce.
Ani gól v nastavení a slzy trenérského sympaťáka však nebyly tím hlavním, co zaujalo uživatele sociálních sítích. Třeba na Twitteru jste dnes mnohem častěji mohli narazit na tuhle fanynku domácího Bari.
V další porci analýz v našem sázkařském koutku jsme se zaměřili na finále klubového MS a vrcholící skupinovou fázi ženského Eura.
Jste znalci fotbalu? Máte přehled? Otestujeme vás v deseti krocích. Dáme vám indicie, vy nám řeknete, o který klub jde.
Když FIFA uzavřela partnerství s ropnou společností Saudi Aramco, Sofii Junge Pedersenovou to rozezlilo. Spolu s víc než 130 fotbalistkami z 27 zemí protestovala otevřeným dopisem. Zastávala se ochrany klimatu i lidských práv. „Spousta dalších hráčů nás podporuje, ale ne veřejně. Bojí se, co řeknou kluby i sponzoři,“ říká dlouholetá dánská reprezentantka a v posledních letech hráčka Juventusu a Interu Milán.