Kdo vyhraje Ligu mistrů? A odejde Guardiola ze City bez ní?

07. únor 2023
Sdílejte:
Už příští týden se opět rozjedou evropské poháry. Liga mistrů jde rovnou na osmifinále, které nabízí i přímé střety gigantů. Ve speciální situaci je Manchester City, který touží královskou soutěž konečně vyhrát, ale má plnou hlavu jiných starostí. Kdo podle vás Ligu mistrů letos vyhraje?
Těžká hlava Pepa Guardioly.Foto: Christian Bertrand / Shutterstock

V půlce února startuje vyřazovací fáze Ligy mistrů a hodně zostra. Hned v osmifinále bude chtít trápící se Liverpool odvetu za poslední prohrané finále s Realem Madrid.

PSG a Manchester City zase zahájí pouť za vysněnou trofejí, která jim stále uniká. Pařížané začínají proti dalšímu ze spolufavoritů, proti mnichovskému Bayernu, který chce napravit loňské vypadnutí s Villarealem ve čtvrtfinále.

A mezi všemi těmi hvězdnými válkami se hraje třeba i souboj Bruggy – Benfica. Los holt nacvičit nejde.

Vývoj v Lize mistrů může významně ovlivnit vyšetřování Manchesteru City, které včera oznámila Premier League. Klub je obviněn z porušování finančních pravidel.

Pokud by se prokázala pochybení, může to kromě jiného znamenat konec Pepa Guardioly na lavičce Citizens. Ten loni na jedné z tiskových konferencí prohlásil, že kdyby mu klubové vedení lhalo, nebudou už spolu mluvit a Španěl z klubu odejde. Své vyjádření vztahoval k předchozímu vyšetřování porušení finančních pravidel ze strany UEFA, ze kterého nakonec City vzešlo nevinně.

Nad jedním z favoritů každopádně visí hrozba v podobě nepříjemného trestu, tím může být bodový odpočet v Premier League nebo třeba až odebrání některého z předchozích anglických titulů. Bude zajímavé sledovat, jak se Citizens s touto těžkou situací vyrovnají. Každopádně se může stát, že Guardiola nakonec z Manchesteru odejde, aniž by splnil to hlavní, pro co přišel a City bude dál čekat na vítězství v Lize mistrů.

Kdo letos vyhraje Ligu mistrů?

První osmifinálové zápasy Liga mistrů 2022/23:

  • AC Milán – Tottenham (14.02. 21:00)
  • PSG – Bayern (14.02. 21:00)
  • Club Bruggy – Benfica (15.02. 21:00)
  • Dortmund – Chelsea (15.02. 21:00)
  • Frankfurt – Neapol (21.02. 21:00)
  • Liverpool – Real Madrid (21.02. 21:00)
  • Inter – FC Porto (22.02. 21:00)
  • Lipsko - Manchester City (22.02. 21:00)

Pohřbil Mbappé finanční fair play? I bohatí musí počítat podle nových pravidel

Finanční fair play skončila. Za zhruba deset let se sice podařilo evropský fotbal zkultivovat, řada bohatých klubů se ale pravidla naučila obcházet. Poslední ránu starým pořádkům zasadila pandemie, se kterou vypadly příjmy ze vstupného. Od této sezony UEFA finanční pravidla zreformovala.


Související články

Video: Frajeřinka nevyšla. Originálně zahozená penalta v La Lize

Mohla z toho být paráda, je z toho šaráda. Fotbalistům Raya Vallecana nevyšla rozehraná penalta.

Zábava

Olayinkova hlava je minimálně na čtyřzápasovou stopku. První liga s Jakubem Podaným

Kdo si zaslouží anticenu za největší pitomost předchozího víkendu? Jak blízko má Sparta k titulu poté, co smazala náskok Slavie? A skončí Pavel Hapal už teď v Baníku? Aktuální ligové otázky po 24. kole zodpovídáme s Jakubem Podaným.

První liga

Hloupost nás připravila o důležité body. Víkendová liga očima trenérů

Macík si dal do rukavic magnety a Petera Olayinku s Martinem Fillem čekají nepříjemné pohovory, když jejich týmy poztrácely body po jejich zkratech. Vítězem víkendu v boji o titul je Sparta, v boji o sestup to jsou Pardubice. Jak dění na ligových trávnících viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s