Koupit předplatné webu

Kdo vyhraje Ligu mistrů? A odejde Guardiola ze City bez ní?

07. únor 2023
Sdílejte:
Už příští týden se opět rozjedou evropské poháry. Liga mistrů jde rovnou na osmifinále, které nabízí i přímé střety gigantů. Ve speciální situaci je Manchester City, který touží královskou soutěž konečně vyhrát, ale má plnou hlavu jiných starostí. Kdo podle vás Ligu mistrů letos vyhraje?
Těžká hlava Pepa Guardioly.Foto: Christian Bertrand / Shutterstock

V půlce února startuje vyřazovací fáze Ligy mistrů a hodně zostra. Hned v osmifinále bude chtít trápící se Liverpool odvetu za poslední prohrané finále s Realem Madrid.

PSG a Manchester City zase zahájí pouť za vysněnou trofejí, která jim stále uniká. Pařížané začínají proti dalšímu ze spolufavoritů, proti mnichovskému Bayernu, který chce napravit loňské vypadnutí s Villarealem ve čtvrtfinále.

A mezi všemi těmi hvězdnými válkami se hraje třeba i souboj Bruggy – Benfica. Los holt nacvičit nejde.

Vývoj v Lize mistrů může významně ovlivnit vyšetřování Manchesteru City, které včera oznámila Premier League. Klub je obviněn z porušování finančních pravidel.

Pokud by se prokázala pochybení, může to kromě jiného znamenat konec Pepa Guardioly na lavičce Citizens. Ten loni na jedné z tiskových konferencí prohlásil, že kdyby mu klubové vedení lhalo, nebudou už spolu mluvit a Španěl z klubu odejde. Své vyjádření vztahoval k předchozímu vyšetřování porušení finančních pravidel ze strany UEFA, ze kterého nakonec City vzešlo nevinně.

Nad jedním z favoritů každopádně visí hrozba v podobě nepříjemného trestu, tím může být bodový odpočet v Premier League nebo třeba až odebrání některého z předchozích anglických titulů. Bude zajímavé sledovat, jak se Citizens s touto těžkou situací vyrovnají. Každopádně se může stát, že Guardiola nakonec z Manchesteru odejde, aniž by splnil to hlavní, pro co přišel a City bude dál čekat na vítězství v Lize mistrů.

Kdo letos vyhraje Ligu mistrů?

První osmifinálové zápasy Liga mistrů 2022/23:

  • AC Milán – Tottenham (14.02. 21:00)
  • PSG – Bayern (14.02. 21:00)
  • Club Bruggy – Benfica (15.02. 21:00)
  • Dortmund – Chelsea (15.02. 21:00)
  • Frankfurt – Neapol (21.02. 21:00)
  • Liverpool – Real Madrid (21.02. 21:00)
  • Inter – FC Porto (22.02. 21:00)
  • Lipsko - Manchester City (22.02. 21:00)

Pohřbil Mbappé finanční fair play? I bohatí musí počítat podle nových pravidel

Finanční fair play skončila. Za zhruba deset let se sice podařilo evropský fotbal zkultivovat, řada bohatých klubů se ale pravidla naučila obcházet. Poslední ránu starým pořádkům zasadila pandemie, se kterou vypadly příjmy ze vstupného. Od této sezony UEFA finanční pravidla zreformovala.


Související články

Jak se zrodila Bundesliga a proč v ní chyběl Bayern

Před šedesáti roky, v létě 1963, se začala hrát Bundesliga, jeden ze symbolů evropského fotbalu. Proč až tak pozdě? I to se dozvíte v prvním díle našeho seriálu věnovaného nejvyšší německé soutěži.

Dva týmy, jedna vlajka. Derby, které změnilo dějiny

Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.

Historie

Proč neplatil gól Jablonce? Projděte si, co říkají pravidla o překážení brankáři

Před brankářem, který má míč v ruce, můžete stát, ale nesmíte mu aktivně bránit v pohybu. Situace z nedělní ligy nám dává prostor poznat jedno z méně známých fotbalových pravidel…

Pravidla
Popup se zavře za 8s