Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Premier League ničí fotbal, jak ho známe. Je z ní superliga

31. leden 2023
Sdílejte:
Několikanásobné platy hráčů, drahé přestupy i u klubů ze dna tabulky. Devětkrát vyšší částky za televizní práva, než má třeba Serie A. O nejlepší a nejlukrativnější lize na světě nemůže být pochyb. Anglická Premier League má peníze, vliv i popularitu. A skvěle našlápnuto k tomu, aby ostatní evropské soutěže zadupala do země.
První u míče je Premier League. Momentka z loňského souboje Manchesteru City s Atléticem Madrid.Foto: Profimedia

Pokud jste fanoušky některého z amerických sportů, dobře to znáte. Jedna liga vládne všem, jedna jim všem káže. Jste hokejista, basketbalista, věnujete se americkému fotbalu? Váš cíl je jasný. NHL, NBA, NFL. Pro skutečnou elitu je vyhrazeno jen jedno kolbiště. Vše ostatní je minimálně o jeden level níž.

Ve fotbale to tak není. Diskuse o tom, zda nejlépe do míče kopou v Anglii, Německu, Itálii či Španělsku, se vedou už celá desetiletí. Každá z prestižních lig má svůj půvab, svou tvář. Nejpopulárnější světový sport je v každé zemi ovlivněn tradicemi, podhoubím, ze kterého vyrostl, místními politickými i sociálními poměry a dalšími aspekty. Jít na fotbal v Neapoli není totéž jako v Dortmundu, Bilbau nebo Londýně. Všude dostanete jiný, specifický zážitek.

Související články

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář

Do třetice už to vyjde? Příští EURO bude hrát Anglie doma

EURO 2024 skončilo vítězstvím Španělska nad Anglií 2:1. Albion tak prohrál druhé finále v řadě. To příští se hraje v Londýně. Za čtyři roky se totiž mistrovství Evropy z Německa přesune na britské ostrovy.

Cesta na Euro
Aktualizováno

Český propadák, španělský rekord i saxofon. Dejte si německý šampionát ještě jednou, ve fotkách

Měsíc s fotbalovým Eurem je za námi. Shrnuli jsme ho ve fotogalerii s nejzásadnějšími okamžiky a krásnými snímky.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.