Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Porazil Barcelonu, pak ho vypískali. Siegl o vrcholech i pádech ve Spartě

16. prosinec 2022
Sdílejte:
Před třiceti lety Sparta porazila Barcelonu a měla reálnou šanci na postup do finále nultého ročníku Ligy mistrů. Střelec gólu Horst Siegl v rozhovoru vzpomíná na evropskou jízdu, ale třeba i na den, kdy ho na Letné vypískali.
Horst Siegl bojuje s Ronaldem Koemanem v nejslavnějším zápase kariéry.Foto: Jaroslav Legner/CNC/Profimedia

1. dubna je pro všechny apríl. Vy jste v tento den v roce 1992 porazili 1:0 Barcelonu. Máte vy to datum spojené hlavně s tímto zápasem?

Říkalo se, že to nebyl žádný šprým. Pravda to byla. Je strašné, kolik to je let. Vzpomínky ale navždy zůstanou, byl to skvělý zápas s dobrým koncem. Ten gól si vždycky vybavím.

Dokázal byste ho teď zrekonstruovat?

Petr Vrabec trefil z přímáku spojnici břevna a tyče, míč se dostal na pravý kraj vápna, tam byl Pavel Černý, který se zbavil obránce a dal to před branku. Já jsem se klasicky pohyboval na správném místě a překonal jsem Zubizarretu.

Byl to váš nejdůležitější gól?

Můj sen bylo hrát ligu. Určitě mám v paměti první ligový gól. Dařilo se mi a rozjel jsem kariéru ve Spartě. Jako další milník jsem si plánoval stý ligový gól. Pak ale přišly zápasy Ligy mistrů a určitě gól proti Barceloně patří ke klíčovým. Předcházel tomu ale gól ve druhém kole tehdejšího Poháru mistrů evropských zemí proti Marseille.

Související články

Co chybělo Arsenalu a kdo půjde do Chelsea? Rozebíráme uplynulou sezonu Premier League

Další sezona anglické Premier League je u konce. Šampion se neměnil, i tak ale nejpopulárnější liga na světě rozhodně nenudila. To nejzajímavější rekapituluje nový podcast Football Clubu s Karlem Häringem a Janem Pikousem.

Podcast

Sparťanské dilema: lze nahradit Krejčího?

Novodobá ikona Sparty má nakročeno k odchodu. Jak by na Letné měli nahradit tak výraznou osobnost a zároveň tak klíčového fotbalistu? Kdo v současné Spartě má vlastnosti a za sebou i podobně poutavý příběh, aby Krejčího v kapitánské roli nahradil? Hledáme odpovědi…

Sparta

Dost alibismu. Pojďme se už konečně domluvit na pořádných pravidlech

Pojďme rozvolnit pravidla pro fanoušky na stadionech, ale výrazně zpřísnit tresty, píše v komentáři Filip Horký.

Komentář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.