Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Pocta pro Čecha. Jako teprve dvacátý byl uveden do síně slávy Premier League

03. květen 2023
Sdílejte:
Petr Čech dnes vstoupil do síně slávy Premier League. Dostalo se mu tak nejvyšší individuální pocty, kterou zástupci anglické ligy udělují. Její síň slávy funguje od roku 2021 a Čech je teprve dvacátou oceněnou osobností.
Oslava výhry v Evropské lize v roce 2013.Foto: Profimedia

Bývalého brankáře Chelsea a Arsenalu vybrali fanoušci v internetovém hlasování a komise pro udělování cen Premier League.

Čech se tak připojil k Riu Ferdinandovi, svému bývalému šéfovi v Arsenalu Arsénu Wengerovi a Siru Alexi Fergusonovi, kteří již byli oznámeni jako členové síně slávy pro rok 2023.

Síň slávy je uznáním a oceněním osobností, které dosáhly výjimečných úspěchů a významně přispěly k rozvoji Premier League od jejího založení v roce 1992.

Čech je držitelem rekordu v počtu čistých kont v Premier League, když ve 443 vystoupeních za Chelsea a Arsenal vychytal 202 nul.

S Chelsea se stal čtyřikrát mistrem Premier League, a to v sezonách 2004/05, 2005/06, 2009/10 a 2014/15. S Blues vyhrál i Ligu mistrů v sezoně 2011/12.

„Proslul fenomenálními zákroky i organizací obrany, když byl schopný komunikovat v osmi jazycích. Vrátil se po potenciálně život ohrožujícím zranění, které utrpěl v roce 2006, a ukončil kariéru se čtyřmi oceněními pro nejlepšího gólmana Premier League, což je další rekord,“ shrnuje web Premier League.

Stal se druhým brankářem uvedeným do síně slávy, když se připojil k Peteru Schmeichelovi.

„Když jsem jako dítě vyrůstal v komunistickém Československu, hrát Premier League byl pro mě nepředstavitelný sen,“ řekl u příležitosti dnešní slávy Čech.

„Doufám, že budu známý jako někdo, kdo prokázal úsilí, odhodlání a důslednost. Udělat skvělý zákrok je stejný pocit jako vstřelit gól a jsem hrdý na svůj rekord v počtu čistých kont, ale ještě větší radost jsem měl, když tato čistá konta vyhrávala zápasy a body pro tým a přispívala k titulům,“ dodal.


Související články

Ať Liberec žije Slovanem jako Brémy Werderem, přeje si Gebre Selassie

Devět let působil v Bundeslize. Zkušenosti, které tam nasbíral, teď bude Theodor Gebre Selassie uplatňovat při tvorbě nového Slovanu Liberec. S Ondřejem Kaniou a Janem Nezmarem chtějí vybudovat moderní klub, kterým žije celé město. „Moji synové hrají fotbal, vidím šanci nastavit klub tak, aby v něm oni i další mladí kluci měli dobrou budoucnost,“ říká o své motivaci.

Rozhovor

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář
Popup se zavře za 8s