Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Jeden z vrcholů sezony je tu. PSG vstupuje do klíčového měsíce

08. únor 2023
Sdílejte:
Dnes po deváté večer můžete zahájit s PSG cestu rozhodujícím měsícem této sezony. V poháru se střednou dva největší francouzské kluby.
Lionel Messi v dresu PSGFoto: cristiano barni / Shutterstock

Francii dnes večer čeká jeden ze zápasů sezony. V osmifinále Coupe de France se potkají Marseille a PSG, dva největší kluby v zemi. Plný Vélodrome by měl zažít parádní bitvu, protože oběma týmům jde o hodně. Výkop je ve 21:10, zápas vysílá Nova Sport 3 nebo Tipsport.

Marseille má po zimním posílení jasně druhý nejlepší kádr v Ligue 1 a teoreticky by mohla ještě promluvit do boje o titul, po nedělní prohře s Nice ale ztrácí na PSG osm bodů. Z evropských pohárů je OM už venku, zato šance vyhrát poprvé od roku 1989 domácí pohár je velká. Pokud vyřadí PSG.

Pařížané mají před sebou měsíc, který rozhodne o úspěchu téhle sezony. Stačí se podívat na nejbližší program: Marseille venku (pohár), Monaco venku (liga), Bayern doma (Liga mistrů), Lille doma, Marseille venku, Nantes doma (všechno liga), Bayern venku (LM). Klíčové zápasy na všech frontách.

Prioritou je samozřejmě Liga mistrů, ale vypadnout z poháru už v osmifinále, navíc na hřišti největšího rivala, to by byl průšvih. O to větší, že PSG ve stejné fázi poháru vyletělo už loni, kdy doma na penalty padlo s Nice. To tehdy trénoval Christophe Galtier, teď se bude na lavičce PSG snažit o jiný scénář.

Oba týmy by měly nasadit to nejlepší. Marseille budou chybět Bailly, Balerdi a Tavares, do sestavy by se naopak měli vrátit Sanchez a Malinovskyi, kteří o víkendu jen střídali. PSG bude bez Mbappého a Sanchese, po zranění by ale měli být fit Neymar a Ramos. Hrát bude i Verratti.

Kdo by si před velkým zápasem chtěl dát kvalitní předkrm, může v 18:15 zapnout duel Lyonu proti Lille (Nova Sport 3). Vzhledem k mizernému postavení v lize je pro Lyon pohár asi jedinou šancí, jak se letos dostat do Evropy. Lille ale teď hraje skvěle a bude hodně těžkým soupeřem.


Text původně vyšel jako twitterové vlákno na účtu Francouzský fotbal.


Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s