Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Co hrozí City a kdy bude jasno? Průvodce obřím skandálem v Premier League

08. únor 2023
Sdílejte:
Pokuta, bodový odpočet ale třeba i ztráta získaných titulů hrozí Manchesteru City, pokud se prokáží obvinění z obcházení finančních pravidel Premier League a UEFA. Zástupci klubu jsou připraveni dokázat svou nevinu. V otázkách a odpovědích vysvětlíme, o co v celém sporu jde a že si na výsledek budeme muset počkat.
Fouká to.Foto: bodrumsurf / Shutterstock

Co Manchesteru City hrozí?

Finanční sankce, bodové odpočty, vyloučení z Premier League, ale třeba i ztráta titulů z mistrovských sezon, kterých se vyšetřování týká. Manchester City mezi lety 2009 až 2018, kterých se vyšetřování týká, vyhrál Premier League třikrát, včetně památného prvního titulu v nové éře pod šejkem Mansúrem ze Spojených arabských emirátů z ročníku 2011/12, který vystřelil Sergio Agüero v poslední minutě sezony.

„Očekával bych, že pokud dojde k odečtení bodů, bude se uplatňovat na nadcházející období," řekl James Hill, právník specializující se na sportovní právo, webu The Athletic.

„Jedná se o potenciálně největší finanční skandál v historii Premier League. Žádný klub nikdy nečelil takovému množství obvinění,“ uvedl Dan Roan, editor BBC sports.

„City také může přijít o Pepa Guardiolu, který loni varoval, že odstoupí, pokud se ukáže, že ho klub uvedl v omyl, když popřel porušení pravidel,“ dodal. Trenér Manchesteru City loni na jedné z tiskových konferencí prohlásil, že kdyby mu klubové vedení lhalo, nebudou už spolu mluvit a Španěl z klubu odejde. Své vyjádření vztahoval k předchozímu vyšetřování porušení finančních pravidel ze strany UEFA.

Související články

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.