Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Co hrozí City a kdy bude jasno? Průvodce obřím skandálem v Premier League

08. únor 2023
Sdílejte:
Pokuta, bodový odpočet ale třeba i ztráta získaných titulů hrozí Manchesteru City, pokud se prokáží obvinění z obcházení finančních pravidel Premier League a UEFA. Zástupci klubu jsou připraveni dokázat svou nevinu. V otázkách a odpovědích vysvětlíme, o co v celém sporu jde a že si na výsledek budeme muset počkat.
Fouká to.Foto: bodrumsurf / Shutterstock

Co Manchesteru City hrozí?

Finanční sankce, bodové odpočty, vyloučení z Premier League, ale třeba i ztráta titulů z mistrovských sezon, kterých se vyšetřování týká. Manchester City mezi lety 2009 až 2018, kterých se vyšetřování týká, vyhrál Premier League třikrát, včetně památného prvního titulu v nové éře pod šejkem Mansúrem ze Spojených arabských emirátů z ročníku 2011/12, který vystřelil Sergio Agüero v poslední minutě sezony.

„Očekával bych, že pokud dojde k odečtení bodů, bude se uplatňovat na nadcházející období," řekl James Hill, právník specializující se na sportovní právo, webu The Athletic.

„Jedná se o potenciálně největší finanční skandál v historii Premier League. Žádný klub nikdy nečelil takovému množství obvinění,“ uvedl Dan Roan, editor BBC sports.

„City také může přijít o Pepa Guardiolu, který loni varoval, že odstoupí, pokud se ukáže, že ho klub uvedl v omyl, když popřel porušení pravidel,“ dodal. Trenér Manchesteru City loni na jedné z tiskových konferencí prohlásil, že kdyby mu klubové vedení lhalo, nebudou už spolu mluvit a Španěl z klubu odejde. Své vyjádření vztahoval k předchozímu vyšetřování porušení finančních pravidel ze strany UEFA.

Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.