Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Pět na jednoho. Vedení ligy odsoudilo drsný zásah pořadatelů

Aktualizováno
24. duben 2023
Sdílejte:
Videonahrávka ukazuje drsný zásah pořadatelské služby z nedělního zápasu mezi Dynamem a Jabloncem. Incident bude řešit ligová disciplinární komise.
Momentka přímo z místa po zásahu pořadatelské služby.Foto: Fotbal Turist

Otřesné video ze stadionu českobudějovického Dynama zveřejnili na Twitteru autoři podcastu Za čárou, kteří se v posledních měsících stali hlasem fotbalových fanoušků v Česku. Na záběrech natočených jabloneckými příznivci je zcela nepřiměřený zákrok pořadatelské služby, ke kterému došlo během včerejšího zápasu Dynama s Jabloncem (5:1).

Jablonecký klub vydal oficiální prohlášení, ve kterém nesouhlasí s agresivitou ze strany pořadatelské služby a odsuzuje chování zaměstnanců pořadatelské služby na utkání v Českých Budějovicích.

„Pokud se některý fanoušek proviní proti návštěvnímu řádu, měl by být vyveden mimo stadion řádným a kultivovaným způsobem. Fyzické napadení jakéhokoliv účastníka fotbalového zápasu odsuzujeme a nemělo by se objevovat na žádném stadionu. Zároveň upozorňujeme na zarážející přístup hlavního pořadatele, který k celé situaci měl velmi chladný postoj a postup pracovníků bezpečnostní agentury schvaloval,“ uvedl k incidentu FK Jablonec.

Mluvčí českobudějovického klubu Dušan Mendel webu Budějcká Drbna řekl, že incident vyvolalo poškození sedačky na stadionu, kterou se následně jeden z fanoušků FK Jablonec podle kamerových záběrů, které má klub k dispozici, pokusil vhodit na hrací plochu.

„Pořadatelská služba výtržníka vyvedla ze stadionu. Klub vylučuje, že by došlo ze strany pořadatelské služby k pochybení, zásah naopak proběhl adekvátně k chování hostujících fanoušků. Incidentem se bude dále zabývat Policie České republiky, které bylo ze strany klubu nahlášeno také poškození majetku stadionu,” uvedl Mendel. Po takovém vyjádření se nabízí otázka, zda mluvčí video zmíněného zásahu, které najdete pod textem, viděl.

Později odpoledne pak Mendel na dotazy Football Clubu poslal jiné vyjádření: „Celou záležitost budeme interně vyšetřovat s bezpečnostní a pořadatelskou agenturou, se kterou nás váže smlouva a byla na zápase přítomna. O výsledcích šetření budeme veřejnost informovat.”

Celým případem se bude zabývat disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA), která zasedá ve čtvrtek.

LFA, která Fortuna ligu řídí, je incidentem silně znepokojena. „Z video záznamu, který má LFA k dispozici, je patrné, že zásah pořadatelské služby vůči fanouškovi byl nepřiměřený a zcela nepřijatelný. Událost na stadionu zaznamenal technický delegát LFA, který o ni informoval ve své zprávě,“ uvedl Štěpán Hanuš, mluvčí LFA.

„Vedení soutěže je nicméně přesvědčeno a pevně doufá, že se jím budou zabývat též orgány činné v trestním řízení, neboť se z doposud poskytnutých informací jedná o nepochopitelný exces. Takovéto chování členů pořadatelské služby na fotbalové stadiony nepatří a věříme, že se v budoucnu nebude opakovat,“ dodal Hanuš.

O události informoval už včera twitterový účet Fotbal Turist, jehož autor pochází z Walesu. „Asi nejhorší násilí, které jsem za poslední roky na českém fotbalovém stadionu viděl. Bezpečnostní firma se pustila do 12 fanoušků Jablonce v sektoru hostí,“ napsal autor, který později sdílel i fotografii z místa, která je úvodní fotkou k tomuto textu.


Související články

Odehrají zítra Sparta a Slavia svoje zápasy?

Čtyři z pěti zápasů sobotního programu fotbalové Fortuna ligy se odložily. Duel mezi Olomoucí a Slováckem pak připomínal spíš utkání Winter Classic. Odehrají se zítřejší zápasy pražských S? Přou se zástupci vedení klubů, LFA i fanoušci.

Česká liga

České fotbalistky porazily Bělorusko. Postup mají na dosah

Reprezentantky zvládly důležitý zápas v Lize národů. Na těžkém terénu v maďarském Györu vyhrály díky brance Kamily Dubcové 1:0 a před posledním utkáním proti Slovinsku mají blízko postupu do áčkové ligy.

Reprezentace

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video
Popup se zavře za 8s