Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Video: Nejlepší fanoušci v Bundeslize váleli i přes Vánoce

27. prosinec 2023
Sdílejte:
Rok 2023 byl pro Union Berlín nezapomenutelný. Poprvé v historii si klub zahrál Ligu mistrů, kterou absolvoval na Olympijském stadionu. Tam si na něj na každý zápas našlo cestu přes 73 tisíc diváků. I v zimní pauze se ale fanoušci Unionu umí bavit. Posuďte sami.
Vánoční zpívání koled na stadionu Unionu Berlín.Foto: Profimedia

Nejlepší fotbaloví fanoušci v Evropě jsou podle mnohých expertů a groundhopperů v Německu. Ale kdo má nejlepší fans v celé Bundeslize? Borussia Dortmund, Bayern Mnichov, Eintracht Frankfurt, nebo snad Union Berlín? Už několikrát jsme v této sezoně publikovali články, které naznačují, že poslední varianta je správně…

Fanoušci Unionu Berlín si tenhle rok užili plnými doušky. Jejich tým se poprvé v historii probojoval do Ligy mistrů, kde změřil síly třeba i s Realem Madrid. V Bundeslize sice tenhle sympatický klub řešil krizovou situaci a rekordní počet porážek v řadě (což nakonec stálo místo trenéra Urse Fischera), v podzimním finiši se mu však podařilo odlepit od dna ligové tabulky. Tradiční zpívání koled na legendárním stadionu An der Alten Försterei se proto opět neslo v pohodovém duchu. 28 500 nejvěrnějších si tak mohlo zapět Tichou noc a další koledy.

Vánoční nadílka fanoušků Unionu tím ale nekončila. Co by to bylo za Vánoce bez fotbalu? Kotel Unionu tradičně jezdí ve velkém počtu podporovat mládežnické týmy klubu a ani konec roku nebyl výjimkou. Tentokrát si fanoušci vybrali zápas futsalového týmu Unionu do 19 let, na kterém vytvořili dokonalou atmosféru. Hráči obou týmů na tento zápas rozhodně do konce života nezapomenou.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s