Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Smrt na fotbale. Fanoušek jde do vězení za napadení, které skončilo fatálně

22. březen 2023
Sdílejte:
Muž z Rostocku byl po násilné smrti fanouška Herthy na jaře roku 2022 odsouzen ke třem a půl roku vězení.
Ilustrační snímek.Foto: Shutterstock

Radost Herthy BSC z toho, že na konci minulé sezony v baráži uhájila účast v Bundeslize, zastínila loni na jaře hrozná zpráva o smrti berlínského příznivce.

Pětapadesátiletý muž byl vážně zraněn při útoku po prvním barážovém zápase proti Hamburgeru SV, který se hrál 19. května, a o měsíc později svým zraněním podlehl.

Berlínský zemský soud v úterý uznal 25letého muže z Rostocku vinným z ublížení na zdraví s následkem smrti a odsoudil ho ke třem a půl roku vězení. Kromě toho má pozůstalým zaplatit 10 000 eur (zhruba 240 tisíc korun).

Obžalovaný se u soudu přiznal, že po zápase na berlínském Olympijském stadionu udeřil pěstí do obličeje fanouška Herthy. Ten upadl na zem a plnou silou narazil zadní částí hlavy do asfaltu. Utrpěl těžké poranění a později v nemocnici zemřel.

Pětadvacetiletý mladík se hájil, že byl předtím vyprovokován a napaden. Ke sporu došlo už mimo stadion a podle odsouzeného k němu mělo dojít poté, co oběť bušila do kapoty auta, což mladíka vyprovokovalo k reakci a následovala hádka.

Odsouzený chtěl dát 55letému muži za vyučenou po slovní rozepři, uvedl ve své obhajobě a dodal, že oběť ho neustále provokovala, i když se už zdálo, že je věc vyřešena. Podle jeho obhájce šlo o sebeobranu. Z pohledu obžaloby šlo o cílený úder a oběť k němu nezadala žádný důvod.

Podle znaleckého posudku byl pětadvacetiletý muž v době činu pod vlivem alkoholu a kokainu, sám to u soudu i přiznal. Zároveň uvedl i to, že je mu smrti napadeného „nekonečně líto“. Po incidentu z místa činu utekl a policie ho hledala podle fotky z místa činu, na které ho pomohla identifikovat i bunda s logem Hansy Rostock.


Zdroj info: Kicker.de, rbb24.de


Naše číslo 24

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme přes 160 stran unikátního čtení.

To chci!

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák

Jen půlka srdce pro fotbal. Izrael má na Euro blízko i daleko

Izraelští fotbalisté si v Paříži po 48 letech zahrají na olympijském turnaji a nejsou ze hry ani o účast na Euru. Čeká je barážový zápas s Islandem – a pak se uvidí. Pro židovský stát, který vede válku proti teroristům z Hamásu, by to byl historický postup. A také vzpruha v těžkých časech.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s