Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Poničená Letná? Bohemka se zastala většiny svých fanoušků

04. srpen 2023
Sdílejte:
Někteří sparťani si stěžují kvůli fotkám z Letné na nevděčné fanoušky klokanů. Zástupci vršovického klubu se za vandalismus omluvili. Ale zdůraznili, že šlo o exces jednotlivců.
Letná v zeleném. Ilustrační snímek ze zápasu Bohemians-Bodø/Glimt.Foto: Michal Sváček / Mafra / Profimedia

Víc jak 12 tisíc lidí a Letná v zeleném. Sociální sítě včera zaplavila vlna nadšených reakcí fandů Bohemians 1905, jejichž klub slavil návrat do evropských pohárů po 36 letech.

Dnes twitterový účet Sparťanských novin tuto idylu narušil, když zveřejnil fotky tří polepených sedaček a jedné propálené. Někteří sparťanští fandové na to reagovali podrážděně a mluvili o nevděku fandů vršovického klubu.

Na fotkách jsou vidět nálepky s nenávistnými vzkazy směřující na Spartu. K propálení sedačky pak nejspíš došlo v momentě, kdy jednotlivci z kotle Bohemky na horním ochoze za jednou z bran zapálili šálu Bodø/Glimt a její hořící části padaly právě na sedačku pod horním ochozem. Autor tohoto textu byl přímým svědkem této události.

Zástupci vršovického klubu se k fotkám vyjádřili takto: „Škody nám AC Sparta Praha jistě přefakturuje a my je uhradíme. Stadion jsme si půjčili, za pomoc jsme vděční a neseme primární odpovědnost za naše fanoušky. Pokud jsou to jen jednotky z návštěvy přes 12 tisíc lidí, pak 99 % z nich bylo bez problému. Neděláme si iluze, že opačně by to bylo jinak.“

„Vandalství neschvalujeme v žádném případě, ale až na pár excesů považujeme včerejší výkon tribun za skvělou reklamu pro český fotbal. Škody napravíme,“ dodaly zástupci Bohemians na Twitteru.

Klokani na Letné s norským Glimtem prohráli 2:4 a jejich návrat do Evropy tak skončil hned po dvou zápasech, když za polárním kruhem před týdnem padli 0:3.

Související články

Kdo v Česku urve titul? A co bude největší zklamání sezony?

Zahrává si Slavia přestupovou politikou s ohněm? Má Sparta dostatečně silný kádr na Ligu mistrů? Co lize přinesou noví hlavní trenéři? A které mladé hráče se vyplatí sledovat? Na tyto a spoustu dalších otázek odpovídají ve dvouapůlhodinové podcastové náloži fotbaloví analytici Vojtěch Mrklas a Tomáš Daníček.

Podcast

Video: Liga i pro mladé. Líbí se vám nová znělka?

První liga má novou identitu, nové barvy, nové jméno a také novou znělku. Na sítích zatím sklidila spíš kritiku. Jak to vidíte vy?

Zábava

Pyrotechnikou proti modernímu fotbalu. Proč je pro ultras tak důležitá?

Pyro není zločin. To je dlouhodobé přání aktivních fanoušků. I když zatím proti zákonům je, na stadionech se objevuje a třeba slávistická představení z Tribuny Sever pravidelně oblétají svět a sklízí potlesk. Jak se z téhle schizofrenní situace dostat? A proč je pyrotechnika pro některé fanoušky tak zásadní?

Přímák
Popup se zavře za 8s