Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Poničená Letná? Bohemka se zastala většiny svých fanoušků

04. srpen 2023
Sdílejte:
Někteří sparťani si stěžují kvůli fotkám z Letné na nevděčné fanoušky klokanů. Zástupci vršovického klubu se za vandalismus omluvili. Ale zdůraznili, že šlo o exces jednotlivců.
Letná v zeleném. Ilustrační snímek ze zápasu Bohemians-Bodø/Glimt.Foto: Michal Sváček / Mafra / Profimedia

Víc jak 12 tisíc lidí a Letná v zeleném. Sociální sítě včera zaplavila vlna nadšených reakcí fandů Bohemians 1905, jejichž klub slavil návrat do evropských pohárů po 36 letech.

Dnes twitterový účet Sparťanských novin tuto idylu narušil, když zveřejnil fotky tří polepených sedaček a jedné propálené. Někteří sparťanští fandové na to reagovali podrážděně a mluvili o nevděku fandů vršovického klubu.

Na fotkách jsou vidět nálepky s nenávistnými vzkazy směřující na Spartu. K propálení sedačky pak nejspíš došlo v momentě, kdy jednotlivci z kotle Bohemky na horním ochoze za jednou z bran zapálili šálu Bodø/Glimt a její hořící části padaly právě na sedačku pod horním ochozem. Autor tohoto textu byl přímým svědkem této události.

Zástupci vršovického klubu se k fotkám vyjádřili takto: „Škody nám AC Sparta Praha jistě přefakturuje a my je uhradíme. Stadion jsme si půjčili, za pomoc jsme vděční a neseme primární odpovědnost za naše fanoušky. Pokud jsou to jen jednotky z návštěvy přes 12 tisíc lidí, pak 99 % z nich bylo bez problému. Neděláme si iluze, že opačně by to bylo jinak.“

„Vandalství neschvalujeme v žádném případě, ale až na pár excesů považujeme včerejší výkon tribun za skvělou reklamu pro český fotbal. Škody napravíme,“ dodaly zástupci Bohemians na Twitteru.

Klokani na Letné s norským Glimtem prohráli 2:4 a jejich návrat do Evropy tak skončil hned po dvou zápasech, když za polárním kruhem před týdnem padli 0:3.

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák

Jen půlka srdce pro fotbal. Izrael má na Euro blízko i daleko

Izraelští fotbalisté si v Paříži po 48 letech zahrají na olympijském turnaji a nejsou ze hry ani o účast na Euru. Čeká je barážový zápas s Islandem – a pak se uvidí. Pro židovský stát, který vede válku proti teroristům z Hamásu, by to byl historický postup. A také vzpruha v těžkých časech.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s