Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Poničená Letná? Bohemka se zastala většiny svých fanoušků

04. srpen 2023
Sdílejte:
Někteří sparťani si stěžují kvůli fotkám z Letné na nevděčné fanoušky klokanů. Zástupci vršovického klubu se za vandalismus omluvili. Ale zdůraznili, že šlo o exces jednotlivců.
Letná v zeleném. Ilustrační snímek ze zápasu Bohemians-Bodø/Glimt.Foto: Michal Sváček / Mafra / Profimedia

Víc jak 12 tisíc lidí a Letná v zeleném. Sociální sítě včera zaplavila vlna nadšených reakcí fandů Bohemians 1905, jejichž klub slavil návrat do evropských pohárů po 36 letech.

Dnes twitterový účet Sparťanských novin tuto idylu narušil, když zveřejnil fotky tří polepených sedaček a jedné propálené. Někteří sparťanští fandové na to reagovali podrážděně a mluvili o nevděku fandů vršovického klubu.

Na fotkách jsou vidět nálepky s nenávistnými vzkazy směřující na Spartu. K propálení sedačky pak nejspíš došlo v momentě, kdy jednotlivci z kotle Bohemky na horním ochoze za jednou z bran zapálili šálu Bodø/Glimt a její hořící části padaly právě na sedačku pod horním ochozem. Autor tohoto textu byl přímým svědkem této události.

Zástupci vršovického klubu se k fotkám vyjádřili takto: „Škody nám AC Sparta Praha jistě přefakturuje a my je uhradíme. Stadion jsme si půjčili, za pomoc jsme vděční a neseme primární odpovědnost za naše fanoušky. Pokud jsou to jen jednotky z návštěvy přes 12 tisíc lidí, pak 99 % z nich bylo bez problému. Neděláme si iluze, že opačně by to bylo jinak.“

„Vandalství neschvalujeme v žádném případě, ale až na pár excesů považujeme včerejší výkon tribun za skvělou reklamu pro český fotbal. Škody napravíme,“ dodaly zástupci Bohemians na Twitteru.

Klokani na Letné s norským Glimtem prohráli 2:4 a jejich návrat do Evropy tak skončil hned po dvou zápasech, když za polárním kruhem před týdnem padli 0:3.

Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s