Fanoušci koupili stadionu staré jméno. Vybrali přes 200 tisíc eur

01. únor 2023
Sdílejte:
Za 217 473,95 euro, které vybral od fanoušků, bude druholigový Eintracht Braunschweig hrát i dál na stadionu s původním názvem. Sponzorské jméno není třeba.
Identita, která zůstává.Foto: Eintracht Stadion jetzt und immer

Druholigový Eintracht Braunschweig bude dál hrát své domácí zápasy na stadionu s původním jménem, které nosí od svého otevření v roce 1923. Na Eintracht Stadion se bude po úspěšné crowdfundingové kampani v německém Braunschweigu chodit minimálně dalšího 2,5 roku.

V akci, která běžela od května roku 2022 na zachování původního jména, přispělo celkem 2773 lidí a výtěžek dělá 217 473,95 euro (zhruba 5,24 milionu korun). Klub potřeboval aspoň 200 tisíc eur, aby jméno stadionu nemusel měnit podle sponzora.

„Spojenými silami a skvělým závěrečným spurtem se nám podařilo prolomit požadovanou částku 200 tisíc eur. Výtěžek z crowdfundingu je důležitým stavebním kamenem v našem rozpočtu pro současnou sezonu i další dvě,“ uvedl Wolfram Benz, jednatel klubu.

Nováček 2. Bundesligy bojuje o záchranu. Eintracht je šestnáctý, což je barážová pozice. Ve vyrovnané soutěži má bod náskok na poslední dvě sestupové příčky, ale také jen tříbodovou ztrátu na devátou Hansu Rostock.

Klub z Braunschweigu měl dřív sponzora, který klubu dával peníze, ale nežádal za to přejmenování stadionu. Ten ale v létě roku 2021 odešel, píše zpravodajský web Kicker. Klub žádného dalšího podobného mecenáše nenašel a protože potřebuje peníze na provoz, hrozilo, že si najde sponzora, který za svůj dar získá reklamu v názvu stadionu.

To se ale lidem spjatým s klubem nelíbilo a tak zareagovali. Vytvořili spolek na zachování původního jména a přišli s crowdfundingem, tedy s možností zachránit jejich věc přes přímé příspěvky od podporovatelů.

„Jsme fanoušci a sponzoři, ultras a zaměstnanci klubu. Naším cílem je zachovat původní název. Ten je součástí naší identity stejně jako jeho umístění na Hamburské ulici,“ stojí v manifestu úspěšné kampaně.

Na přispěvatele čeká například zápasový míč nebo společná fotka s týmem. Největší odměnou pro ně ale je, že minimálně do konce sezony 2024/25 budou chodit na Eintracht Stadion.


Související články

Video: Slavný gól zadkem. Sparta popřála Hovorkovi hodně štěstí

David Hovorka, dvojnásobný ligový mistr se Slavií a vítěz domácího poháru, se po vleklých zdravotních problémech rozhodl ve 29 letech ukončit kariéru. I Sparta, jejímž je Hovorka odchovancem, mu popřála vše dobré.

Kde jsou rozhodčí nejpřísnější a jak je na tom Česko? Nový žebříček

Analýza vycházející ze všech prvoligových zápasů od začátku roku 2020 ukazuje, kolik karet dávají za zápas rozhodčí v jednotlivých ligách. Česko je blízko evropskému průměru.

Video: Přejel Messiho i Lukaka. Teď Hovorka předčasně končí

David Hovorka, dvojnásobný ligový mistr a vítěz domácího poháru se Slavií, se po vleklých zdravotních problémech rozhodl ve 29 letech ukončit kariéru. Připomeňte si, jak v roce 2019 řádil v Lize mistrů a podívejte se i na jeho rozlučku s kabinou.

Popup se zavře za 8s