Druholigový Eintracht Braunschweig bude dál hrát své domácí zápasy na stadionu s původním jménem, které nosí od svého otevření v roce 1923. Na Eintracht Stadion se bude po úspěšné crowdfundingové kampani v německém Braunschweigu chodit minimálně dalšího 2,5 roku.
V akci, která běžela od května roku 2022 na zachování původního jména, přispělo celkem 2773 lidí a výtěžek dělá 217 473,95 euro (zhruba 5,24 milionu korun). Klub potřeboval aspoň 200 tisíc eur, aby jméno stadionu nemusel měnit podle sponzora.
„Spojenými silami a skvělým závěrečným spurtem se nám podařilo prolomit požadovanou částku 200 tisíc eur. Výtěžek z crowdfundingu je důležitým stavebním kamenem v našem rozpočtu pro současnou sezonu i další dvě,“ uvedl Wolfram Benz, jednatel klubu.
Nováček 2. Bundesligy bojuje o záchranu. Eintracht je šestnáctý, což je barážová pozice. Ve vyrovnané soutěži má bod náskok na poslední dvě sestupové příčky, ale také jen tříbodovou ztrátu na devátou Hansu Rostock.
Klub z Braunschweigu měl dřív sponzora, který klubu dával peníze, ale nežádal za to přejmenování stadionu. Ten ale v létě roku 2021 odešel, píše zpravodajský web Kicker. Klub žádného dalšího podobného mecenáše nenašel a protože potřebuje peníze na provoz, hrozilo, že si najde sponzora, který za svůj dar získá reklamu v názvu stadionu.
To se ale lidem spjatým s klubem nelíbilo a tak zareagovali. Vytvořili spolek na zachování původního jména a přišli s crowdfundingem, tedy s možností zachránit jejich věc přes přímé příspěvky od podporovatelů.
„Jsme fanoušci a sponzoři, ultras a zaměstnanci klubu. Naším cílem je zachovat původní název. Ten je součástí naší identity stejně jako jeho umístění na Hamburské ulici,“ stojí v manifestu úspěšné kampaně.
Na přispěvatele čeká například zápasový míč nebo společná fotka s týmem. Největší odměnou pro ně ale je, že minimálně do konce sezony 2024/25 budou chodit na Eintracht Stadion.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?