Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Fanoušci koupili stadionu staré jméno. Vybrali přes 200 tisíc eur

01. únor 2023
Sdílejte:
Za 217 473,95 euro, které vybral od fanoušků, bude druholigový Eintracht Braunschweig hrát i dál na stadionu s původním názvem. Sponzorské jméno není třeba.
Identita, která zůstává.Foto: Eintracht Stadion jetzt und immer

Druholigový Eintracht Braunschweig bude dál hrát své domácí zápasy na stadionu s původním jménem, které nosí od svého otevření v roce 1923. Na Eintracht Stadion se bude po úspěšné crowdfundingové kampani v německém Braunschweigu chodit minimálně dalšího 2,5 roku.

V akci, která běžela od května roku 2022 na zachování původního jména, přispělo celkem 2773 lidí a výtěžek dělá 217 473,95 euro (zhruba 5,24 milionu korun). Klub potřeboval aspoň 200 tisíc eur, aby jméno stadionu nemusel měnit podle sponzora.

„Spojenými silami a skvělým závěrečným spurtem se nám podařilo prolomit požadovanou částku 200 tisíc eur. Výtěžek z crowdfundingu je důležitým stavebním kamenem v našem rozpočtu pro současnou sezonu i další dvě,“ uvedl Wolfram Benz, jednatel klubu.

Nováček 2. Bundesligy bojuje o záchranu. Eintracht je šestnáctý, což je barážová pozice. Ve vyrovnané soutěži má bod náskok na poslední dvě sestupové příčky, ale také jen tříbodovou ztrátu na devátou Hansu Rostock.

Klub z Braunschweigu měl dřív sponzora, který klubu dával peníze, ale nežádal za to přejmenování stadionu. Ten ale v létě roku 2021 odešel, píše zpravodajský web Kicker. Klub žádného dalšího podobného mecenáše nenašel a protože potřebuje peníze na provoz, hrozilo, že si najde sponzora, který za svůj dar získá reklamu v názvu stadionu.

To se ale lidem spjatým s klubem nelíbilo a tak zareagovali. Vytvořili spolek na zachování původního jména a přišli s crowdfundingem, tedy s možností zachránit jejich věc přes přímé příspěvky od podporovatelů.

„Jsme fanoušci a sponzoři, ultras a zaměstnanci klubu. Naším cílem je zachovat původní název. Ten je součástí naší identity stejně jako jeho umístění na Hamburské ulici,“ stojí v manifestu úspěšné kampaně.

Na přispěvatele čeká například zápasový míč nebo společná fotka s týmem. Největší odměnou pro ně ale je, že minimálně do konce sezony 2024/25 budou chodit na Eintracht Stadion.


Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák

Jen půlka srdce pro fotbal. Izrael má na Euro blízko i daleko

Izraelští fotbalisté si v Paříži po 48 letech zahrají na olympijském turnaji a nejsou ze hry ani o účast na Euru. Čeká je barážový zápas s Islandem – a pak se uvidí. Pro židovský stát, který vede válku proti teroristům z Hamásu, by to byl historický postup. A také vzpruha v těžkých časech.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s