Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

Fanoušci koupili stadionu staré jméno. Vybrali přes 200 tisíc eur

01. únor 2023
Sdílejte:
Za 217 473,95 euro, které vybral od fanoušků, bude druholigový Eintracht Braunschweig hrát i dál na stadionu s původním názvem. Sponzorské jméno není třeba.
Identita, která zůstává.Foto: Eintracht Stadion jetzt und immer

Druholigový Eintracht Braunschweig bude dál hrát své domácí zápasy na stadionu s původním jménem, které nosí od svého otevření v roce 1923. Na Eintracht Stadion se bude po úspěšné crowdfundingové kampani v německém Braunschweigu chodit minimálně dalšího 2,5 roku.

V akci, která běžela od května roku 2022 na zachování původního jména, přispělo celkem 2773 lidí a výtěžek dělá 217 473,95 euro (zhruba 5,24 milionu korun). Klub potřeboval aspoň 200 tisíc eur, aby jméno stadionu nemusel měnit podle sponzora.

„Spojenými silami a skvělým závěrečným spurtem se nám podařilo prolomit požadovanou částku 200 tisíc eur. Výtěžek z crowdfundingu je důležitým stavebním kamenem v našem rozpočtu pro současnou sezonu i další dvě,“ uvedl Wolfram Benz, jednatel klubu.

Nováček 2. Bundesligy bojuje o záchranu. Eintracht je šestnáctý, což je barážová pozice. Ve vyrovnané soutěži má bod náskok na poslední dvě sestupové příčky, ale také jen tříbodovou ztrátu na devátou Hansu Rostock.

Klub z Braunschweigu měl dřív sponzora, který klubu dával peníze, ale nežádal za to přejmenování stadionu. Ten ale v létě roku 2021 odešel, píše zpravodajský web Kicker. Klub žádného dalšího podobného mecenáše nenašel a protože potřebuje peníze na provoz, hrozilo, že si najde sponzora, který za svůj dar získá reklamu v názvu stadionu.

To se ale lidem spjatým s klubem nelíbilo a tak zareagovali. Vytvořili spolek na zachování původního jména a přišli s crowdfundingem, tedy s možností zachránit jejich věc přes přímé příspěvky od podporovatelů.

„Jsme fanoušci a sponzoři, ultras a zaměstnanci klubu. Naším cílem je zachovat původní název. Ten je součástí naší identity stejně jako jeho umístění na Hamburské ulici,“ stojí v manifestu úspěšné kampaně.

Na přispěvatele čeká například zápasový míč nebo společná fotka s týmem. Největší odměnou pro ně ale je, že minimálně do konce sezony 2024/25 budou chodit na Eintracht Stadion.


Související články

„Už nejsme malá země.“ Slovenské sebevědomí zvedl nečekaný hrdina

Slováci už se nepovažují za outsidery. Velkou zásluhu na tom má italský trenér Francesco Calzona. Máme pro vás pohled na novou éru tamější reprezentace přímo ze Slovenska od reportéra Lukáše Vráblíka.

Cesta na Euro

Koller mě dost urážel, vzpomíná na bundesligové souboje Gabriel

Petr Gabriel se pro deník Sport rozpovídal o své kariéře. Překvapivé vzpomínky přitom odvyprávěl na duely proti Janu Kollerovi.

Bundesliga

Anglie, Francie, nebo třeba Španělsko. Pokud Česko postoupí, půjde na favority

Pokud Česko zvládne středeční zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, dostane vítěze skupin B, C, nebo D. Lehcí soupeři to každopádně nejsou.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s