Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Klopp zkusí uvařit Real v papiňáku. Rozebrali jsme finále až na šroubky

27. květen 2022
Sdílejte:
Jde o střet dvou fotbalových světů, a to jak v přístupu k budování týmu, tak v taktice. Jakmile Real zvládne proti presinku rozehrávat, má do velké míry vyhráno. Pokud však v této fázi zaváhá, Liverpool dokáže být nemilosrdný. Projděte si srovnání soupeřů, kteří si to rozdají o vítězství v Lize mistrů.
Foto: Profimedia

Finále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolským FC je zápas pravděpodobně největšího týmu světa, proti týmu pravděpodobně nejlépe vedenému. Je to střet extrémní hráčské kvality, zkušenosti a přizpůsobivosti, proti koncentrované efektivitě, modernitě a intenzitě.

Jak to bude vypadat na hřišti?

Je takřka jisté, že to bude Real Madrid, kdo bude muset reagovat na herní styl soupeře. To by ale pro Bílý balet neměl být problém, jak už tým ukázal v dosavadním postupu evropskou soutěží. Carlo Ancelotti je nesmírně přizpůsobivý kouč, který je schopný na své klasické 4-3-3 naroubovat prakticky jakoukoliv potřebnou nadstavbu a je naprostým expertem v nacházení dokonalého využití hvězdných hráčů.

Don Carlo, jak ho nyní oslavně nazývají fanoušci Realu, je typickým představitelem manažerského archetypu balancera, který se nejvíce hodí pro ty největší kluby. Zaměřuje se na hledání rovnováhy, dovede pracovat i s těmi největšími hvězdami a zvládne úspěšně převzít klub velmi rychle.

Přesně tento archetyp klub jako Real ve svém čele potřebuje. Madridská přestupová politika je do velké míry postavena na vábení těch největších hvězd. Pod prezidentem Florentinem Perézem nejde o vybudování dokonalého týmu, ale spíše naplnění vize Galácticos projektů. Tým je ke svým hvězdám většinou velmi ohleduplný, dává jim dostatek času na rozehrání a zpravidla se u velkých nákupů neukvapuje.

Související články

Video: Blesková otočka. Dva góly za tři minuty a Dortmund je v semifinále

Tenhle dvojitý úder Niclase Füllkruga a Marcela Sabitzera posunul Borussii poprvé od roku 2013 do semifinále Ligy mistrů.

Zábava

Úprk přes hřbitov i skvělá akustika. Jak chutná fotbalový Hamburk?

Vydejte se s námi na reportáž do Hamburku. Volksparkstadion, kde bude česká fotbalová reprezentace hrát dva zápasy na Euru, býval domovem Kevina Keegana a viděl i historickou porážku s NDR.

Cesta na Euro

Video: Nejhorší penalta? Útočník ve španělské lize málem nedokopl na bránu

Mohla z toho být vyrovnávací branka v úplném závěru zápasu, místo toho si zkušený chorvatský útočník Ante Budimir uřízl ostudu.

Zábava
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.