Koupit předplatné webu

Klopp zkusí uvařit Real v papiňáku. Rozebrali jsme finále až na šroubky

27. květen 2022
Sdílejte:
Jde o střet dvou fotbalových světů, a to jak v přístupu k budování týmu, tak v taktice. Jakmile Real zvládne proti presinku rozehrávat, má do velké míry vyhráno. Pokud však v této fázi zaváhá, Liverpool dokáže být nemilosrdný. Projděte si srovnání soupeřů, kteří si to rozdají o vítězství v Lize mistrů.
Foto: Profimedia

Finále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolským FC je zápas pravděpodobně největšího týmu světa, proti týmu pravděpodobně nejlépe vedenému. Je to střet extrémní hráčské kvality, zkušenosti a přizpůsobivosti, proti koncentrované efektivitě, modernitě a intenzitě.

Jak to bude vypadat na hřišti?

Je takřka jisté, že to bude Real Madrid, kdo bude muset reagovat na herní styl soupeře. To by ale pro Bílý balet neměl být problém, jak už tým ukázal v dosavadním postupu evropskou soutěží. Carlo Ancelotti je nesmírně přizpůsobivý kouč, který je schopný na své klasické 4-3-3 naroubovat prakticky jakoukoliv potřebnou nadstavbu a je naprostým expertem v nacházení dokonalého využití hvězdných hráčů.

Don Carlo, jak ho nyní oslavně nazývají fanoušci Realu, je typickým představitelem manažerského archetypu balancera, který se nejvíce hodí pro ty největší kluby. Zaměřuje se na hledání rovnováhy, dovede pracovat i s těmi největšími hvězdami a zvládne úspěšně převzít klub velmi rychle.

Přesně tento archetyp klub jako Real ve svém čele potřebuje. Madridská přestupová politika je do velké míry postavena na vábení těch největších hvězd. Pod prezidentem Florentinem Perézem nejde o vybudování dokonalého týmu, ale spíše naplnění vize Galácticos projektů. Tým je ke svým hvězdám většinou velmi ohleduplný, dává jim dostatek času na rozehrání a zpravidla se u velkých nákupů neukvapuje.

Související články

Jak se zrodila Bundesliga a proč v ní chyběl Bayern

Před šedesáti roky, v létě 1963, se začala hrát Bundesliga, jeden ze symbolů evropského fotbalu. Proč až tak pozdě? I to se dozvíte v prvním díle našeho seriálu věnovaného nejvyšší německé soutěži.

Dva týmy, jedna vlajka. Derby, které změnilo dějiny

Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.

Historie

Proč neplatil gól Jablonce? Projděte si, co říkají pravidla o překážení brankáři

Před brankářem, který má míč v ruce, můžete stát, ale nesmíte mu aktivně bránit v pohybu. Situace z nedělní ligy nám dává prostor poznat jedno z méně známých fotbalových pravidel…

Pravidla
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.