Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Klopp zkusí uvařit Real v papiňáku. Rozebrali jsme finále až na šroubky

27. květen 2022
Sdílejte:
Jde o střet dvou fotbalových světů, a to jak v přístupu k budování týmu, tak v taktice. Jakmile Real zvládne proti presinku rozehrávat, má do velké míry vyhráno. Pokud však v této fázi zaváhá, Liverpool dokáže být nemilosrdný. Projděte si srovnání soupeřů, kteří si to rozdají o vítězství v Lize mistrů.
Foto: Profimedia

Finále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolským FC je zápas pravděpodobně největšího týmu světa, proti týmu pravděpodobně nejlépe vedenému. Je to střet extrémní hráčské kvality, zkušenosti a přizpůsobivosti, proti koncentrované efektivitě, modernitě a intenzitě.

Jak to bude vypadat na hřišti?

Je takřka jisté, že to bude Real Madrid, kdo bude muset reagovat na herní styl soupeře. To by ale pro Bílý balet neměl být problém, jak už tým ukázal v dosavadním postupu evropskou soutěží. Carlo Ancelotti je nesmírně přizpůsobivý kouč, který je schopný na své klasické 4-3-3 naroubovat prakticky jakoukoliv potřebnou nadstavbu a je naprostým expertem v nacházení dokonalého využití hvězdných hráčů.

Don Carlo, jak ho nyní oslavně nazývají fanoušci Realu, je typickým představitelem manažerského archetypu balancera, který se nejvíce hodí pro ty největší kluby. Zaměřuje se na hledání rovnováhy, dovede pracovat i s těmi největšími hvězdami a zvládne úspěšně převzít klub velmi rychle.

Přesně tento archetyp klub jako Real ve svém čele potřebuje. Madridská přestupová politika je do velké míry postavena na vábení těch největších hvězd. Pod prezidentem Florentinem Perézem nejde o vybudování dokonalého týmu, ale spíše naplnění vize Galácticos projektů. Tým je ke svým hvězdám většinou velmi ohleduplný, dává jim dostatek času na rozehrání a zpravidla se u velkých nákupů neukvapuje.

Související články

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář

Do třetice už to vyjde? Příští EURO bude hrát Anglie doma

EURO 2024 skončilo vítězstvím Španělska nad Anglií 2:1. Albion tak prohrál druhé finále v řadě. To příští se hraje v Londýně. Za čtyři roky se totiž mistrovství Evropy z Německa přesune na britské ostrovy.

Cesta na Euro
Aktualizováno

Český propadák, španělský rekord i saxofon. Dejte si německý šampionát ještě jednou, ve fotkách

Měsíc s fotbalovým Eurem je za námi. Shrnuli jsme ho ve fotogalerii s nejzásadnějšími okamžiky a krásnými snímky.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.