Koupit předplatné webu

Chcete mít fotbal v malíku? Poradíme, koho sledovat na Twitteru

28. leden 2023
Sdílejte:
Ať už chcete mít informační náskok, nebo se prostě jen dobře bavit, tyhle twitterové účty o fotbale byste neměli minout. Máme pro vás tipy na důležité fotbalové cvrlikání.
Foto: Shutterstock

Swiss Ramble

 • sledujících: 242 tisíc

Moderní fotbal je nejen krásným sportem, ale také velkým byznysem. Přestupové částky dosahují astronomických hodnot, platy největších hvězd trhají rekordy, staví se supermoderní stadiony. Kde na to ale kluby berou peníze? Napoví účet Swiss Ramble, kde najdete detailní ekonomické analýzy jednotlivých klubů, ale i vlákna o systému klubového sponzorství nebo o pravidlu financial fair play.

Duncan Alexander

 • sledujících: 117,2 tisíce

Baví vás fotbalové statistiky? Duncan Alexander své sledující pravidelně zásobuje těmi nejbizarnějšími fun facts ze světa fotbalového excelu. Dozvíte se tak řadu informací, o kterých jste ani netušili, že by vás mohly zajímat, ale z hlavy je už jen tak nedostanete.

Alex Morganová

 • sledujících: 3,8 milionu

  Jedna z nejznámějších fotbalistek současnosti je sice aktivnější na svém instagramovém profilu, ale i na Twitteru často sdílí informace ze zákulisí ženské fotbalu v Americe. Nechybí ani tweety o boji za rovné odměňování, o životě v Kalifornii nebo o radostech a strastech mateřství profesionální sportovkyně.

  James Montague

  • sledujících: 18,6 tisíce

  Fotbal a společnost, peníze, mocní, politika, ale i exotické cestopisné reportáže typu „po stopách první výhry Bhútánu v kvalifikaci ever“! Zkušený britský novinář se zaměřuje především na problematiku vzestupu superbohatých vlastníků ve fotbale.

  Crap 90s Football

  • sledujících: 150,3 tisíce

  Srdce fotbalového fanouška může zaplesat i nad sestřihy nepovedených akcí, katastrofálních obranných zákroků a zpackaných zakončení. A devadesátky byly v britských soutěžích pořádná divočina a ty nejlepší „nejhorší situace“ vás na tomhle účtu dokonale pobaví.

  Fabrizio Romano

  • sledujících: 13,6 milionu

  Pokud chcete být v obraze ohledně dění v nejprestižnějších evropských fotbalových ligách, neměli byste účet italského novináře vynechat. Zejména teď v době přestupových spekulací vám informace od dobře informovaných zdrojů přijdou vhod.

  FC Koeficient

  • sledujících: 7,2 tisíce

  Spousta fanoušků si každoročně láme hlavu s tím, jak bude vypadat nasazení domácích klubů do evropských pohárů, s kým české týmy soupeří, aby šly v dalších letech do boje v lepších pozicích a jak se vlastně tohle všechno počítá. Díky účtu FC Koeficient budete mít jednou pro vždy jasno.

  Priskeho Křídelník

  • sledujících: 3,6 tisíce

  Býval Vrbův, teď je Priskeho křídelník. Z toho je patrné, kterému klubu se ve svých analýzách nejčastěji věnuje. Patří mezi stále spolupracovníky Football Clubu, je našim taktickým expertem, který naposledy zanalyzoval do posledního šroubku hru Sparty pod Brianem Priskem, ale umí třeba i esej na téma, proč se wingbekům v Česku často nesprávně říká halvbeci.

  Canal+ Sport CZ/SK

  • sledujících: 5,7 tisíce

  Pokud máte rádi anglickou Premier League, kterou chcete konzumovat především v češtině a slovenštině, měli byste mít twitterový účet nové sportovní televize na našem trhu v hledáčku. Narazíte tam na zakladatele Football Clubu Karla Häringa a řadu dalších fotbalových insiderů.

  Jakub Dobiáš

  • sledujících: 4,7 tisíce

  Člověk, který Slavii pomohl najít Michaela Ngadeua nebo Alexandra Baha. Zakladatel datové společnosti 11Hacks. Dobiáše určitě nesleduje sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář, kterého datová analýza příliš nebere. Vy byste ale mohli.

  Francouzský fotbal

  • sledujících: 1,9 tisíce

  Od Abidala po Zidana – zkrátka vše, co potřebujete vědět o dění ve francouzském fotbale, hlavně v Ligue 1. Nenechte si ujít svěží postřehy od dalšího ze stálých spolupracovníků Football Clubu, které vás zasvětí i mimo mainstreamové dění.

  Football Club

  • sledujících: 3,9 tisíce

  Pokud nás ještě na Twitteru nesledujete, měli byste to napravit. Což ostatně platí i pro naše facebookové a instagramové účty. Dozvíte se tam o nejnovějších článcích i podcastech. Vzpomínáme ale i na „archivní témata“ a výročí a zúčastnit se můžete také soutěží, které pro naše věrné často pořádáme.

  Související články

  Jak se zrodila Bundesliga a proč v ní chyběl Bayern

  Před šedesáti roky, v létě 1963, se začala hrát Bundesliga, jeden ze symbolů evropského fotbalu. Proč až tak pozdě? I to se dozvíte v prvním díle našeho seriálu věnovaného nejvyšší německé soutěži.

  Dva týmy, jedna vlajka. Derby, které změnilo dějiny

  Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.

  Historie

  Proč neplatil gól Jablonce? Projděte si, co říkají pravidla o překážení brankáři

  Před brankářem, který má míč v ruce, můžete stát, ale nesmíte mu aktivně bránit v pohybu. Situace z nedělní ligy nám dává prostor poznat jedno z méně známých fotbalových pravidel…

  Pravidla
  Popup se zavře za 8s