Před rokem Barcelonu v slzách opouštěl Lionel Messi, protože na něj klub neměl peníze. Ze stejných důvodů musel odejít třeba i Antoine Griezmann.
O rok později má za sebou Barcelona rozhazovačné léto, kdy za dohromady více jak 150 milionů eur pořídila Roberta Lewandowskeho, Raphinhu a Julese Koundého. K tomu přišli Andreas Christensen, Franck Kessie nebo Marcos Alonso „jen“ za podpisové bonusy.
„Barcelona je jediný velkoklub, který nemá peníze, ale pak si koupí všechny hráče, které chce. Nevím, jak to dělá. Je to poněkud šílené,“ shrnul to trefně Julian Nagelsmann, trenér Bayernu Mnichov. Jak k tak rychlé otočce došlo?
Barcelona má obrovské dluhy, ale stále je to jedna z nejblyštivějších fotbalových značek, která si dokázala vyjednat lepší podmínky pro splácení svých závazků i zajistit nové obří příjmy. Kritici tvrdí, že si projídá budoucnost, barcelonský šéf Joan Laporta věří, že lepší než šetřit a spadnout do průměru, je riskovat a zůstat mezi obry.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!