E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Odchod bez slz. Chladný Lewa ukazuje, že fotbal nejsou jen góly

21. červenec 2022
Sdílejte:
Stovky gólů, osm bundesligových titulů, vítězství v Lize mistrů nebo tři domácí poháry. Robert Lewandowski se během angažmá v Bayernu Mnichov nesmazatelně zapsal do klubové historie. Před pár dny přestoupil do Barcelony, a i když to vzhledem k popsanému zní neuvěřitelně, se slzou v oku na něj v Bavorsku vzpomínat nebudou.
Robert Lewandowski je už s Barcelonou na Floridě, odkud vás zdraví.Foto: Profimedia

Je to více než zvláštní. Z hlavy vás napadne jen málo úspěšnějších spojení hráče a klubu, než pouto polského ostrostřelce s německým gigantem. V Bundeslize nic než titul, vysněný pohár pro vítěze Ligy mistrů a hromada, hromada gólů. Robert Lewandowski je nejlepším světovým útočníkem poslední dekády a v Bayernu odvedl spoustu výborné práce.

Přesto Allianz Arenu opouští za podivných okolností. Po přestupu, který si vynutil, po zvláštních mediálních vyjádřeních, kde se nebál použít silná slova o tom, že uvnitř něj něco zemřelo a nedovede si představit v Bayernu pokračovat. Loučí se bez ovací, až nedůstojně s ohledem na fantastická léta, která společně s bavorským klubem prožili. Přes vitrínu plnou trofejí a ranec nastřílených branek se totiž miláčkem místních fanoušků nikdy nestal.

Související články

Televizní expert být nechci, říká Provod. Ukončí ve Slavii kariéru?

První ligu kopal sotva dva měsíce a už ho koupila Slavia. O pár týdnů později hrál Champions League. Měl namířeno do top zahraniční soutěže, na rok ho ale od fotbalu odstavilo zranění kolene. Jaké má ještě ambice a proč by nechtěl být televizním expertem? To Lukáš Provod, sedmadvacetiletý záložník Slavie, prozradil ve velkém rozhovoru pro FC.

Rozhovor

„Vždycky je tím usadíte.“ Vzpomínky z derby jsou na celý život

V derby týdnu se pojďme podívat na tyhle největší zápasy i s odstupem. Nehýbou jen Českem. Pouto k oblíbenému klubu a emoce z derby zápasů fanoušky neopouští ani po letech strávených na druhém konci světa. Vyprávějí emigranti do USA z Libanonu, Íránu a Hondurasu.

Derby

Tykač promluvil: Slavii chce přiblížit Bayernu a chválí současnou Spartu

Teprve včera se stal Pavel Tykač oficiálním vlastníkem pražské Slavie, teď s ním v novém čísle slávistického magazínu Halftime vyšel velký rozhovor. Vysvětluje, proč se pro koupi Slavie rozhodl i jaké s ní má plány. Vybrali jsme ty nejzásadnější myšlenky.

Slavia
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.