Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Video: Jděte do pr… Trenér Plzně tam po ztrátě s Hradcem poslal rozhodčí

01. srpen 2023
Sdílejte:
Do novin už mluvil smířlivěji, ale rozhodčí hned po zápase to od Miroslava Koubka schytali naplno. Kouče naštvalo dlouhé nastavení, ve kterém Plzeň přišla o body.
Miroslav Koubek během zápasu s Hradcem.Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Nehezky se v neděli večer s rozhodčími rozloučil trenér Plzně Miroslav Koubek. Jeho tým totiž dostal od Hradce Králové vyrovnávací gól v šesté minutě závěrečného nastavení, i když rozhodčí na konci zápasu avizovali nastavení pětiminutové.

Koubka při rozlučce s rozhodčími, kdy s ním ještě evidentně cloumaly čerstvé negativní emoce, zachytila kamera a záběr z ní se ocitl na Twitteru.

V oficiálních statistikách na webu Fortuna ligy není uvedeno, že by za tento svůj výstup od rozhodčích dostal kartu. Sudí v Česku přitom bývají kritizováni i za to, že si od hráčů a trenérů nechávají beztrestně nadávat a že si o to vlastně říkají, když to netrestají.

Na pozápasové tiskové konferenci už Koubek mluvil smířlivěji, i když stále šlo poznat, jak ho gól v nastavení nastavení štve.

„Musím to vstřebat. Byl jsem samozřejmě hodně zklamaný, přiznám, že i vytočený. To fotbal přináší. Nezvládneme dva dlouhé auty. Z jednoho je penalta a z druhého vyrovnávací gól. Na časomíře je 95:18. Budiž, sudí má právo končit zápas, kdy chce. Já viděl na cedulce čtvrtého rozhodčího, že se nastavuje pět minut. Ale na to se opravdu nebudeme vymlouvat,“ uvedl plzeňský kouč.

„Opakuji, že rozhodčí si může s časem udělat, co chce, vidíme to i v evropských soutěžích. Tam také padají góly v posledních vteřinách, to patří k fotbalu. Nechci se na to vůbec vymlouvat, i když gól padl po avizovaném čase, to je jasně vidět. Ale neberu to jako náš hlavní problém. Hlavní je, že jsme ten závěr neuhráli. Nezvládli jsme to, mrzí nás to. Ale máme v naší hře i pozitivní věci, nebudeme plakat,“ pokračoval Koubek.

„Je snad jasné, že nastavovat se musí i nastavený čas. V tomhle zápase se z nastavených pěti minut odehrálo (čistého času – poznámka redakce) jenom 2 minuty a 43 vteřin, takže gól v 95:13 je v pohodě,“ uvedl ke gólu Hradce v Plzni na Twitteru televizní expert Zdeněk Folprecht.

Plzeň vstoupila do sezony s novými majiteli špatně. V úvodním ligovém kole prohrála v Teplicích 0:1, pak jenom remizovala v prvním zápase druhého předkola Konfereční ligy s kosovskou Dritou a teď tedy nevyhrála ani proti Hradci.

V souboji o titul tak hned na úvod ztrácí na obě pražská S už pět bodů. Hlavní důvod? Mizerná produktivita: za tři soutěžní zápasy dala Viktoria jediný gól, když se proti Hradci trefil stoper Lukáš Hejda. Přitom v útoku má přetlak kvality: Tomáš Chorý, Jan Kliment, Matej Vydra nebo Rafiu Durosinmi.

„Teď je potřeba to zlomit. Já bych to musel pořád říkat jako přes flašinet. Třetí zápas po sobě dobýváme. Pozitivem je, že jsme už branku dali. Ale když gól dáme, už by to chtělo dotáhnout do vítězného konce. Určitá křeč a nervozita tam je. Každý vídí, že na kluky to padlo. Strašně chtějí, bojují, dřou. Mají tam dobré věci, ale chybí finální kvalita,“ hodnotil situaci po zápase s Hradcem Koubek.

Plzeň ve čtvrtek čeká odveta v Kosovu, kterou potřebuje vyhrát. „Čekám, že to zvládnou, což pro ně může být ten potřebný impuls ke zlepšení,“ říká Jakub Podaný v jeho pravidelné rubrice První liga na webu FC.

Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s