Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Další prasárna od rozhodčích, tentokrát v divizi. Folprecht se omluvil

Aktualizováno
22. říjen 2023
Sdílejte:
Českému fotbalu dál špiní jméno skandální rozhodnutí sudích v nižších soutěžích. Tentokrát v sobotu na konci zápasu darovali vítězný gól diviznímu Kladnu. Jeho autor, bývalý ligový hráč Zdeněk Folprecht, se za něj po zhlédnutí zápasového videa stydí.
I u nás jsou rozhodčí, kteří rozdávají karty, ale sami by červenou zasloužili. Ilustrační snímek.Foto: Gabriel Pleska / Midjourney

Běžela 88. minuta zápasu Kladno - Štětí a domácí za stavu 1:1 dobývali bránu hostů. Pak dorážel domácí Zdeněk Folprecht, ale zadák z prostoru kolem brankové čáry míč vykopl. Jenže rozhodčí Martin Linhart se podíval na kolegu na lajně a oba muži rozhodli jasně - gól. Marně hosté protestovali.

Gól platil a zloba hrajícího kouče Michala Obrtlíka byla marná. „Myslím si, že z videa je jasně vidět, že míč prostě brankovou čáru nepřešel. Kladno by jinak gól asi nedalo. Bylo to hrubé a vědomé ovlivnění zápasu. Rozhodčí mají něco za sebou a jsou kvalitní. Nechápu, proč to pak odmávají a odpískají. Proč to udělali? Musí si sáhnout do svědomí. Kladnu gratuluji k vítězství, ale druhý gól prostě neměl platit,“ řekl Deníku Obrtlík.

Sám Zdeněk Folprecht tak nakonec svou první branku za Kladno neslavil. A na na sociální síti X (dříve Twitter) reagoval na video své branky, kterou tam umístil Lukáš Pečeně. „Hned mi to rozhodnutí přišlo divný. Ale byl jsem kolmo k bráně, takže 100% jistej jsem si nebyl. Ptal jsem se pak kluků ze Štětí a ti mi říkali, že určitě nebyl. Takže jsem jim řekl, že mě to mrzí a že se za tu výhru stydím. V šatně jsem viděl video s styděl se ještě víc,“ přiznal sportovně Folprecht.

V podzimní části letošní sezony jde už o několikátý skandál, kdy rozhodčí svými podivnými zásahy zcela zásadně ovlivnily soutěžní zápasy. V srpnu Michal Paták v utkání ČFL mezi Admirou Praha a béčkem budějovického Dynama odpískal penaltu, která nebyla. Budějovickému hráči dal navíc za čisté odebrání míče žlutou kartu. Plus to Paták celé udělal v čase, kdy už se nemělo hrát. Paták si už v soutěžích Fotbalové asociace ČR (FAČR) nezapíská. Komise rozhodčích Řídící komise pro Čechy (ŘKČ) ho vyřadila z listiny pro amatérské soutěže. Vyšetřuje ho i bude policie na základě trestního oznámení, které podala sázková kancelář Fortuna a ke kterému se připojila FAČR.

Stejný postup orgány FAČR zvolily i v zářijové kauze rozhodčího Vlastimila Ogrodníka a delegáta Milana Knechta. I tady šlo o vymyšlenou penaltu v nastaveném čase v zápase MSFL mezi Hodonínem a Baníkem Ostrava B.

K aktuálnímu případu z Kladnu se zatím FAČR nevyjádřila, vzhledem k tomu, že video s uznaným gólem ze závěru zápasu je velmi komentované na sociálních sítích a informují už o něm i média, dá se od FAČR brzy očekávat.

„Komise rozhodčích Řídící komise pro Čechy (pod tu spadá divize B, kde se zápas Kladno - Štětí hrál - poznámka redakce) se zmíněným zápasem zabývat bude. Aktuálně čeká na zprávu delegáta, aby mohla vše vyhodnotit,“ řekl Football Clubu mluvčí FAČR Petr Šedivý.

SK Kladno má na svém webu hodnocení zápasu se Štětím, které končí následovně: „Tlak domácích své ovoce nese pár minut před koncem, kdy Folprecht dorážkou do odkryté branky zvýšil na konečných 2:1 a vystřelil tak našemu týmu výhru!“ Na rozdíl od samotného Folprechta, se tak jeho klub zatím nekaje.

Soupeř ze Štětí se cítí výrazně poškozený, jak ukazuje hodnocení zápasu na jeho webu: výkon, který podali rozhodčí, zápas významně ovlivnil. „V závěru prvního poločasu neodpískal hlavní rozhodčí penaltu za ruku ve prospěch našeho mužstva. Po změně stran byla jednostrannost posuzování zákroků ve prospěch Kladna jasně viditelná. I tak jsme ale drželi plichtu až do 88. minuty, kdy k zisku tří bodů pomohl Kladnu asistent Jiří Jirák zvednutím praporku, když viděl, že na zadní tyči přešel míč brankovou čáru po střele Folprechta. Bylo to vědomé poškození našeho týmu a fotbalu vůbec. Nezbývá než se rychle z křivdy oklepat, i takovéto věci se dnes na hřištích dějí a také chceme věřit, že jsou jen výjimkou, a připravit se na domácí utkání proti Slanému.“

Kladno je v průběžné tabulce divize B na druhém místě za jasně vedoucím Chomutovem. Štětí je osmé, na Kladno ztrácí dva body.

Související články

Fotbalová Opava má nového vlastníka. Pomáhá mu slávistická ikona

SFC Opava mění majitele. Od města klub kupuje podnikatel Andrej Krajíček. Ten je už od letošního dubna v klubovém představenstvu, kde mu pomáhá Martin Latka.

Zprávy

Kam s Havlíkem? Má na velký přestup? První liga s Jakubem Podaným

Čtyřikrát Marek Havlík a k tomu Martin Svědík a Ivan Hašek. Aktuální ligové, a tentokrát i reprezentační otázky, probíráme s Jakubem Podaným.

První liga

Super Spieltag: Bayern narazil, Leverkusen ale umí odpouštět

Hrací den plný sousedských sporů přineslo 14. kolo Bundesligy. Stuttgart se oznámil jako seriózní vyzyvatel, zatímco Bayern i Leverkusen tratily body. Mezitím mnichovští veteráni řeší svoji budoucnost.

Die Liga
Popup se zavře za 8s