Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Další podezřelá penalta ve třetí lize. Nejnovější sázkařský skandál přehledně

15. září 2023
Sdílejte:
Podezřelá penalta v nastaveném čase utkání třetí ligy. Že už to tu nedávno bylo? Sázkařské radary hlásí další podezřelý případ a fotbalová asociace reagovala bleskově: sudí už si nezapíská.
I u nás jsou rozhodčí, kteří rozdávají karty, ale sami by červenou zasloužili. Ilustrační snímek.Foto: Gabriel Pleska / Midjourney

Ani ne měsíc po vymyšlené penaltě na pražské Admiře, se řeší další sázkařské podezření, které ničí obraz českého fotbalu. A opět k tomu došlo ve třetí lize. Rezervní tým ostravského Baníku ve středečním utkání Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL) porazil domácí Hodonín 3:0, do vedení se dostal po penaltě odpískané sudím Vlastimilem Ogrodníkem v šesté minutě nastavení první půle, kterou se bude zabývat i policie.

Na možnou manipulaci upozornila služba Suspicious Sport, která monitoruje podezřelé sportovní sázky. V utkání byla na zahraničních sázkovkách vysoká očekávání na vstřelený gól v prvním poločase a současně na vyšší počet branek v utkání – konkrétně tři a víc. Obě podmínky se naplnily.

Rychlá reakce fotbalové asociace

Komise rozhodčích pro Moravu vyřadila ve čtvrtek na svém mimořádném zasedání s okamžitou platností Vlastimila Ogrodníka z listiny rozhodčích a Milana Knechta z listiny delegátů. Důvodem je právě jejich výkon ve středečním zápase MSFL Hodonín – Baník Ostrava B.

„Ačkoliv asociace ještě nemá k dispozici podrobnou zprávu společnosti Sportradar, monitoruje zápas Hodonín – Baník Ostrava B v rámci svého Integrity programu v souvislosti s informacemi o podezřelých sázkách,“ uvedl asociační web. Sportradar monitoruje sázky na sportovní utkání a je globálním dodavatelem řešení pro integritu ve sportu, spolupracují s ním například i FIFA a UEFA.

FAČR také připravuje podání trestního oznámení, aby byl případ důkladně prošetřen. Trestní oznámení chystají i zástupci Hodonína. Případem se rovněž bude zabývat Výkonný výbor FAČR na svém nejbližším zasedání.

Kvůli vysokému počtu chyb v soutěžích MSFL a moravských divizí uspořádá tamní komise rozhodčích mimořádné semináře pro rozhodčí a delegáty, a to ještě do konce září.

Šéf Hodonína: Náhoda to není

„Náhoda to není. Sázky v českém fotbale existují, tentokrát jsme na to doplatili my. Penalta byla vymyšlená. Hned jsem se ptal Adama Dundy, který říkal, že se protihráče absolutně ani nedotkl. Na záběru je sice vidět jeho ruka, ale hráč Baníku na našem slavném terénu, zničeném po atletických závodech, jednoznačně uklouzl. Navíc nebyl žádný důvod nastavovat šest minut,“ řekl webu isport.cz Marián Vasilko, výkonný ředitel FK Hodonín.

„Jak mi bylo později vysvětleno jedním policistou, kurzy na góly se ke konci poločasu zvyšují, takže rozhodčí účelově čekal na příležitost. Možná by klidně čekal do večera… Vždyť i Ostraváci se tomu smáli. Ještě říkali: Ty vole, ten to sežral. Ale co sežral? On prostě čekal, až to bude moct udělat. A bylo mu úplně jedno, na kterou stranu odpíská penaltu,“ dodal Vasilko.

Ve druhém poločase dalo béčko Baníku góly v 73. a 85. minutě. Podle Vasilka už druhá půle proběhla standardně. „Když už si splnil svoje, mohl pískat normálně. Zkušený rozhodčí, jako je pan Ogrodník, je frajer, který to dokáže odpískat slušně a tak, jak se má. Ani jeden z mančaftů není konfliktní.“

Trenér Baníku: Bylo tam přidržení

Penalta? „Myslím si, že došlo k přidržení našeho hráče v pokutovém území,“ zhodnotil spornou situaci trenér ostravské rezervy Josef Dvorník pro web isport.cz. „V utkání jsem nepozoroval jednostranné rozhodování na jednu, či druhou stranu. V Hodoníně jsme podali dobrý výkon a zcela zaslouženě zvítězili,“ dodal Dvorník.

Zástupci ostravského Baníku se jinak k celé kauze zatím nevyjádřili.

Související články

Historická sezona s výraznou českou stopou. Hložek a spol. jsou nedocenění

Zatímco Leverkusen zlomil další rekord, Bayern oznámil konec trenéra Tuchela a DFL se vzdala bezprostředních ambicí na námluvy s investorem. To všechno v týdnu, kdy všichni adepti prohlásili, že do Evropy se jim zas tak moc nechce a český fanoušek dál ignoruje, jak historické sezony jsou jeho rodáci součástí!

Die Liga

Prvenství o řidítka. Byla dřív Slavia, nebo Sparta?

Slavia, Sparta, nebo někdo jiný? Kdo byl prvním fotbalovým klubem? Pojďme si před velkým pražským derby připomenout, jak pražská S vlastně vznikla. Povyprávíme vám nejen o tom, ale i o síle klubové historie a proč je důležité se jí zabývat.

Historie

Jak vybrat ideální fotbalové kopačky: Průvodce pro každého hráče

Výběr ideálních fotbalových kopaček je klíčovým faktorem, který může ovlivnit výkon hráče na hřišti. Správný pár kopaček nejenže zvyšuje komfort a výkon, ale také snižuje riziko zranění. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat nejlepší kopačky pro vaše potřeby a jaké faktory byste měli při výběru zvážit.

Popup se zavře za 8s