Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Ze zranitelných slušňáků udělal mistry. V „nové“ Spartě není čas na sebelítost, říká Priske

Aktualizováno
10. říjen 2023
Sdílejte:
Stačila jedna sezona, aby si získal srdce všech fanoušků Sparty. Teď Brian Priske na Letné prodloužil smlouvu až do roku 2026. Jak přemýšlí o psychologii hráčů, realizačního týmu i divácích? Co (a kdo) stojí za jeho úspěchem? Připomeňte si nejobsáhlejší rozhovor, který dosud v Česku poskytl.
Musím být trpělivý. Brian Priske na Letné.Foto: AC Sparta Praha

Když projíždím branou Strahovského stadionu, uvnitř kterého stojí moderní tréninkové centrum fotbalové Sparty, dýchá na mě nostalgie a cítím pýchu, co na kopci nad Prahou dokázaly předchozí generace postavit. Zároveň se ale nevědomky trochu přikrčím. Bojím se, aby to na mě všechno nespadlo.

Ten samý pocit zažívali posledních devět let fanoušci klubu, který tady trénuje. Nejúspěšnějšího českého fotbalového klubu – jenže historicky, ne aktuálně. Počet titulů se zasekl na čísle 36… Nezbývalo, než vzpomínat a doufat, že za rok to bude lepší.

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, řekneme vám jak

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý.

Zprávy

Kód za 15 tisíc. Už to dělám dlouho, píše překupník s lístky na Euro

Skvělý byznys si ze systému prodeje lístků na Euro 2024, jak ho zrealizovala FAČR, udělali někteří překupníci. Na bazarech už s kódy, které jde proměnit na lístky, obchodují. Psali jsme si s nimi.

Vstupenky

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.