Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

Ze zranitelných slušňáků udělal mistry. V „nové“ Spartě není čas na sebelítost, říká Priske

Aktualizováno
10. říjen 2023
Sdílejte:
Stačila jedna sezona, aby si získal srdce všech fanoušků Sparty. Teď Brian Priske na Letné prodloužil smlouvu až do roku 2026. Jak přemýšlí o psychologii hráčů, realizačního týmu i divácích? Co (a kdo) stojí za jeho úspěchem? Připomeňte si nejobsáhlejší rozhovor, který dosud v Česku poskytl.
Brian Priske na Letné.Foto: AC Sparta Praha

Když projíždím branou Strahovského stadionu, uvnitř kterého stojí moderní tréninkové centrum fotbalové Sparty, dýchá na mě nostalgie a cítím pýchu, co na kopci nad Prahou dokázaly předchozí generace postavit. Zároveň se ale nevědomky trochu přikrčím. Bojím se, aby to na mě všechno nespadlo.

Ten samý pocit zažívali posledních devět let fanoušci klubu, který tady trénuje. Nejúspěšnějšího českého fotbalového klubu – jenže historicky, ne aktuálně. Počet titulů se zasekl na čísle 36… Nezbývalo, než vzpomínat a doufat, že za rok to bude lepší.

Související články

„Už nejsme malá země.“ Slovenské sebevědomí zvedl nečekaný hrdina

Slováci už se nepovažují za outsidery. Velkou zásluhu na tom má italský trenér Francesco Calzona. Máme pro vás pohled na novou éru tamější reprezentace přímo ze Slovenska od reportéra Lukáše Vráblíka.

Cesta na Euro

Koller mě dost urážel, vzpomíná na bundesligové souboje Gabriel

Petr Gabriel se pro deník Sport rozpovídal o své kariéře. Překvapivé vzpomínky přitom odvyprávěl na duely proti Janu Kollerovi.

Bundesliga

Anglie, Francie, nebo třeba Španělsko. Pokud Česko postoupí, půjde na favority

Pokud Česko zvládne středeční zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, dostane vítěze skupin B, C, nebo D. Lehcí soupeři to každopádně nejsou.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.