Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Video: Chorý opět na hraně. Ptáme se: Měl jít v Jablonci ze hřiště?

18. březen 2024
Sdílejte:
Je ve formě, v Jablonci Plzni zajistil výhru asistencí a gólem. Ale opět ukázal i svou druhou tvář. V 54. minutě dohrál tvrdě Michala Černáka a dostal žlutou. Je to tak podle vás správně?
Tomáš Chorý slaví vítězný gól v Jablonci. Řeší se ale i jiný jeho zápis...Foto: Profimedia

Nebál se Tomáš Chorý bezprostředně po zákroku vyloučení od rozhodčího Ondřeje Pechance? „Byla tam noha, dojel jsem ho, ale ani jsem ho nešlápl, to tam určitě nebylo. Hraju na hranici svých možností, to by se mohl zkoumat každý faul,“ odpověděl reprezentační útočník po zápase.

Dostal Tomáš Chorý žlutou kartu správně?

Chorý je svou tvrdou hrou a občasným nevybíravým chováním proti soupeřům známý. V prosinci se například řešilo, že v Mladé Boleslavi při dobíhání nesportovně došlápl gólmana Matouše Trmala.

I tehdy dostal jen žlutou kartu, i když v anketě na webu FC 83 % hlasujících uvedlo, že to měla být červená. Na druhou stranu komise rozhodčích tehdy řekla, že sudí Jan Všetečka dal žlutou správně.

A loni v říjnu se řešilo, že Chorý znovu po roce zaútočil hlavou na Asgera Sörensena a vinou chybujících rozhodčích unikl trestu.

Chorý v lize odehrál už 199 zápasů, ve kterých dal 46 branek, dostal 43 žlutých karet ale dosud žádnou červenou.

V neděli Chorý v Jablonci v prvním poločase asistoval na úvodní gól zápasu Lukáši Hejdovi, pak tedy dostal žlutou za faul na Černáka a v 84. minutě dal vítězný gól Plzně.

V jarní části sezony dal už pět branek v sedmi zápasech a má dobrou formu, což mu vyneslo i místo v reprezentační nominaci Ivana Haška na přátelské zápasy v Norsku a s Arménií.

Co říkají pravidla?

Červenou kartu má rozhodčí udělit například za surovou hru nebo hrubě nesportovní chování. Takhle tyto situace popisují pravidla fotbalu:

Surová hra

Způsob hry, kterým je ohrožena bezpečnost soupeře nebo při kterém je použito nepřiměřené síly nebo brutality, musí být potrestán jako surová hra. Každý hráč, který v souboji o míč napadne soupeře zepředu, ze strany nebo zezadu s použitím jedné nebo obou nohou a s nepřiměřenou silou, nebo ohrozí bezpečnost soupeře, se dopouští surové hry.

Hrubé nesportovní chování

Hráč se dopustí hrubého nesportovního chování, pokud použije nebo se pokusí použít nepřiměřenou sílu nebo brutalitu vůči soupeři mimo boj o míč, nebo vůči spoluhráči, členovi realizačního týmu, rozhodčímu, divákovi nebo jiné osobě, bez ohledu na to, zda dojde nebo nedojde ke kontaktu. Hráč, který mimo souboj o míč úmyslně udeří soupeře nebo jakoukoli jinou osobou do hlavy nebo do obličeje, rukou nebo paží, se dopustí hrubého nesportovního chování, vyjma případů, kdy použitá síla byla zanedbatelná.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s