Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

VAR

VAR, neboli Video Assistant Referee, neboli video ve fotbale. Dlouhá léta se po něm volala, nyní když VAR je, volají mnozí po zrušení videa ve fotbale.

Fotbal není tenis. Když rozhodují centimetry, vždycky to bude někoho štvát

Klíčové okamžiky z osmifinálového zápasu Německo – Dánsko nám ukazují, že fotbalová spravedlnost nebude nikdy stoprocentní.

Přímák

Video: VAR rozhodl proti Slovákům. Ptáme se: byla to penalta?

Přímo na hřišti rozhodčí faul viděl mimo vápna, po zásahu VARu ale Rumuni kopali penaltu a srovnali z ní na konečných 1:1. Remíza vyhovovala oběma týmům. Ale co ta penalta? Taky byste ji nařídili?

Euro 2024

Video: VAR posvětil krále střelců. Ptáme se: byl Jurečka v ofsajdu?

Václav Jurečka dal v posledním kole dva góly Mladé Boleslavi a obhájil tak korunu pro krále ligových střelců. Obě branky přezkoumával delší dobu VAR a nezrušil je. Jak byste rozhodli vy?

Česká liga
Aktualizováno

Glosář Luďka Mádla: Proč nerušit VAR, i když může být otravný jako teď v Edenu

Sparta přehrála Baník i s náhradníky, v Edenu VAR zdržoval, ale rozhodl správně, což je nejpodstatnější, a brankář klokanů rozdával záchranářské dárky. To vše rozebírá nový Glosář.

Glosář

Video: VAR v Edenu zrušil penaltu pro Plzeň. Ptáme se: udělal správně?

Slavia vedla 2:0, když Jhon Mosquera na začátku druhé půle padl ve vápně k zemi. Sudí Karel Rouček pískl penaltu, pak se ale dlouho čekalo na přezkum VAR. Ten Roučkovi nakonec doporučil penaltu zrušit, což se také stalo. Souhlasíte s tímto rozhodnutím?

Česká liga

Video: Chorý v dresu Pardubic? Mělo se za úder hlavou vylučovat?

V posledních týdnech se ve Fortuna lize víkend co víkend snášela ostrá kritika na VAR. Tohle kolo byla polovina zápasů bez videorozhodčího. A zrovna na Bohemce by se přitom hodil. Pardubický Chlumecký dostal za úder hlavou ve stylu Tomáše Chorého pouze žlutou kartu. Jak byste tento zákrok posoudili vy?

Česká liga

Video: Bořilova pata v ofsajdu? Ptáme se: Měl gól Slavie platit?

Sporný moment v Edenu pomohl Slavii k vyrovnání. Fanoušci se nyní na sociálních sítích přou, jestli byl kapitán sešívaných Jan Bořil v ofsajdu. Jak to vidíte vy?

Česká liga
Aktualizováno

Video: Chorý opět na hraně. Ptáme se: Měl jít v Jablonci ze hřiště?

Je ve formě, v Jablonci Plzni zajistil výhru asistencí a gólem. Ale opět ukázal i svou druhou tvář. V 54. minutě dohrál tvrdě Michala Černáka a dostal žlutou. Je to tak podle vás správně?

Anketa

Tady VAR nebude! Severský odpor ctí fanoušky na stadionech

Pohled na sever ukazuje, že fotbal a VAR k sobě nemusí neodmyslitelně patřit ani v moderní éře…

Přímák

Video: Spartě zachránil tři body VAR. Ptáme se: Byl to ofsajd?

Pardubice v 90. minutě slavily vyrovnání proti Spartě, ale pak VAR gól odvolal. Byl to ofsajd? Stoprocentně průkazný záběr jsme nenašli. Podle komise rozhodčích video zasáhla správně. Jak to vidíte vy?

Video
Aktualizováno
Popup se zavře za 8s