Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Tvrdík si rýpnul do Kaniy. Ozvala se i jeho žena, šéfka Liberce

05. duben 2024
Sdílejte:
Ondřej Kania promluvil o svých plánech se Slovanem, Jaroslav Tvrdík je následně zhodnotil ironicky a do všeho zamíchal i novou předsedkyni představenstva v libereckém klubu. Skončilo to komplimentem. Zároveň nám to dává prostor zorientovat se v nových libereckých personáliích.
Jaroslav Tvrdík má dobrou náladu. Ilustrační snímek.Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia

Ondřej Kania se v úterý oficiálně stal většinovým vlastníkem Slovanu Liberec a hned je o něm velmi slyšet. V rozhovoru pro klubový web odpovídal na otázky fanoušků, kde kromě jiného mluvil o ambicích nebo rozpočtu „nového“ Slovanu. Jeho slova pobavila Jaroslava Tvrdíka, šéfa pražské Slavie.

„Ondřej Kania je bůh. Já usiluji o reformy českého fotbalu, on má hned aspiraci na lídra středoevropského fotbalu. Za 130 milionů udělat každý rok evropské soutěže a konkurovat třem týmům, které dokázaly každý postoupit ze základní skupiny své evropské soutěže, to bude do učebnic. Prostě borec, který poutá pozornost a baví,“ uvedl Tvrdík ve čtvrtek večer na sociální síti X, tedy na přejmenovaném Twitteru.

Jeden z uživatelů mu na to napsal, že jde o zbytečné rýpnutí. „Ondrovi určitě nevadí. Výzva k twitterové bitvě. Hned jsem ho osobně upozornil. Baví mě celý den. Když třeba na Ligové grémium LFA dnes poslal za Liberec svoji manželku. To bych doma zkusil i navrhnout jen jednou. Prostě osvěžující,“ reagoval Tvrdík.

Na to už reagoval i Kania, který přitom dřív slíbil, že až se stane oficiálním vlastníkem Slovanu, tak s tweetováním přestane. Tentokrát ale podle svých slov reagovat musel. „Petra je inženýrka ekonomie s červeným diplomem, v 28 letech vysoce postavená auditorka největších bank v ČR a SK, která dohlíží jako předsedkyně představenstva na naši společnou čtvrtmiliardovou investici. Byla jediná žena na grémiu LFA. Věřím, že jich tam v budoucnu bude víc,“ uvedl Kania.

Petra Kania je novou předsedkyní představenstva Slovanu Liberec, jak klub oznámil v úterý. Personální obměna vedení klubu s novým majitelem pokračovala i na dalších postech: generálním ředitelem je nově Jan Nezmar a sportovním ředitelem se brzy stane Theodor Gebre Selassie.

Na Tvrdíka reagovala i Petra Kania, když na sociální síti X napsala: „Ráda jsem Vás znovu viděla. Jen pro upřesnění, manžel mě nikam neposlal. Naopak, já jsem ho prostě nechala doma. Budu se těšit na další LFA. Velmi mě to bavilo.“

Tvrdík mohl včera být v dobrém rozmaru, když na ligovém grémiu LFA prošla reforma vedení profesionálního fotbalu tak, jak ji Tvrdík navrhoval. Předsedkyně představenstva Slovanu (což je mimochodem stejná funkce, jakou pod majitelem Pavlem Tykačem ve Slavii zastává Tvrdík) si tak od něj nakonec vysloužila i kompliment. „Je skvělá. Obdivoval jsem ji, že tam dnes mezi 50 chlapů vlezla. A souhlas, máme v představenstvu SKS manažerku Kateřinu Vavrlovou, víc žen v řídicích funkcích by měl být trend i ve fotbale,“ napsal v reakci na Kaniův tweet Tvrdík.

Kania ve videorozhovoru na klubovém webu kromě jiného opakuje, že chce, aby se Slovan pravidelně dostával minimálně do předkol evropských pohárů a že by se v Česku měl srovnávat se Slavií, Spartou a Plzní. Právě na tato slova původně Tvrdík reagoval. Podle nedávného odhadu deníku Sport pražská Slavia hospodaří s celkovým ročním rozpočtem kolem 800 milionů korun, Sparta je na 750 milionech a Plzeň na 300 milionech korun.

„Očištěno o náklady na přestupy a mládež plánujeme rozpočet nákladů klubu na úrovni přesahující 130 milionů korun. Zásadní bylo, a s Honzou Nezmarem jako s novým generálním ředitelem jsme si to řekli, že jako majoritní akcionáři s mou ženou nebudeme trvat na tom, aby v prvních dvou sezonách bylo pozitivní saldo přestupové politiky,“ uvedl Kania.

„Jinými slovy, pokud zvládneme dobře prodat, jsme všechny peníze připraveni investovat zpátky do nákupu nových hráčů. Kdybychom přidali i tyto položky, rozpočet se navýší o další desítky milionů korun, ale vždy jde o aktuální rozhodnutí,“ dodal většinový vlastník Slovanu.

Čtení bez reklam?

Zbavte se otravných reklam a získejte přístup k prémiovým textům, pořiďte si předplatné webu.

To chci!

Ten dál řekl, že klub udělá vše pro to, aby dostal na stadion víc fanoušků. Nechce jít ale cestou rozdávání vstupenek zdarma.

K tomu má pomoci i nový ředitel obchodu a marketingu Štěpán Hanuš, který dřív působil jako mluvčí LFA nebo šéf marketingu v sousedním FK Jablonec. V aktuální sezoně je v tabulce průměrné domácí návštěvnosti Liberec až 13. s 3088 diváky na zápas.

V plánu v Liberci mají i rebranding. Až se bude řešit nová podoba loga, měli by být k debatě přizváni i zástupci z řad aktivních fanoušků.

Související články

Bude hrát Plzeň o titul? A proč z ní nikdo nepůjde do pražských S?

Za které hráče může Viktoria Plzeň dostat balík přímo ze zahraničí? Bude klub v příští sezoně konkurovat pražským S v boji o Ligu mistrů? A hodil by se Tomáš Chorý do Slavie? Dvouhodinová podcastová nálož s analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem.

Podcast

Počítáme koeficient: Slávisti koukají do Itálie. Atalanta jim může dát jisté poháry

Příští dny v italské lize rozhodnou o nasazení českého vicemistra do předkol Ligy mistrů v příští sezoně.

Koeficienty

Anglická sprosťárna. Slavná píseň si dělá srandu z Němců

Nesmrtelný hit spojený s Eurem 1996 a následujícím světovým šampionátem má jeden hodně zábavný přesah. Jestli vám tedy nevadí hrubší výrazy…

Přímák
Popup se zavře za 8s