Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

To si děláš p..el, ty č..áku! Napadl rozhodčího, teď si nezahraje

07. září 2023
Sdílejte:
Poslední víkend nabídl v pražské 3. třídě (tedy v 9. lize) případovou studii, proč je tak těžké přivést a následně udržet u fotbalu mladé rozhodčí.
Ilustrační snímek.Foto: Shutterstock

Hlavního sudího na konci zápasu mezi béčky Sokola Bílá Hora a Březiněvse napadl vyloučený hráč hostů, který by vzhledem k rozdílu ve věku mohl být jeho otcem.

Po udělení druhé žluté karty a následné červené karty v 89. minutě hráč hostí verbálně napadl hlavního rozhodčího slovy, která nemůžeme užít v plném znění: „To si děláš p..el, ty č..áku!“ Následovalo fyzické napadení od vyloučeného hráče směrem k rozhodčímu.

Ten to v oficiálním zápasovém zápise popsal takto: „Uchopení za náprsní kapsu a otřásání hlavním rozhodčím a následné utrhnutí kapsy.“ Vše podle slov rozhodčího v zápise mělo proběhnout v maximální intenzitě, což dokládá i fotka, která se objevila v diskuzi o celém případě na sociální síti X (bývalý Twitter).

Rozhodčí zápas prvního kola 3. pražské třídy následně kvůli inzultaci ukončil za průběžného stavu 5:4 pro domácí. „Po fyzickém útoku na moji osobu jsem nebyl schopen z psychických důvodů pokračovat v řízení utkání,“ uvedl sudí do zápisu.

Rozhodčí pak museli hřiště opustit v doprovodu pořadatelské služby, protože vyloučený hráč sice odešel ze hřiště, ale čekal za pomezní čárou. „Vyloučený hráč po zápase neprojevil jakoukoliv lítost nad svými činy. Ani vedoucí hostujícího týmu se neomluvil,“ popsal mladý sudí dál v zápise. Tam také uvedl, že roztržený dres pořídil za víc jak 1200 korun.

Celý případ už projednala disciplinární komise pražského fotbalu, která vyloučenému hráči uložila pokutu ve výši 10 tisíc korun a zakázala mu činnost do konce ledna 2024.

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Club podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu