Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Sparta chystá velkou změnu. Cena permanentek teď nedává smysl, říká šéf marketingu

24. říjen 2023
Sdílejte:
Sparta chystá výrazné úpravy systému prodeje vstupenek, a to i těch permanentních, kterých před letošní sezonou prodala celých 9000, které dala do volného prodeje. Pokud ke změně nakonec dojde, bude nový systém platit nejspíš od příští sezony.
Budou z nich Strahovští? Ilustrační snímek.Foto: Sparťanské noviny

„Jsme teď ve fázi, kdy máme na stole dost významný až revoluční koncept. Nemohu zatím mluvit o detailech, protože to ještě řešíme a zvažujeme všechna pro a proti. Nicméně příští sezona pro nás bude dost významná v tom, že nejspíš kluby v souvislosti s televizním tendrem LFA konečně dostanou možnost pracovat se záběry ze hry. To dává úplně jiný rozměr z pohledu práce s obsahem a úplně se nám překresluje schéma, jak interně pracovat s fanoušky. Vymýšlíme tedy změnu přístupu k obsahu, ticketingu i členskému programu včetně našeho digitálního ekosystému,“ říká v rozhovoru s Football Clubem Kamil Veselý, marketingový ředitel Sparty.

Na Letné teď vymýšlí, jak to celé propojit. „Je tedy možné, že přijdeme s velkými změnami. Pokud si je skutečně odsouhlasíme, tak je budeme komunikovat už zkraje jara, abychom fanouškovskou obec na tu velkou změnu připravili s dostatečným předstihem,“ dodává Veselý.

Sparta to dělá i kvůli tom, že aktuálně má u permanentek i vstupenek vysoký převis poptávky. Na Letné se jí podařilo vyprodat už sedmnáct zápasů v řadě, což je historický unikát.

Sparta před touto sezonou prodávala permanentky pro nové zájemce od 2900 do 4300 korun, stávající permanentkáři si vstupenku na celou sezonu 2023/24 mohli pořídit za ceny od 2320 do 3870 korun. Na pražskou Letnou jsou permanentky zhruba o 1000 až 1600 korun levnější než do Edenu, o něco víc stojí i v Plzni. Srovnání cen prvoligových permanentních vstupenek pro sezonu 2023/24 najdete v textu Fotbal zdražuje. Projděte si ceny permanentek na příští sezonu.

Je pro Spartu prodej permanentek vůbec ekonomicky výhodný, když permanentka stojí zhruba tolik jako lístky na čtyři top zápasy? „V současné cenotvorbě ta cena permanentky nedává smysl a určitě by měla být vyšší. Jsem si jistý, že hodnota toho produktu je vyšší než její aktuální cena. A i to je součástí celkové úvahy o té připravované změně. Musíme řešit i to, jaká cena permanentek by měla být, aby odpovídala hodnotě produktu, ale zároveň byla stále atraktivní. A i to je jedna z klíčových motivací, jak v propojení jednotlivých produktů přemýšlíme, aby to celkově dávalo smysl pro fanoušky i klub,“ říká Veselý.

Související články

Dostal do Česka mládežnické kempy Realu. City se s ním nemůžou rovnat, říká

Tomáš Klečka v Česku a na Slovensku už dlouhá léta organizuje dětské kempy. Nyní na malé fotbalisty a jejich rodiče cílí spoluprací s Realem Madrid. Které značky mají ve fotbalovém světě největší hodnotu a jak si dnes vede tuzemský mládežnický fotbal?

Rozhovor

Video: Bořilova pata v ofsajdu? Ptáme se: Měl gól Slavie platit?

Sporný moment v Edenu pomohl Slavii k vyrovnání. Fanoušci se nyní na sociálních sítích přou, jestli byl kapitán sešívaných Jan Bořil v ofsajdu. Jak to vidíte vy?

Česká liga

Co čeká Liberec s Kaniou? A proč by Evropa v příští sezoně mohla klubu ublížit?

Nový majitel Liberce Ondřej Kania může do českého fotbalu přinést svěží vítr. Bude jeho projekt úspěšný? V čem se musí Severočeši z posledních sezon poučit? Jaké jsou vhodné posily? A jak moc by současný kádr přebudoval pravděpodobný budoucí trenér Radoslav Kováč? Poslechněte si další epizodu Football Club podcastu.

Podcast
Popup se zavře za 8s