Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Sparta chystá velkou změnu u permanentek. Současná cena nedává smysl, říká šéf marketingu

20. říjen 2023
Sdílejte:
Sparta dokázala zaplnit Letnou i loni na podzim, kdy se tým pod Brianem Priskem teprve rozjížděl. Teď hlásí rekordní šňůru vyprodaného stadionu. Jak se to promítá do rozpočtu klubu? A vyplácí se mu prodej permanentek za současnou cenu? V rozhovoru odpovídá Kamil Veselý, marketingový ředitel Sparty.
Tahle liga fanoušky baví. Ilustrační snímek.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Nedávno jste na sociální síti X psal, že vyprodáno budete mít v lize teď v sobotu na České Budějovice už po třinácté za sebou, celkově včetně zápasů v evropských pohárech dokonce už po sedmnácté, kam se počítá už i další zápas s Rangers. O jak unikátní věc jde? Stalo se to už někdy v historii Sparty?

S největší pravděpodobností se to nikdy nestalo, ale není lehké to úplně přesně doložit, historické prameny nejsou spolehlivé. Že je vyprodáno, se dnes definuje tak, že už není žádná vstupenka v prodeji a řeší se přitom jen domácí sektory. Proto může být, a v praxi i vždy je hlášená návštěva na zápasech jiná, než je celková kapacita stadionu. Je to ovlivněné tím, kolik přijede fanoušků hostů a kolik nepřijde fanoušků domácích. A z těchto důvodů je také zpětně těžké poznat, zda bylo vyprodáno či nebylo. Data o návštěvnosti, která se dají dohledat v databázi na CSfotbal.cz, navíc nejsou starší než z 50. let minulého století. Tato čísla jsou navíc velmi kulatá, je tam třeba 20 000. Z toho je vidět, že dřív vlastně ani neměli přesný přehled o počtu fanoušků.

Související články

Nominace na EURO: Hašek už neřeší Belmondo, rozhodovala forma

Ivan Hašek oznámil nominaci na EURO 2024. V týmu je šestadvacet hráčů včetně největších opor Tomáše Součka, Patrika Schicka nebo Vladimíra Coufala, ale také nováček Lukáš Červ. Cílem je podle šéfa FAČR Petra Fouska postup ze skupiny.

Cesta na Euro

Dvakrát proti Belgii. České ženy chtějí z Edenu první body v kvalifikaci o Euro

Fotbalová reprezentace žen se sešla v Praze, aby zahájila třetí sraz roku 2024. Tým trenéra Karla Rady v následujících dnech odehraje dva kvalifikační zápasy proti Belgii – první v pátek 31. května v pražském Edenu, v úterý 4. června pak na stadionu v belgickém Sint-Truidenu.

Reprezentace

Počítáme koeficient: Co čeká Baník v Evropě?

Česko bude mít v Evropě v příští sezoně pět týmů. Do pohárů se vrací Baník a jeden z dvojice Boleslav – Hradec. Projděte si, jaké cesty je čekají, pokud se mají dostat do ligové fáze jednoho ze tří evropských pohárů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.