Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Sparta chystá velkou změnu u permanentek. Současná cena nedává smysl, říká šéf marketingu

20. říjen 2023
Sdílejte:
Sparta dokázala zaplnit Letnou i loni na podzim, kdy se tým pod Brianem Priskem teprve rozjížděl. Teď hlásí rekordní šňůru vyprodaného stadionu. Jak se to promítá do rozpočtu klubu? A vyplácí se mu prodej permanentek za současnou cenu? V rozhovoru odpovídá Kamil Veselý, marketingový ředitel Sparty.
Tahle liga fanoušky baví. Ilustrační snímek.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Nedávno jste na sociální síti X psal, že vyprodáno budete mít v lize teď v sobotu na České Budějovice už po třinácté za sebou, celkově včetně zápasů v evropských pohárech dokonce už po sedmnácté, kam se počítá už i další zápas s Rangers. O jak unikátní věc jde? Stalo se to už někdy v historii Sparty?

S největší pravděpodobností se to nikdy nestalo, ale není lehké to úplně přesně doložit, historické prameny nejsou spolehlivé. Že je vyprodáno, se dnes definuje tak, že už není žádná vstupenka v prodeji a řeší se přitom jen domácí sektory. Proto může být, a v praxi i vždy je hlášená návštěva na zápasech jiná, než je celková kapacita stadionu. Je to ovlivněné tím, kolik přijede fanoušků hostů a kolik nepřijde fanoušků domácích. A z těchto důvodů je také zpětně těžké poznat, zda bylo vyprodáno či nebylo. Data o návštěvnosti, která se dají dohledat v databázi na CSfotbal.cz, navíc nejsou starší než z 50. let minulého století. Tato čísla jsou navíc velmi kulatá, je tam třeba 20 000. Z toho je vidět, že dřív vlastně ani neměli přesný přehled o počtu fanoušků.

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, řekneme vám jak

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý.

Zprávy

Kód za 15 tisíc. Už to dělám dlouho, píše překupník s lístky na Euro

Skvělý byznys si ze systému prodeje lístků na Euro 2024, jak ho zrealizovala FAČR, udělali někteří překupníci. Na bazarech už s kódy, které jde proměnit na lístky, obchodují. Psali jsme si s nimi.

Vstupenky

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.