Plzeň má třetí zimní posilu. Přichází mladý útočník z Karviné

09. leden 2023
Sdílejte:
V dresu Karviné zasáhl Rafiu Durosinmi na podzim do patnácti zápasů, v nichž vstřelil tři branky a zapsal pět asistencí. Do Plzně přichází hostovat s opcí.
Rafiu DurosinmiFoto: FC Viktoria Plzeň

Třetí zimní posilou lídra ligové tabulky z Plzně je Rafiu Durosinmi. Dvacetiletý nigerijský útočník přichází na půlroční hostování s opcí z druholigové Karviné.

„Jde o talentovaného hráče, který má výborné rychlostní, výškové i věkové parametry pro to, aby udělal další posun v kariéře a já věřím, že tento krok může udělat právě u nás,“ říká sportovní ředitel Viktorie Daniel Kolář.

„Slibujeme si od něj, že zvýší konkurenci v našem týmu a bude se rvát o svou šanci,“ dodává.

V pondělí odpoledne se už Durosinmi naplno zapojí do tréninku a ve středu s týmem odletí na herní soustředění do španělského Benidormu.

„Jsem šťastný, že jsem dostal takovou šanci. Sledoval jsem zápasy Viktorie v Lize mistrů, je to opravdu velký tým a já musím udělat maximum pro to, abych se dokázal prosadit,“ říká plzeňská posila.

V dresu Karviné zasáhl Durosinmi na podzim do patnácti zápasů, v nichž vstřelil tři branky a zapsal pět asistencí. Čtyři trefy zaznamenal i v letošním ročníku českého poháru.

Odchovanec fotbalové akademie v Lagosu, největším nigerijském městě, přišel do České republiky před dvěma lety a prošel dorosteneckou akademií Karviné, kde se následně prosadil do prvního týmu.

Plzeň už v zimě přivedla reprezentačního útočníka Matěje Vydru a záložníka Romana Květa z Bohemians, tam naopak z Plzně zamířil Aleš Čermák. Z hostování se zpět do Třince vrátil René Dědič.


Související články

Kolik bodů stačí na postup? Historie říká, že je třeba porazit Turky

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Euro 2024
Aktualizováno

Proč máme ošklivější dresy než Albánie? A co nejvíc ovlivňuje byznys s fotbalovými trikoty?

Kdo má nejhezčí a nejošklivější dresy Eura? Jak dnes pracují kluby s designem dresů a dalšího merche? V čem se liší menší výrobci od obřích brandů? A proč se design a střih dresů za poslední tři dekády tolik proměnil? O tom jsme si povídali s novinářem Martinem Vaitem z iSport.cz a ředitelem yoursport Pavlem Hodkem.

Podcast

Velký taktický rozbor: Proč bylo Česko tak pasivní? A proč by měl jít do hry Jurásek za Douděru?

Čím Portugalci Česko překvapili? Kde měli hráče navíc? Jak na to reagoval trenérský tým Ivana Haška? Udělal dobře? A na čem se dá stavět proti Gruzii a Turecku a co se naopak musí změnit?

Taktika
Popup se zavře za 8s