Kdo vyhrál první oficiální ročník ligy v roce 1925, které se tehdy říkalo Asociační?
Od neděle 1. března 1925 se oficiálně počítá historie nejvyšší fotbalové soutěže v Česku. Tehdy ještě takzvanou Asociační ligu hrálo jen deset týmů a všechny z Prahy.
Postupně se ale rozjela a odpovídala tomu, že jsme byli do roku 1993 ve společném státě se Slovenskem. Historičtí mistři tak jsou českoslovenští.
V ligové historii se muselo odrazit i to, že jsme v letech 1948 až 1989 žili v komunistické diktatuře. Víte například, co soudruzi udělali se Slavií? V kvízu se to dozvíte.
Podíváme se i do Evropy a připomeneme si cestu jediného československého vítěze evropského poháru. Vzpomenete si, kdo to byl?
Zrekapitulujeme všechny mistry a podíváme se na jednoho velmi překvapivého.
Ne, tohle není nudná historie. Tenhle kvíz by vás měl bavit. Užijte si ho!
Liga v Česku slaví 100 let. Magazín Football Club se v tematickém online speciálu 100letá zaměřuje na kulaté výročí a dlouhou historii ligového fotbalu na našem území. V sérii podcastů, rozhovorů, reportáží a dalších článků připomene největší osobnosti našeho ligového fotbalu, zapomenuté příběhy tuzemské nejvyšší soutěže i statistické zajímavosti, které tu fotbalová liga napsala a zaznamenala.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?