Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

„Občas chlastali, ale na hřišti byli skvělí.“ Neporazitelná Sparta v historkách z Parkáče

15. únor 2024
Sdílejte:
Říkalo se jim dvojčata. Martin Frýdek nahrával, Horst Siegl dával góly. Ten druhý měl ve čtvrtek 55. narozeniny. Gratulujeme a znovu publikujeme dvojrozhovor, který dokazuje, že umí slavit. Siegl s Frýdkem v něm s nadhledem vzpomínají na zlatou éru neporazitelné Sparty 90. let.
Devadesátky v plné parádě. Horst Siegl s Martinem Frýdkem přicházejí na reprezentační sraz v doprovodu s Tomášem Řepkou. I na něj v rozhovoru dojde...Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia

Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, kdyby stěny mohly mluvit? Ty z holešovického Parkhotelu (dnešní Mama Shelter) by vyprávěly třeba o polozapomenutých časech, kdy bývaly základnou fotbalistů a hokejistů Sparty. Teď se tam vrátíme a zavzpomínáme na neporazitelnou Spartu z konce minulého století.

Devadesátá léta byla ve fotbalovém Česku dobou železné Sparty. Dobou, v které platila obehraná průpovídka, že soupeři cestou na Letnou prohrávají už v Průhonicích. „Hned bych to vrátil,“ poví Horst Siegl, historicky druhý nejlepší kanonýr české ligy. Do přejmenovaného Parkhotelu dorazí vysmátý, a když si u stolku vedle prosklené stěny objednává espresso, rozverně mluví na servírku německy.

Po Sieglově levici sedí jeho věrný kumpán, někdejší mazaný záložník Martin. Oba jsou výborní vypravěči. Bodrý Siegl (11 titulů se Spartou) unikátní dvojrozhovor táhne a s gustem paroduje lidi, o nichž vykládá. Kliďas Frýdek (pět titulů) poslouchá, a hlavně při pikantních historkách parťáka doplňuje. Teď už můžou mluvit, čas jejich milé lumpárny zahladil.

„Haló, haló,“ rošťácky se Siegl nakloní k diktafonu, když se rozsvítí červená kontrolka. Pak se s Frýdkem vrátí do doby bez mobilů a internetu, kdy čas plynul tak nějak pomaleji. Kdy jejich druhým domovem byl kultovní hotel naproti Veletržnímu paláci, kde se zvedá letenský kopec.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.