Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Zidane odmítl Ameriku. O slovo se hlásí kouč, který kopl manželku

08. leden 2023
Sdílejte:
Po Brazílii a Portugalsku řekla francouzská legenda ne i americké reprezentaci. O post usiluje Greg Berhalter, kterému po Kataru skončila smlouva. Jeho osud teď záleží i na vyšetřování incidentu domácího násilí z roku 1991.
Zinédine Zidane chce Francii, USA ne.Foto: ph.FAB / Shutterstock

Zinédine Zidane odmítl nabídku americké fotbalové federace, aby převzal funkci hlavního trenéra tamní reprezentace, uvádí americká stanice EPSN. Zidane byl podle ní přes svého agenta Alaina Migliaccia dotázán, zda by měl zájem nahradit Gregga Berhaltera na lavičce USA, což Francouz odmítl.

Vítěz mistrovství světa z roku 1998, který loni v červnu oslavil 50. narozeniny, je bez angažmá od konce svého druhého angažmá v Realu Madrid v létě 2021 a dlouhé měsíce se mluvilo o tom, že si brousí zuby na post reprezentačního trenéra Francie.

Po sobotě má ale minimálně na nějakou dobu opět smůlu. Francouzský fotbalový svaz totiž oznámil, že prodloužil smlouvu s Didierem Deschampsem do roku 2026.

Podle ESPN kromě USA nedávno Zidane odmítl i reprezentace Brazílie nebo Portugalska, které se obě po nedávném MS v Kataru se svými předchozími kouči rozloučily.

Na postu trenéra Teamu USA chce pokračovat Gregg Berhalter, kterému skončila reprezentační smlouva ke konci roku 2022. Na MS v Kataru pod ním Spojené státy došly do osmifinále, kde vypadly s Nizozemskem (1:3).

V roce 2026 se hraje mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku a Berhalter si tam věří na úspěch.

„Jsme schopni udělat další krok a dokázat, co se ještě americké reprezentaci nepovedlo, to je dostat se do semifinále a možná i dál," říká Berhalter.

Sportovní ředitel amerického fotbalu Earnie Stewart v týdnu na tiskové konferenci připustil možnost, že by Berhalter mohl být znovu najat jako trenér, ale nejprve musí být vyšetřen Berhalterův incident domácího násilí z roku 1991. Ten se týká amerického trenéra a jeho nynější manželky Rosalindy.

Berhalter v úterý vydal prohlášení, v němž odhalil, že během hádky kopl do své dlouholeté partnerky, když spolu tehdy ještě chodili. Na případ upozornila americký fotbalový svaz podle ESPN matka reprezentanta Gia Reyny. Fotbalový svaz si na prošetření případu najal externí právníky.

Nejbližší přátelské zápasy se Srbskem a Kolumbií odkoučuje na americké lavičce Berhalterův asistent Anthony Hudson.


Zdroj info: ESPN, The New World of Work


Související články

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář

Video: VAR posvětil krále střelců. Ptáme se: byl Jurečka v ofsajdu?

Václav Jurečka dal v posledním kole dva góly Mladé Boleslavi a obhájil tak korunu pro krále ligových střelců. Obě branky přezkoumával delší dobu VAR a nezrušil je. Jak byste rozhodli vy?

Česká liga
Aktualizováno
Popup se zavře za 8s