kupte si v předprodeji knihu Fotbalové pohádky Zdeňka Folprechta 2

20. leden 2023
Erling Haaland dal po třech nulových zápasech gól a pomohl k velkému obratu nad Tottenhamem. Projděte si ho ve videu.
Radost hráčů City z obratu proti Spurs.Foto: Profimedia

Když na úplném konci prvního poločasu Dejan Kulusevski a Emerson Royal dali na 2:0 pro Tottenham, vypadalo to na další šťastný den Arsenalu. Čtvrtá prohra Manchesteru City v 19 zápase Premier League klepala na dveře.

Citizens tyhle myšlenky ale zadupali do země také během necelých třech minut na začátku druhého poločasu. V 51. minutě Julián Álvarez a v 53. minutě Erling Haaland vrátili domácí do zápasu. Norský útočný zázrak se trefil poprvé po třech zápasech bez gólu.

Tottenham následně ještě mohl zápas jednou otočit, ale Ivan Perišič ve stoprocentní šanci selhal. A přišel trest. Dvojitý od Riyada Mahreze. Vše najdete ve shrnutí ve videu pod textem.

City vyhráli 4:2 a stáhli na druhém místě náskok Arsenalu na pět bodů. Kanonýři mají zápas k dobru. V neděli hrají v dalším šlágru anglické ligy s třetím Manchesterem United. City ten samý den hostí Wolves.

Výhru si Citizens připsali po dvou prohrách v řadě – 0:2 v Southamptonu v ligovém poháru a 1:2 v ligovém derby na Old Trafford. Spurs v pátém ligovém zápase po restartu ligy připsali třetí porážku a poslední dny pro ně byli obzvlášť bolavé, když před obratem na City prohráli v neděli doma derby s Arsenalem 0:2. V tabulce jsou kohouti pátí a na čtvrtý Newcastle ztrácí pět bodů a mají odehraný i zápas navíc.

Zpátky ale na úplnou ligovou špičku. Blíží se přímé souboje Arsenalu s Manchesterem City. Nejprve 27. ledna v FA Cupu a 15. února pak i Premier League. První zápas se hraje v Manchesteru, druhý v Londýně a půjde o první střet hlavních kandidátů na titul v této ligové sezoně. Ten druhý je na programu na konci dubna.