Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

S Kloppem v Liverpoolu. Vysvětlil nám, jak se dostal na vrchol

18. listopad 2022
Sdílejte:
Jen s hrstkou trenérů je tak blízce spojený herní styl jako s Jürgenem Kloppem. Jeho slavný kontrapresink přivedl Mainz, Dortmund a Liverpool k velkým úspěchům. Německý kouč exkluzivně pro Football Club popisuje detaily své fotbalové filozofie.
A teď vám to všechno řeknu.Foto: Profimedia

Znáte sport jménem padel? Pokud ne, nemusíte se stydět. Jürgen Klopp a jeho kolegové z Liverpoolu ho také objevili až před pár lety během tréninkového kempu na Tenerife. Hned vedle tenisových kurtů jejich hotelu našli dvě uzavřená hřiště něčeho, o čem si nebyli jistí, co to je. Jde v podstatě o kombinaci tenisu a squashe, kde drží míček ve hře skleněné stěny. Zaujalo je to.

„Nevěděli jsme o tom nic, tak jsme začali objevovat,“ vzpomíná při povídání pro Football Club Klopp. „Museli jsme si vygooglit pravidla. Ale od té doby jsme na tom závislí.“

Především Klopp a jeho asistent Pepijn Lijnders se do toho dostali hned. Po návratu do Liverpoolu vybudoval klub na jejich žádost padelové hřiště v Melwoodu. Když se přesunuli s týmem do nového tréninkového centra v Kirkby na severu města, postavili tam dokonce dva kurty.

Pro Kloppa a Lijnderse je to prý perfektní způsob, jak mezi tréninky vypnout. Nepřemýšlet vůbec o ničem. I když se často stane, že během odpočinku mezi padelovými zápasy přijdou na řešení fotbalového dilematu. „Je to tvrdá bitva. Pep je trochu lepší než já, ale taky ho dokážu porazit. A nezapomínejte, že je o patnáct let mladší,“ směje se Klopp.

Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.