Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

S Kloppem v Liverpoolu. Vysvětlil nám, jak se dostal na vrchol

18. listopad 2022
Sdílejte:
Jen s hrstkou trenérů je tak blízce spojený herní styl jako s Jürgenem Kloppem. Jeho slavný kontrapresink přivedl Mainz, Dortmund a Liverpool k velkým úspěchům. Německý kouč exkluzivně pro Football Club popisuje detaily své fotbalové filozofie.
A teď vám to všechno řeknu.Foto: Profimedia

Znáte sport jménem padel? Pokud ne, nemusíte se stydět. Jürgen Klopp a jeho kolegové z Liverpoolu ho také objevili až před pár lety během tréninkového kempu na Tenerife. Hned vedle tenisových kurtů jejich hotelu našli dvě uzavřená hřiště něčeho, o čem si nebyli jistí, co to je. Jde v podstatě o kombinaci tenisu a squashe, kde drží míček ve hře skleněné stěny. Zaujalo je to.

„Nevěděli jsme o tom nic, tak jsme začali objevovat,“ vzpomíná při povídání pro Football Club Klopp. „Museli jsme si vygooglit pravidla. Ale od té doby jsme na tom závislí.“

Především Klopp a jeho asistent Pepijn Lijnders se do toho dostali hned. Po návratu do Liverpoolu vybudoval klub na jejich žádost padelové hřiště v Melwoodu. Když se přesunuli s týmem do nového tréninkového centra v Kirkby na severu města, postavili tam dokonce dva kurty.

Pro Kloppa a Lijnderse je to prý perfektní způsob, jak mezi tréninky vypnout. Nepřemýšlet vůbec o ničem. I když se často stane, že během odpočinku mezi padelovými zápasy přijdou na řešení fotbalového dilematu. „Je to tvrdá bitva. Pep je trochu lepší než já, ale taky ho dokážu porazit. A nezapomínejte, že je o patnáct let mladší,“ směje se Klopp.

Související články

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář

Do třetice už to vyjde? Příští EURO bude hrát Anglie doma

EURO 2024 skončilo vítězstvím Španělska nad Anglií 2:1. Albion tak prohrál druhé finále v řadě. To příští se hraje v Londýně. Za čtyři roky se totiž mistrovství Evropy z Německa přesune na britské ostrovy.

Cesta na Euro
Aktualizováno

Český propadák, španělský rekord i saxofon. Dejte si německý šampionát ještě jednou, ve fotkách

Měsíc s fotbalovým Eurem je za námi. Shrnuli jsme ho ve fotogalerii s nejzásadnějšími okamžiky a krásnými snímky.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.