Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

S Kloppem v Liverpoolu. Vysvětlil nám, jak se dostal na vrchol

18. listopad 2022
Sdílejte:
Jen s hrstkou trenérů je tak blízce spojený herní styl jako s Jürgenem Kloppem. Jeho slavný kontrapresink přivedl Mainz, Dortmund a Liverpool k velkým úspěchům. Německý kouč exkluzivně pro Football Club popisuje detaily své fotbalové filozofie.
A teď vám to všechno řeknu.Foto: Profimedia

Znáte sport jménem padel? Pokud ne, nemusíte se stydět. Jürgen Klopp a jeho kolegové z Liverpoolu ho také objevili až před pár lety během tréninkového kempu na Tenerife. Hned vedle tenisových kurtů jejich hotelu našli dvě uzavřená hřiště něčeho, o čem si nebyli jistí, co to je. Jde v podstatě o kombinaci tenisu a squashe, kde drží míček ve hře skleněné stěny. Zaujalo je to.

„Nevěděli jsme o tom nic, tak jsme začali objevovat,“ vzpomíná při povídání pro Football Club Klopp. „Museli jsme si vygooglit pravidla. Ale od té doby jsme na tom závislí.“

Především Klopp a jeho asistent Pepijn Lijnders se do toho dostali hned. Po návratu do Liverpoolu vybudoval klub na jejich žádost padelové hřiště v Melwoodu. Když se přesunuli s týmem do nového tréninkového centra v Kirkby na severu města, postavili tam dokonce dva kurty.

Pro Kloppa a Lijnderse je to prý perfektní způsob, jak mezi tréninky vypnout. Nepřemýšlet vůbec o ničem. I když se často stane, že během odpočinku mezi padelovými zápasy přijdou na řešení fotbalového dilematu. „Je to tvrdá bitva. Pep je trochu lepší než já, ale taky ho dokážu porazit. A nezapomínejte, že je o patnáct let mladší,“ směje se Klopp.

Související články

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.