Z trojice Casemiro-Kroos-Modrič byl možná tím nejméně výrazným. Vítěz Zlatého míče a tahoun Německa při cestě za titulem mistrů světa jsou asi hvězdnějšími hráči než brazilský defenzivní záložník. Brát rodáka ze Sao Paula jako pouhého třetího do party by ale byla velká chyba.
Když za něj v létě United zaplatili sedmdesát milionů eur, některým fanouškům to přišlo přehnané. Za brzy jednatřicetiletého borce? Hráče bez zkušeností s anglickým fotbalem, který byl vždy zvyklý mít kolem sebe ty nejlepší spoluhráče?
Příznivce Realu ale Casemirův odchod mrzel velmi. A nemít připravenou vynikající náhradu v podobě mladého Aureliena Tchouameniho, asi by se s přestupem tak snadno nesmiřovali. O pár měsíců později víme, že zkušený středopolař stál za každou vynaloženou penny.
Devětkrát v Premier League nastoupil v základní sestavě. V pěti z těchto zápasů udrželi United čisté konto, třikrát inkasovali jediný gól. Se zdravým Raphaelem Varanem na stoperu a Casemirem ve středu zálohy jsou Red Devils úplně jiné mužstvo.
Hráči Newcastlu, který trápí velká marodka, ze všech zbytků sil bránili jednobrankové vedení na půdě PSG. V úplném závěru ale dostali gól z penalty za ruku, která by se v české lize nebo v Premier League velmi pravděpodobně nepískala. Proč ji nařídil jeden z nejlepších sudích na světě v Lize mistrů?
Slavia ho měla na dosah za z dnešního pohledu směšnou částku. Proč plzeňského střelce nakonec nepřivedla? A proč ho chtějí dobré zahraniční kluby i přes aktuální zranění? Odpovídá Zdeněk Folprecht ve svém pravidelném sloupku.
Zástupci ligových klubů dnes na Ligovém gremiu LFA schválili výsledky tendru na nejdůležitější audiovizuální práva.
Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.
Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.